Ile jest warte zwycięstwo Donalda Trumpa? JP Morgan policzył gospodarcze skutki wyborów w USA

Donald Trump. / Źródło: PAP
Donald Trump. / Źródło: PAP
REKLAMA

Wybory powszechne w USA odbędą się już 3 listopada, a wybór prezydenta przez Kolegium Elektorów już 14 grudnia. Cały świat z zapartym tchem śledzi sytuację polityczną w Stanach, a eksperci próbują ocenić, który z kandydatów ma lepszy pakiet dla biznesu. Według JP Morgan, jednego z największych holdingów finansowych na świecie, lepiej by było, gdyby wygrał Trump.

Analitycy banku JP Morgan twierdzą, że indeks S&P 500 urośnie nawet do poziomu 3900 punktów (to o blisko 15 proc. powyżej dzisiejszego poziomu) jeśli wybory prezydenckie w USA wygra Donald Trump.

Zwycięstwo Donalda Trumpa ma być stymulujące szczególnie dla spółek z sektora energetycznego i bankowego.

REKLAMA

Według analiz JP Morgan, o ile zwycięstwo Trumpa dobrze wpłynie na giełdę, to zwycięstwo Joego Bidena w najlepszym wypadku wpłynie „neutralnie”.

Jeszcze mniej optymistyczni, co do wpływu wygranej Bidena na biznes, są przedstawiciele dużych interesów spoza sektora bankowego.

Ostatnio głośno było o wyznaniu rapera i milionera – 50 Centa, który, choć według stereotypów powinien być przeciwnikiem Trumpa, stwierdził, że na niego zagłosuje właśnie ze względu na swoje biznesy. Pisaliśmy o tym w poniższym artykule:

50 Cent zagłosuje na Trumpa. Czarnoskórzy przerazili się podatków Bidena

Źródło: Business Insider, NCzas.com

REKLAMA