Szczepionka na koronawirusa. Szokujące słowa! Dyrektor Pfizera to nowy Josef Mengele – sugeruje tabloid [FOTO]

Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizera.
Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizera. (Fot. PAP/EPA)

Dyrektor generalny Pfizera, koncernu, który opracował szczepionkę na koronawirusa, to nowy Josef Mengele? Tak sugeruje grecki tabloid „Makeleio”.

Mengele, zwany również „Aniołem Śmierci”, został uznany za zbrodniarza wojennego. Podczas II wojny światowej na terenie Polski odpowiadał m.in. za kontrolę mieszkańców pod względem ich przydatności rasowej. W obozie Auschwitz-Birkenau tysiące ludzi posłał do komór gazowych. Słynął także z eksperymentów medycznych na Żydach i Romach.

To w kontekście tej ostatniej „działalności” grecka gazeta porównuje Alberta Bourla, dyrektora generalnego Pfizera, do Mengele. Zastanawia się, czy Bourla szczepionką na koronawirusa zamierza eksperymentować na ludziach, wstrzykując im „truciznę”.

„Makeleio” podaje, że Bourla jest Żydem greckiego pochodzenia, z zawodu weterynarzem. „Żydowski weterynarz wbije igłę! Odliczanie do obowiązkowych szczepień trwa” – pisze autor artykułu. Szczepionkę nazywa „trucizną”.

„Times of Israel” uznał okładkę greckiego tabloidu za antysemicką. Domaga się od greckich władz podjęcia odpowiednich kroków.

„Mekeleio” słynie z kontrowersyjnych okładek i tekstów. W październiku  gazeta została ukarana grzywną, bo o byłym przywódcy ateńskiej społeczności żydowskiego napisała jako o „prostym Żydzie, który prowadzi firmę lichwiarską”.

Szczepionka na koronawirusa Pfizera spodziewana w Polsce

W poniedziałek 9 listopada koncern Pfizer ogłosił, że ma szczepionkę na koronawirusa, która jest skuteczna w 90 proc. W 2021 roku planuje wyprodukować 1,3 mld dawek preparatu.

Komisja Europejska zatwierdziła już zakup 300 mln szczepionek na koronawirusa. Z tej puli substancja ma być rozdysponowana pomiędzy państwa członkowskie. Premier Mateusz Morawiecki wyraził chęć zakupu 20 mln sztuk szczepionki.

Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył w piątek, że państwo polskie będzie chciało zaszczepić wszystkich dorosłych obywateli.

Minister Niedzielski przyznaje to wprost: planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi