Wstrząsająca relacja! Aktor pobity do nieprzytomności przez policję na Marszu Niepodległości [WIDEO]

Policja podczas Marszu Niepodległości. / foto: PAP

Aktor Jasper Sołtysiewicz, znany z serialu „Barwy szczęścia”, opisuje na Instagramie swoje „przygody” z 11 listopada. Mężczyzna miał zostać pobity przez policję w czasie Marszu Niepodległości, w którym wcale nie brał udziału.

Sceny brutalności policji na Marszu Niepodległości wobec przypadkowych osób, a nawet prasy od kilku dni krążą po portalach internetowych. Okazuje się, że ich ofiarą miał paść nawet aktor znany z TVP2.

Wstrząsająca relacja

Aktor opisuje na swoim InstaStory zdarzenia, które miały miejsce 11 listopada. – Zostałem brutalnie skatowany przez kordon policji, wracając z planu filmowego. Nie brałem udziału w marszu, w tym czasie byłem na planie – opisuje.

Mijał mnie kordon policji, który udawał się na interwencję. Natomiast agresorzy byli dalej, po drugiej stronie torów, w ogóle na innym peronie. Natomiast policji najwidoczniej zabrakło odwagi udać się do nich i postanowili brutalnie pobić zwykłych ludzi, nawet media i kobiety – dodaje Sołtysiewicz.

Jasper Sołtysiewicz podaje, że nie prowokował policji ani nie przejawiał jakiejkolwiek formy agresji, a mimo tego został spałowany. – Bili po karku, twarzy głowie, brzuchu, bili i nie pozwalali opuścić tego ‚kręgu’ – opisuje.

Jak dodaje efektem tego pałowania są wybite trzy palce, a także liczne obrażenia. Mężczyzna opisuje, że cudem się wyrwał i uciekał na oślep, gdyż po gazowaniu nic nie widział. W pewnym czasie stracił przytomność i odzyskał ją dopiero w karetce.

Brutalność policji

Nagrania zamieszczane w sieci pokazują niezwykłą brutalność policji, którą niektórzy na powrót zaczęli nazywać „milicją”. Zdaje się, że rok 2020 będzie czasem roztrwonienia długiej i ciężkiej pracy funkcjonariuszy na poprawienie swojej – zasłużonej – fatalnej opinii w społeczeństwie.

Podczas Marszu Niepodległości 11 listopada policjanci użyli nadmiernej siły nie tylko wobec manifestantów, ale także wobec dziennikarzy. Kilka nagrań pokazuje wspomniane już prowokacje ze strony policji. Najważniejsze z nich zamieszczamy poniżej.

Policyjne prowokacje na Marszu Niepodległości. Tajniacy przyłapani na gorącym uczynku [WIDEO]