Dramat. Rząd nabałaganił, a teraz nie wie co robić. Pytają Polaków, jak odbudować polską gospodarkę

Mateusz Morawiecki. Źródło: PAP
Mateusz Morawiecki. Źródło: PAP

Nic zabawniejszego dzisiaj nie zobaczycie. Na stronie rządowej biznes.gov.pl pojawiło się pytanie do Polaków: jak odbudować polską gospodarkę po pandemii?

Więc najpierw rząd PiS wprowadził lock down, czyli zamrożenie gospodarki – kierując się jedynie emocjami i zupełnie nie myśląc o tym, co będzie później, a teraz pyta Polaków co ma z tym zrobić?

Na to właśnie wygląda, bo na stronie biznes.gov.pl pojawiło się ogłoszenie: „Do 30 września można zgłaszać pomysły, jak odbudować polską gospodarkę po pandemii”.

„Spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane najlepsze, a następnie zrealizowane w Krajowym Planie Odbudowy”.

Tak więc działa państwo. Najpierw wybieramy polityków, utrzymujemy ich z naszych pieniędzy, a później oni stwarzają problem i zwracają się do nas z pytaniem jak go rozwiązać.

Biznes.gov.pl Źródło: prt sc z FB/Nieprzyjaciele Niewoli
Biznes.gov.pl
Źródło: prt sc z FB/Nieprzyjaciele Niewoli

Problem natomiast jest niemały. Ekonomiści twierdzą, że europejska gospodarka jest w najgorszej kondycji od końca II wojny światowej. W Polsce wzrosło bezrobocie, a rząd ratuje się kolejnymi „opłatami”. Samorządy stopują inwestycje i również podnoszą koszta życia w dużych miastach.

Może być natomiast jeszcze gorzej. Kryzys wcale nie zniechęcił rządu PiS do zaprzestania niszczenia gospodarki. Strefy żółte i czerwone wciąż dobijają lokalne biznesy. Plany ograniczania imprez m.in. imprez weselnych. A w międzyczasie dołożono do tego np. delegalizację prywatnych schronisk dzięki „piątce dla zwierząt” Kaczyńskiego…

28 KOMENTARZE

 1. Prosto, likwidacja zus, podatku doch i wszystkich innych danin. Zastąpienie ich jednym powszechnym, prostym, niskim podatkiem. Bez żadnych wyjątków i ulg.
  Redukcja zatrudnienia w budżetówce do max 10% obecnego zatrudnienia.
  Likwidacja debilnych, niejasnych przepisów wraz z jeszcze bardziej debilnymi wyjątkami.
  Co najmniej 4 lata a najlepiej 8lat vacatio legis.

  No ale nie ma co liczyć na to że komuchy z pis wybiorą tą drogę…

 2. Wystarczy cały układ okrągłostołowy wsadzić do jednej z kopalni i niech przynajmniej na siebie zarobią, a my ich już więcej oglądać nie będziemy. Dziwne, że Polacy są tak potulni. To jakaś kara boska, czy jak?

 3. 1. Przywrócić ustawę z dnia 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej opracowanej według projektu ministra przemysłu Mieczysława Wilczka.

  2. Wypowiedzieć tzw. pakiet klimatyczny.

  3. Wystąpić z WHO.

  4. Opuścić UE bo jej regulacje szkodzą polskiemu biznesowi ale pozostać w strefie Schengen bo swobodny przepływ towarów to dobra rzecz.

 4. Jak to? To mamy najwybitniejszego ekonomistę ostatnich czasów Morawieckiego i pomazańca Bożego,a zarazem stratega nieocenionego naczielnika Kaczyńskiego. I takie znakomite osobistości pytają plebsu,jak dalej żyć???? No niebywałe…

 5. o co zakład, że debile to kupią i notowania poszybują do góry – jaki mądry ten (nie)rząd i jak szanuje demokrację – pytają nas co dalej z tym bajzlem co narobili – tak to będzie wyglądało; chociaż, daje się słyszeć gdzieniegdzie, że szykują im jakiś wywóz czy przewóz; ale żadnych szczegółów nie znajem;

 6. – Uprościć i obniżyć podatki. Przedsiębiorcy tworzą PKB (patrz: Irlandia).
  – Wywalić 2/3 urzędasów (restrukturyzacja). Jest ok. 450 000, za PRL było 150 000 – za duże wydatki.
  – Przyciąć krojenie mężów przez rozwódki i wypowiedzieć konwencję stambulską. 2/3 rozwodów jest na wniosek pań, które się obławiają cudzym kosztem. Małżeństwo jest zbyt ryzykowne dla mężczyzn, dlatego mało się ich zawiera i to dlatego leży i kwiczy demografia.

 7. Pytają jak naprawić, jak by tego tak nie zjebali to nie trzeba by było naprawiac, teraz tylko poszukać tego handlarza bronią co im te respiratory sprzedał

 8. Idźcie pisowskie dzieciaczki do ekonomisty Andrzeja Sadowskiego i wreszcie go posłuchajcie! Ma spójny program. Jak zaczniecie pytać społeczeństwo to pogubicie się w propozycjach.

 9. Silicie się tutaj z jakimiś radami dla rządu, a oni dla ratowania gospodarki i tak wezmą kredyt od jakiegoś Sorosa, albo złotej pani. Przecież taki morawiecki z Kaczyńskim nie rozumieją co wy tu piszecie. Kredyt i basta!

Comments are closed.