Ziemkiewicz powiedział Kaczyńskiemu „dość!”. „On oszalał”

Rafał Ziemkiewicz i Jarosław Kaczyński/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/wRealu24/PAP
Rafał Ziemkiewicz i Jarosław Kaczyński/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/wRealu24/PAP

Po tym co w czwartek działo się w Sejmie, prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz nie wytrzymał i w piątek rano za pośrednictwem Twittera oznajmił, że zrywa swoją przyjaźń z partią Jarosława Kaczyńskiego i żegna się z przychylnymi mu mediami.

Po burzliwej debacie i wielogodzinnej dyskusji posłowie PiS-KO-Lewica przepchnęli do Senatu kontrowersyjną ustawę, tzw. „Piątkę dla Zwierzą”. Przejście przepisów, które uderzają w idee prawicowe oraz mocno działają na niekorzyść polskiego rolnictwa ostro krytykowała Konfederacja.

Swojego oburzenia nie kryje też znany publicysta jakim jest Ziemkiewicz, który wielokrotnie w przestrzeni publicznej wypowiadał się z korzyścią dla partii rządzącej, po tym co się stało i on przyznał, że miarka się przebrała.

„Bardzo dziękuję. Dla nieoglądających: muszę przemyśleć, w jakich mediach teraz pozostać, a którym podziękować za współpracę. Po tym, jak Kaczyński oszalał, a jego otoczenie okazało się bezkręgowcami, ostatnie, czego sobie życzę, to być kojarzony z PiS. Do zobaczenia tu czy tam” – ocenił w ostry sposób.

Korwin-Mikke, Dziambor, Braun, Michalkiewiczem na żywo w Warszawie na Konferencji Prawicy Wolnościowej

12 KOMENTARZE

 1. zobaczymy, co warte to gadanie – zaraz piątek, podsumowanie tygodnia, potem niedziela – Salonik – zobaczymy, czy stać go na gest Kozakiewicza – czy tylko się naburmuszył na chwilę, dla pozoru..

  • Sluszna uwaga.
   RAZ wciaz pozostaje wspolwlascicielem magazynu DoRzeczy a jest to propisowska szczujnia w metodach nie gorsza od wyborczej. Szefuje ta Lisicki a ten nie pozwoli na zmiane profilu pisma.
   No, zobaczymy.

 2. Wiem, że to ładnie pokazywać, jakim to jest się poszkodowanym przez władzę i kaczystan, ale chronologia była trochę inna. Ziemkiewicz puścil średnio śmieszny dowcip o Kaczorze, za co Olechowski nie wpisał go w ramówkę od września.
  No i teraz Ziemkiewicz twierdzi, że…sam odchodzi.A to po prostu kaczystan go zawiesił w TVP i odstawił od źródełka.

 3. Ziemkiewicz jest za Ubojem Rytualnym i obdzieraniem zwierzaków z futer – i kto tu oszalał? No chyba, że pan Ziemkiewicz jest koszerny, co by wiele tłumaczyło.

 4. Jarun, fakt, za Twojego życia się nie ujął.
  Kompromitujesz się co wpis, widać, że tylko szczekasz, bo nie masz pojęcia o życiu politycznym Polski ostatnich 30 lat.

 5. RAZ dostał zadanie do wykonania. Skoro na prawo PiS już nie ma czego szukać to trzeba im swojego człowieka, taki Jakubas nie. Poczekajcie zobaczycie co to za pacynka. Nie zapraszać to do żadnych mediów wolnosciowych!

 6. RAZ dostał zadanie do wykonania. Skoro na prawej stronie PiS już nie ma czego szukać to trzeba im swojego człowieka, taki Jakubas bis. Poczekajcie zobaczycie co to za pacynka. Nie zapraszać to go żadnych mediów wolnosciowych!

Comments are closed.