Minister zdrowia gromi siłownie i kluby fitness: „Jestem przerażony. Narażacie na niebezpieczeństwo innych”

Minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski. (Zdj. PAP/Radek Pietruszka)

Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń. Nie szkodzicie tylko sobie, ale narażacie na niebezpieczeństwo innych – szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm – napisał w sobotę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Odniósł się w ten sposób do pojawiających się w mediach społecznościowych pomysłów na obejście nowych zaostrzonych rygorów – np. klubów fitness zmieniających się w „kościoły” i siłowni stających się „sklepami z możliwością testowania produktów”.

Nowe restrykcje obowiązują od soboty w całej Polsce. Niemal wszystkie powiaty objęte są strefą żółtą. Pozostałe znalazły się w strefie czerwonej o zaostrzonym reżimie sanitarnym. Obecnie to 152 powiaty, w tym 11 większych miast m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Chełm, Lublin, Zamość.

Od poniedziałku zmienione zostaną zasady dotyczące imprez okolicznościowych.

Polak potrafi! Siłownia zamieniła się w… sklep i kościół. Trwa walka z absurdami rządu PiS


(PAP)

39 KOMENTARZE

  1. Ty gnoju, to ty i tobie podobni jesteście zagrożeniem dla tego kraju i gospodarki. Nie zrobiliście nic od pół roku żeby się przygotować do nawrotu wirusa. Wal się ministrze.

  2. Ten zamuleniec o wigorze leniwca, którego słuchając człowiek się męczy jest załamany tym, że ludzie chcą jakoś przetrwać wariactwo które zafundował nam rząd i media…PiSbolszewicy idealnie dobierają aparatczyków partyjnych.

Comments are closed.