Jarosław Kaczyński wicepremierem? „Taka opcja leży na stole”

Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński. Foto: PAP

Politycy PiS na temat rozmów wewnętrznych na najwyższym szczeblu oficjalnie nie chcą się wypowiadać. Z niepotwierdzonych rewelacji do jakich dotarło RMF FM wynika jednak, że prezes partii Jarosław Kaczyński może wejść do rządu w roli wicepremiera.

„Po rozmowach szefa PiS ze Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem, ważni politycy Solidarnej Polski jak i Porozumienia powtarzają, że opcja Jarosława Kaczyńskiego w roli wicepremiera leży na stole i jest brana przez niego pod uwagę” – czytamy na rmf24.pl.

Według tekstu autorstwa Patryka Michalskiego pojawienie się Kaczyńskiego w rządzie mogłoby obniżać napięcia w relacjach premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

Politycy Solidarnej Polski rozpatrują dwa warianty. Dojście do porozumienia i odmrożenie stosunków w Zjednoczonej Prawicy, albo strategiczny sojusz wyborczy z Konfederacją. Bardziej skłaniają się ku pierwszemu rozwiązaniu i lepiej dla nich, bo lider konfederacji Krzysztof Bosak powiedział w TOK FM, że nie rozpatruje żadnych konszachtów z politykami obozu rządzącego.

Źródła: RMF FM, NCzas.com

1 KOMENTARZ

Comments are closed.