Burmistrz Kraśnika obiecuje, że nie wyłączy wi-fi w szkołach. Ministerstwo Cyfryzacji chce douczyć radnych PiS

Sieć 5G. fot. publicdomainpictures.com
Sieć 5G. fot. publicdomainpictures.com

Radni PiS z Kraśnika przegłosowali petycję ws. zakazu sieci 5G i demontażu wi-fi. Burmistrz nie zamierza jednak realizować tych postulatów, a ministerstwo cyfryzacji twierdzi, że radni ulegli manipulacji.

– Nie zamierzam wyłączać dzieciom sieci Wi-Fi w szkołach. Nie będę realizował postanowień tej uchwały, bowiem uważam ją za wadliwą prawnie i niepotrzebną. Moim zdaniem poruszana tematyka leży poza kompetencjami Rady Miasta – powiedział Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika.

Wilk (były poseł PO) odniósł się w ten sposób do zamieszania wokół petycji przegłosowanej przez radnych PiS. Wzywała ona Radę Miasta do sprzeciwienia się zwiększania dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elektromagnetyczne z zakresu mikrofalowego.

Chodziło o zakazanie wprowadzenia sieci 5G… jak również zdemontowania istniejącej sieci Wi-Fi w szkołach. Dzieci miałyby również otrzymać nakaz włączania trybu samolotowego w telefonach w trakcie lekcji.

W sobotę do sprawy odniosło się również ministerstwo cyfryzacji. Resort obiecał radnym PiS pomoc w uzyskaniu pełnej, merytorycznej wiedzy na temat sieci 5G.

– Kontaktujemy się już z burmistrzem Kraśnika, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że tamtejsi radni najprawdopodobniej ulegli pewnej manipulacji środowisk, które protestują przeciwko 5G. Jesteśmy gotowi w każdej chwili tam pojechać, wytłumaczyć, odpowiedzieć na wszystkie pytania, przeszkolić i ich uspokoić. Jesteśmy w blokach startowych – powiedziała Joanna Dębek z Ministerstwa Cyfryzacji.

Źródło: Onet

6 KOMENTARZE

  1. Każde promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe. Należy minimalizować ekspozycję, tym bardziej że sieć 5g będzie wykorzystywana przeciwko obywatelom.
    Wg. mnie to kolejna cegiełka do degradacji zdrowia człowieka. Mamy już teraz pandemię nowotworów, a 5g na pewno tego nie zmniejszy.

  2. Dzieci potrzebuja wi-fi w szkole jak jeszcze jedna dziure w glowie. Telefony komorkowe tez im sa tak potrzebne.
    A burmistrza Krasnika na taczki.

  3. To raczej burmistrz dał się zmanipulować. Sieć wi-fi z dostępem dla uczniów w szkołach to nieporozumienie i zwykły błąd. Jeśli bowiem uczeń ma do wyboru poserfować w necie albo słuchać lekcji to wiadomo co wybierze.

  4. Radni mają 100% racji – im mniejsza masa ciała tym pole elektromagnetyczne bardziej szkodzi. Poza tym od nich giną pszczoły !! Brawo radni !!

  5. Jak widać po wpisach,technologicznych baranów sympatyzujących z kraśnickimi durniami nie brakuje i wśród zwolenników tzw.wolnościowców.

Comments are closed.