Nadciąga „tęczowy piątek”. Aktywiści LGBT będą indoktrynować młodzież online

szkoła
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: MaxPixel

Założona przez Roberta Biedronia Kampania Przeciw Homofobii nie odpuszcza. Mimo mniemanej pandemii i częściowo zdalnego nauczania organizacja kontynuuje tęczową indoktrynację wśród dzieci i młodzieży. Już zapowiedziała, że w bieżącym roku także odbędzie się tzw. tęczowy piątek.

Aktywiści LGBT chcą walczyć z „homo- i transfobią” wśród młodzieży. KPH ogłosiła, że w tym roku „tęczowy piątek” – czyli „święto akceptacji” – przypada 30 października. Z tej okazji ma odbyć się „wirtualna lekcja” z Nauczycielem Roku 2018, Przemysławem Staroniem, zadeklarowanym gejem. Ponadto organizacja Roberta Biedronia założyła też konto na edukacyjnej platformie Brainly.

Homofobia jest siłą realnie zagrażającą zdrowiu wielu młodych osób, ale osłabia ją każdy akt wsparcia i solidarności. Udział w Tęczowym Piątku to wyciągnięcie przyjaznej dłoni jako znaku, że chcę świata, w którym razem jesteśmy bezpieczni. To życzliwość, która ratuje życie – stwierdziła Barbara Baran, „psycholożka” Fundacji SEXEDpl.

W tym roku „antydyskryminacyjną” prelekcję wygłosi Przemysław Staroń. Wybrany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Nauczyciel Roku 2018 ma poprowadzić zajęcia na temat: „Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji”.

KPH radzi też, jak „świętować”:

„1. Ubierz coś tęczowego – np. przypinkę, torbę lub skarpetki
2. Użyj nakładki #TęczowyPiątek2020 na zdjęcie profilowe na Facebooku
3. Umieść tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek
4. Wywiesić w oknie lub na balkonie tęczową flagę, zrobić jej zdjęcie i wrzucić na Instagram (koniecznie z hasztagiem #TęczowyPiątek)
5. Wydrukowuj plakat ze strony teczowypiatek.pl i powiesić go w widocznym miejscu.
6. Zadzwoń do młodej osoby LGBT, którą się zna, by powiedzieć jej, że może na Ciebie liczyć”.

W poprzednich latach część rodziców sprzeciwiała się organizowaniu „tęczowych piątków” w szkołach.

„Obowiązkiem dyrektora szkoły jest uzyskanie zgody rodziców na działalność stowarzyszeń i organizacji na terenie szkoły. Jeśli rodzice wiedzą o tym, że dziecko w szkole uczestniczy w wydarzeniu niezgodnym z ich wartościami, mają oni prawo wyrazić swój stanowczy sprzeciw” – podkreślał resort edukacji.

Tym razem jednak sączenie propagandy ma się odbywać poprzez media społecznościowe.

KPH zorganizowała także zbiórkę pieniężną. Do tej pory „wsparła” ją zaledwie 1 osoba, kwotą 20 zł.

Źródła: KPH/Facebook/nczas.com

Comments are closed.