Morawiecki zapowiada zakaz przemieszczania się w święta. „Pracujemy nad możliwościami prawnymi”

Premier Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
Premier Mateusz Morawiecki. Foto: PAP

Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii. Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się – poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej w sobotę premier był pytany, czy rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się podczas świąt Bożego Narodzenia.

Morawiecki ocenił, że redukcja kontaktów społecznych w czasie świąt „jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii”.

„Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce” – powiedział premier.

Zaznaczył jednocześnie, że rząd już zaproponował „szeroki pakiet wsparcia dla branż”.

Wskazał, że „najbardziej poturbowane” przez drugą falę koronawirusa są branże: turystyczna, hotelarska i gastronomiczna.

„O te branże szczególnie zadbamy, ale wszystkich Polaków musimy dzisiaj poprosić, żeby nie planowali wyjazdów, dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy dochodzi do tego mieszania się pomiędzy sobą ludzi i zwiększonego prawdopodobieństwa transmisji koronawirusa” – dodał.

Rządowy projekt obostrzeń: wyjścia z domu tylko do pracy, lekarza, po zakupy; zakaz działalności fryzjerów i kosmetyczek, kin i siłowni; zgromadzenia i spotkania tylko do pięciu osób

PAP/PJ

30 KOMENTARZE

  1. Wściekłe pi…y pajacują na ulicach zarażając się na wzajem i zawyżają statystyki, które przypisywane teraz są normalnym Polakom!!!!!!!!!!!!! Prawdziwy idiota!

  2. mamy pełny wachlarz wolności, wolno: siedzieć pod kontrolą w domach w namordnikach, nie wyjeżdżać, nie kręcić się bez celu w kółko, jakaś wigilia, pasterka, nie przeszkadzać starszym krewnym strasząc ich po nocy itd., i wolno dać zaszczepić, ot lewacka wolność

    • w inych krajach juz walcza zbrojnie z chrzescianstwem Armenia , Etiopia , Syria , Irak , Kolumbia ,, tu sie jeszcze patyczkuja.

  3. Morawiecki qvvvoo nawet w stanie wojennym miałem …gdzieś godzinę polin-cyjną …a teraz setki tysięcy Polaków zaczną opracowywać aspekty prawne jak szybko przywrócić kare śmierci i jak cię obwieść obwiesiu

  4. Morawiecki głównym agentem Sorosa na Polskę. Tej samej wiary co Soros i pozostali globaliści. Będzie zwalczał katolicyzm całą mocą. Nawet się nie ukrywa z agresją wobec katolików.

  5. No tak, można było przypuszczać. Lewackie hordy na ulicach są ok, ale już spotkania w gronie rodzinnym to śmiertelne zagrożenie!

    Dla kogo…?

Comments are closed.