Rząd „luzuje” obostrzenia na basenach po interwencji Otylii Jędrzejczak? Ogłosili to na Facebooku

PiS prze do majowych wyborów. Od prawej: Ryszard Terlecki (tyłem), Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin, Piotr Gliński i premier Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
Obrazek ilustracyjny/ Od prawej: Ryszard Terlecki (tyłem), Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin, Piotr Gliński i premier Mateusz Morawiecki. Foto: PAP

Wczoraj premier ogłosił m.in. zamknięcie basenów. Dziś jednak Ministerstwo Sportu na Facebooku poinformowało, że w pewnym stopniu redukuje restrykcje w tej branży. Wcześniej o swojej interwencji u wicepremiera Piotra Glińskiego poinformowała Otylia Jędrzejczak.

Zgodnie z ogłoszonymi wczoraj przez rząd obostrzeniami od soboty 17 października zamknięte są siłownie, baseny czy kluby fitness. Jednak z postu na Facebooku Ministerstwa Sportu wynika, że rząd lekko poluzował restrykcje dotyczące basenów. Reszta obostrzeń pozostaje bez zmian.

„Z basenów będą mogły korzystać: osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole” – przekazał resort na Facebooku.

Kilka godzin wcześniej na swoim Facebooku mistrzyni olimpijska w pływaniu poinformowała, że apelowała do rządu walcząc o swoje środowisko. Otylia Jędrzejczak skontaktowała się z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, połączonego z resortem sportu.

„Kochani, od wczoraj jestem w ferworze walki o nasze środowisko. Cieszy mnie, że moje «nocne» pisma i działania zostały zauważone. Dziś́ odbyłam rozmowę̨ telefoniczną zarówno z Premierem Piotrem Glińskim, jak i Sekretarzem Stanu Anną Krupką, przedstawiając stanowisko nie tylko środowiska pływackiego, ale i dyscyplin związanych z pływalniami. Pan Premier podkreślił, ze pływanie i sport są̨ dla niego ważne, dlatego podejmowane są̨ już̇ działania. Dziękuje za rozmowę̨ i wysłuchanie. Myślę, ze udało się̨ nam znaleźć́ kompromis w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej” – przekazała.

„Oczywiście dzisiejszy stan epidemiologiczny wymaga od nas stosowania się̨ do restrykcji, dlatego proszę̨ – dbajcie o siebie, zakrywajcie usta i nos, trzymajcie dystans. Teraz pozostało mi wierzyć́ ze się̨ uda i czekać́ na rozporządzenia.” – dodała.

Protesty branży fitness

Tymczasem przedsiębiorcy z branży fitness zapowiedzieli na sobotę protest pod Sejmem w związku z zawieszeniem ich biznesów po raz drugi w tym roku.

„Branża fitness nie zawiodła podczas pandemii… natomiast nasz rząd zawiódł na całej linii. Od soboty 17.10.2020 niezależnie od strefy planowane jest zamknięcie siłowni, klubów fitness (…). Nie ma to zgody nikogo z nas, nie ma ku temu żadnych podstaw” – zapowiedzieli organizatorzy protestu.

Źródła: Facebook

Comments are closed.