Ryszard Terlecki potwierdza: Kaczyński wicepremierem o ogromnej władzy

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Fot. PAP
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Fot. PAP

Ryszard Terlecki potwierdza informację, o której pisaliśmy przed godziną siódmą. Jarosław Kaczyński prawdopodobnie zostanie wicepremierem, który obejmie nadzór nad trzema ministerstwami – w tym nad resortem Zbigniewa Ziobry.

– Wszystko wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński będzie w rządzie, jako wicepremier. Będzie mu podlegał resort sprawiedliwości – oświadczył w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

O tym, że taki scenariusz jest prawdopodobny pisaliśmy TUTAJ. „Jarosław Kaczyński wejdzie do nowego rządu jako wicepremier. Prezes PiS będzie szefem komitetu do spraw bezpieczeństwa. Pod nadzorem komitetu znajdą się 3 ministerstwa: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministerstwo Sprawiedliwości” – podawaliśmy w godzinach porannych za polsatnews.pl.

Umieszczenie Jarosława Kaczyńskiego w rządzie i uczynienie go nadzorcą Zbigniewa Ziobry jest efektem kompromisu, który kończy konflikt pomiędzy PiS a Solidarną Polską.

Istnieje szansa, że dzięki tej zgodzie szybciej poznamy skład nowego rządu. Rekonstrukcja zapowiadana jest od wakacji, ale negocjacje zostały przerwane przez kłótnię koalicjantów.

– Skład rządu zostanie ogłoszony oczywiście w odpowiednim trybie. Dziś albo jutro spotka się jeszcze kierownictwo partii i zatwierdzi ostatecznie kształt koalicji, a wtedy zostanie już tylko jeden krok do skonstruowania rządu po rekonstrukcji – powiedział Terlecki dziennikarzom w Sejmie.

Źródło: PAP, polsatnews.pl, nczas.com

9 KOMENTARZE

  1. I tym sposobem Ziobro dostał kuratora. A Kaczyński z bliska będzie czuwał nad lewackim kierunkiem jaki obiecał Angeli Merkel i innym swoim zarządcom.

  2. Staruszek który nie wie jak wygląda życie, nigdy uczciwie nie pracował (uczciwa praca to taka za którą ktoś CHCE zapłacić) ma ogarnac trzy ministerstwa? Śmiechu warte.

  3. Nie popieram tego, no i Kaczafi nie poradzi sobie z ogromem trudności, wiedząc jaka zdradziecką mamy opozycję- opozycja to wykorzysta, oczywiście ma do tego prawo, a pan Kaczafi nie jest młodzikiem!

  4. 447 u bram! Kałczyński* boi się ew. reakcji ulicy więc przejął wszystkie resorty siłowe.

    A tutejszy admin boi się takich wpisów. Taki on niezależny und suwerenny, że ma pełne gacie.

Comments are closed.