Ksiądz zmienił cmentarz w „Park Cmentarny”. Będzie otwarty 1 listopada [FOTO]

"Park Cmentarny" zamiast cmentarza oraz znicze. / foto: Facebook: Spotted: Kswaerów/Pixabay (kolaż)

Inwencja Polaków nie przestaje zaskakiwać. Pisaliśmy już o sposobach omijania przepisów dotyczących zamknięcia siłowni czy barów i restauracji. Teraz okazuje się, że także zamknięcie cmentarzy może nie wystarczyć do powstrzymania Polaków.

Bezczelny rząd w piątek wieczorem ogłosił, że od soboty zamknięte zostaną cmentarze, które otwarte zostaną dopiero we wtorek. Oczywiście w momencie ogłoszenia decyzji przez premiera Morawieckiego wszyscy rzucili się do odwiedzin grobów swych bliskich.

Mam taką propozycję: pomóżmy jutro lub 1 listopada handlowcom i pokażmy, co myślimy o generowanym przez rząd chaosie. Pojedźmy na cmentarz, jeśli ktoś będzie sprzedawał znicze lub kwiaty – kupmy, połóżmy symbolicznie pod bramą – proponował wczoraj publicysta Łukasz Warzecha.

Okazuje się jednak, że nie wszędzie będą problemy z wejściem na cmentarz. Proboszcz parafii w Ksawerowie poinformował o tym, że zamienia Cmentarz w Park i postanowił go otworzyć na 1 listopada.

Witam dla wszystkich zainteresowanych. Proboszcz Parafii w Ksawerowie utworzył komisję, która Dekretem przemianowała Cmentarz w Ksawerowie na Park Cmentarny. Więc „Park ” będzie otwarty – czytamy na Facebooku.

Prawdopodobnie takie działanie się jednak władzy nie spodoba i ksiądz zostanie przykładnie ukarany mandatem. Próby wejścia na cmentarz od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada może skończyć się wysokimi mandatami od sanepidu.

"Witam dla wszystkich zainteresowanych. Proboszcz Parafi w Ksawerowie utworzył komisję która Dekretem przemianowała Cmentarz w Ksawerowie na Park Cmentarny. Więc "Park " będzie otwarty."

Opublikowany przez Spotted : Ksawerów Piątek, 30 października 2020

Comments are closed.