Wojsko na ulicach. Żołnierze razem z policjantami będą nas kontrolować

Patrol policji i Żandarmerii Wojskowej. / foto: PAP
Patrol policji i Żandarmerii Wojskowej. / foto: PAP

Na Podkarpaciu, Mazowszu i w Małopolsce żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, podczas wspólnych patroli z Policją, kontrolują przestrzeganie kwarantanny – poinformował w sobotę szef MON Mariusz Błaszczak.

„Na Podkarpaciu, Mazowszu i w Małopolsce żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, podczas wspólnych patroli z Policją, kontrolują przestrzeganie kwarantanny. Pamiętajmy, aby w tym trudnym czasie, kiedy wzrasta liczba osób z koronawirusem, przestrzegać wszystkich zaleceń” – napisał szef MON na Twitterze.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 5 300 nowych zakażeniach koronawirusem, jest to najwyższy dzienny bilans od początku epidemii. Najwięcej nowych przypadków zakażeń stwierdzono w woj. mazowieckim – 816 i w małopolskim – 631. Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 4725 osób, u których potwierdzono zakażenie. 346 jest pod respiratorami.

Od soboty cała Polska znalazła się w żółtej strefie, z wyjątkiem 32 powiatów i 6 miast, które stały się czerwoną strefą z surowszymi restrykcjami. W całym kraju w przestrzeni publicznej, m.in. w sklepach, w komunikacji i na ulicach, trzeba nosić maseczki. Ten obowiązek nie obejmuje np. lasów i plaż. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione będą jedynie osoby z zaświadczeniem lekarskim lub z dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność lub niesamodzielność.

Jednak prawnicy mają wątpliwości co do legalności wprowadzonego obowiązku noszenia maseczek. Zobacz jak uniknąc mandatu za brak maseczki:

Nie daj sobie wlepić mandatu! Przeczytaj TO policjantowi. Od dzisiaj cała Polska w żółtej strefie i z nowymi obostrzeniami [FOTO]

Źródło: PAP

31 KOMENTARZE

 1. Teczowi konfederaci gdyby wygrał wasz tęczowy Czajkowski właściciel Warszawy to nie było by tego .było by robota co chceta teczowi patrioci

 2. to jest pandemia debili, wariatów i szaleńców – innej nie ma – jeżeli się nie obronimy masowym protestem – wyłapią nas i wymordują albo zaczipują jednego po drugim – po prostu nie ma innej opcji. A po zaczipowaniu już się nie zbuntujemy – jako ludzie przestaniemy istnieć, staniemy się biorobotami – ostatni moment na zrozumienie powagi sytuacji

  • Włącz telewizję lub radio. Tam znajdziesz wiele przypadków CoViD-19. Aż się w głowie bulgocze. W Wiadomościach, czy innym pewnie Teleexpressie, a nawet na dolnym pasku, nieprzerwana tresura ludzi, co by ani na moment nie zapomniała, ze musi się słuchać rządu, tj. marionetek Rockefellerów i tym podobnych uważających się za współczesnych bogów.

 3. Tylko do tego te wojska się nadają. Do terroryzowania mieszkańców Polin z powodu fikcyjnej pandemii. W przypadku konfliktu z poważnym przeciwnikiem ci terytorialsi spieprzaliby aż by się za nimi kurzyło

 4. A czy wojsko amerykańskie też nas będzie pilnowało i czy 13 grudnia wyjadą czołgami na ulice ? Wygląda na to, że urodziłem się w PRL i że umrę w PRL.

   • Już niebawem PIS -owscy żandarmi będą na masową skalę aresztować pożal się Boże- opozycję- kociarzy ( od KOD), tych spod znaku sierpa i młota, zaprzańców z „obozy zdrady i zaprzaństwa” ; już przecież aresztowano „niewiniątko” pana Nowaka, prawą rękę genialnego naszego” cysorza” , a co się będzie działo dalej, już można sobie wyobrazić!

 5. Tu nie chodzi o to, że będą do nas strzelać, tylko o samą obecność na ulicach i sprawianie wrażenia, zasiewanie lęku, iż sytuacja z rzekomą „epidemią” jest bardzo poważna. Większość ludzi karmi się TVPiS, Polsatem itp., a tam tylko jeden temat: Covid-19. W zestawieniu z obrazem policji i wojska na ulicach tylko wzmocni się w przekonaniu, że to poważna sprawa; będzie umysłowo sparaliżowana; do głowy takim ludziom nie przyjdzie, że to może być jedna wielka blaga, hucpa.

 6. Nie ma i nigdy nie było żadnego zagrożenia, a zwłaszcza obecną pandemią z powodu Covid-19. To tylko tresura setek milionów ludzi, aby dali się wciągnąć do globalnego kołchozu jako barany, które można będzie strzyc, a nawet masowo eksterminować („aborcja”) i regulować pogłowie ludzkiego bydła (sterylizacja).

 7. Rządzi neobloszewia,wojsko do kontroli obywateli to pomysł z epoki stalinowskiej. Potrzeba nam nowego Robespierra, zeby zrobić z tą bandą porządek. Plują nam w twarz takie Szumowskie,Dworaki,Morawieckie, nielegalne przepisy, których sami nie przestrzegają.

 8. Już niebawem PIS -owscy żandarmi będą na masową skalę aresztować pożal się Boże- opozycję- kociarzy ( od KOD), tych spod znaku sierpa i młota, zaprzańców z „obozy zdrady i zaprzaństwa” ; już przecież aresztowano „niewiniątko” pana Nowaka, prawą rękę genialnego naszego” cysorza” , a co się będzie działo dalej, już można sobie wyobrazić!

Comments are closed.