Lekarz ze Szpitala Narodowego ujawnia całą prawdę. „Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano”

Szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie. (Fot. PAP)

Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano – mówi o tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym jeden z pracujących tam lekarzy.

Lekarz nie chce występować pod nazwiskiem, bo boi się ewentualnych konsekwencji. Rozmowę z nim przeprowadził dziennikarz Paweł Reszka i opublikował na Facebooku.

Jak wskazuje „Doktor M.” (tak będzie nazywany), w Szpitalu Narodowym jest najnowszy i najdroższy sprzęt, personel został zakwaterowany na dwóch piętrach luksusowego pięciogwiazdkowego hotelu na Mokotowie.

Jego apartament w Regent Warsaw Hotel (dawny Hyatt) jest większy niż prywatne mieszkanie.

Teoretycznie jest wszystko jest. Ale nie ma pacjentów.

Ogromne zarobki

Zgłosił się do pracy w szpitalu narodowym, bo chciał pomóc, ale nie bez znaczenia były również warunki finansowe.

Lekarzowi przysługuje 200 zł na godzinę. Jemu, jako rezydentowi – 150 zł/h. Zapisał się na 84 godziny. Zarobi 12 tys. zł.

W szpitalu przebywa aktualnie 25 osób. „Zajęta jest większa część sektora A i niewiele łóżek w sektorze B. W sektorze C od piątku jest jeden pacjent. Pozostałe sektory są puste” – relacjonuje.

Obsługi więcej niż pacjentów

Podczas ostatniego dyżuru Doktora M. 25 pacjentów obsługiwały 24 osoby z personelu medycznego. A oprócz tego są jeszcze salowe, żołnierze WOT, ochroniarze. Obsługi więcej niż pacjentów.

Zdarzało się, że lekarze obsługiwali sektory szpitalne, który były całkowicie puste.

Środowisko lekarskie śmieje się, że na Stadion Narodowy trafiają „zdrowi-chorzy”.

„Faktycznie kryteria są takie, że pacjent musi mieć covid potwierdzony testem PCR albo antygenowym. Nie może mieć ostrych i przewlekłych stanów klinicznych i chorób współistniejących, nie przyjmuje się z niestabilnością krążeniowo-oddechowa wymagającą intensywnego nadzoru…” – opowiada Doktor M.

Zdarzało się, że podczas dyżuru nie przyjął żadnego pacjenta. Dobowa opłata ryczałtowa za gotowość punktu przyjęć w szpitalu tymczasowym to 18 299 zł.

Za dostępność jednego łóżka NFZ płaci Narodowemu 822 pln na dobę, za dostępność stanowiska wentylacji mechanicznej 3,7 tys. pln. Dużo więcej niż normalnym szpitalom.

Marnuje się więc gigantyczne pieniądze. A będzie jeszcze drożej – powstają kolejne sektory na ponad 500 łóżek.

Personelowi surowo zakazano robienia zdjęć. Niedawno wyciekł do Internetu filmik. To jeden z nielicznych wyjątków, gdy ktoś zdecydował się „nielegalnie” nagrać film.

Czytaj więcej: Pustki na Stadionie Narodowym? Szokujące nagranie obiegło sieć [WIDEO]

Szpital Narodowy. O co w tym chodzi?

O co w tym wszystkim chodzi? „Nie mam pojęcia co chodzi. Szpital narodowy jest doskonale wyposażony. Stoi tam tomograf za kilka milionów złotych, drogie aparaty RTG, maszyna do USG, są nowoczesne respiratory, instalacja tlenowa…” – rozkłada ręce.

Doktor M. mówi, że czuje się jak „frajer”. „Przyjechałem tu pomagać, ratować ludzi, walczyć z pandemią. Tymczasem mieszkam w 5 gwizdkowym hotelu, siedzę w pustym szpitalu… Czytam komentarze w internecie. Wyszydzają nas” – ubolewa.

Przyznaje, że szydera jest jednak uzasadniona. „Tworzenie szpitala narodowego od początku śmierdziało. Jakby przeanalizować na chłodno można było się domyślić, że chodzi o coś innego niż walka z pandemią” – opowiada.

„Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano” – podsumowuje.

Cały wywiad, wraz ze zdjęciami, w poniższym wpisie red. Pawła Reszki.

31 KOMENTARZE

 1. Te szpitale sa po to by dostarczac kroliki po ogolnopolskim szczepieniu przeciw covidowi. Jezeli bedzie tyle skutkow ubocznych to trzeba odegrac nastepny akt w tym teatrze i udawac ,ze sie ludzi ratuje.

 2. Panowie niedawno oddaliscie głosy na Sasina i jego kumpli z mafii. A teraz krytykujecie ich zachowanie. Dodam, że od jakiegoś czasu ( około miesiąc półtorej ) tez się obudziłem i nie widzę różnicy pomiędzy konfederacją a pisem. Te kilka zdań o prywatyzacji nie mienia mojego spojrzenia. A całe życie głosowałem na Korwina. Ale mnie oszukał.

 3. Kiedy naród się obudzi?w Poznaniu jak pisali ludzie nie maja żadnej opieki błagają o pomoc i umierają. A tu taki luksus, rozliczymy to na pewno, niech im się nie wydaje, ze pójdzie im płazem. Jak nie dla Polaków to dla 7ydów to zrobili, bo jak to ocenić?

 4. Izolatoria odciążające szpitale to osoby temat. Na terenie jednego z województw jest razem przygotowanych 680 miejsc w izolatoriach, a na dzień 20.11.2020r. obłożenie wynosiło łącznie 19 osób. Taka ciekawostka stojąca w sprzeczności z tysiącami wymazanych na plus i brakiem miejsc w szpitalach.

 5. Już wiem o co w tym wszystkim chodzi.Czytajcie ‚Obozy Feme w USA’.Włos się na głowie
  jeży bo na Narodowym tylko plastikowych trumien jeszcze nie ma a reszta jak że podobna.Jezeli z tym nic nie zrobimy to zgotują Polakom piekło.NWO to jest to.

 6. To są właśnie lekarze. Jak jest praca to płaczą ze nie wyrabiają bo są przemęczeni a jak jej nie ma to płaczą ze nie maja co robić. Nie dogodzi🤦‍♂️.

 7. Dobrze by by było, abyście ludziska umieli czytać między wierszami…! Super pensja, mało pracy, ekstra lokum w Warszawie.., nic wam to nie mówi? Który zatyrany lekarz z biedapensją oprze się takiej pokusie?!!
  W ten sposób, komentarz tego lekarza który ” wstydzi się luksusu” , jest najlepszym ogłoszeniem naboru personelu medycznego!!! Cóż za metoda wspaniała! Założę się że teraz zgłoszą się lekarze na pęczki i nie tylko z kraju ale nawet z zagranicy…Brawo!

 8. Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglada intensywna terapia we Włoszech to szukajcie na YT Piemonte, a rischio le urgenze extra – La Vita in Diretta 16/11/2020
  Początek nagrania. Taki chory, że wywiadu udziela, ale najlepsze, że obok siedzi koleś w czarnym T-shirt, słuchawki w uszach, coś sobie pstryka na komórce i się cieszy. Chyba zapomniał scenariusza. Taka to intensywna jest terapia… A pojechali na Edycie jak na łysej kobyle.

 9. Sprzęt za miliony – a niedługo szpitale tymczasowe będą niepotrzebne (szczepionka lub nie będzie nowych zachorowań). W takiej sytuacji (zgodnie z prawem) sprzęt podlega likwidacji, czyli sprzedaży po cenach rynkowych, w cenie złomu lub bezpłatne przekazanie. Nie jestem wróżką więc nie będę wyrokował gdzie co pójdzie, ale jak macie możliwości w ….. – macie wyposażenie nowego prywatnego szpitala za darmo :)

 10. PIS niczego nie robi dla ludzi. A jedynie dla propagandy , dla głosów i dla pieniędzy. Kolejny przekręt za pieniądze podatników. Dobrze ze ktos nie boi się tego ujawniać. I po powyzszych komentarzach widać pisuarowe trolle próbujące oczernić tego lekarza i ukryć prawdę. Już nie długo zostało wam tej waszej dyktatury. Każdy tyran i heretyk kiedyś zapłaci za swoje winy.

Comments are closed.