Teoria TEORII SPISKOWYCH na przykładzie „Wielkiego Terroru” i „Operacji Antypolskiej NKWD” [VIDEO]

Foto: YouTube Tomasz Sommer Extra
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Czym naprawdę jest teoria spiskowa? Dr Tomasz Sommer o kulisach wymordowania Polaków na Wschodzie.

Teorie spiskowe przeżywają renesans. Jednak nie taki na jaki zasługują.

Teorią spiskową zaczyna być nazywane wszystko, co nie jest w smak lewicowym ośrodkom polityczno-medialnym. W rzeczywistości teorie spiskowe są jednak ważnym elementem politycznej gry, które należy śledzić i weryfikować.

Sommer jako pierwszy historyk w Polsce kompleksowo opisał działania NKWD wymierzone w Polaków w latach 1937 – 1938, czyli Operację Antypolską. Ludobójstwo na Polakach i skala zbrodni na dwa lata przed wybuchem wojny dopiero po 80 latach została opisana.

W swoim felietonie dr Sommer wyjaśnił, że Rosjanie, aby uzasadnić wymordowanie Polaków wymyślili pretekst. A tym była działająca rzekomo w ZSRS Polska Organizacja Wojskowa.

– Jest faktem, że marszałek Piłsudski w czasie I wojny światowej stworzył POW. Jest też faktem, że ta organizacja miała funkcje wywiadowcze. Jest też faktem, że w okresie kończącym I wojną światową i w czasie wojny polsko-sowieckiej POW była obecna i w Moskwie i Kijowie i Mińsku i Odessie. Po czym ta organizacja została zniszczona, fala zdrad w roku 1920 spowodowała, że ludzie tej organizacji zostali wyłapani, w większości wymordowani. Ta organizacja zniknęła, jej nie było – wskazuje Sommer.

– Ale pamięć o tej organizacji trwała. W momencie gdy kurs wobec Polaków w Związku Sowieckim w okolicach roku 1931, czyli dziesięć lat po zakończeniu istnienia tej organizacji, się zaostrzył to sobie o niej przypomniano – dodaje.

W ten sposób Rosjanie z NKWD stworzyli na potrzeby wymordowania Polaków teorię, że są oni agentami POW. W ten sposób Rosjanie oskarżali nawet komunistów z Polski, że są oni agentami POW.

Mało tego, w wyniku przesłuchań i tortur pojmowani Polacy masowo „przyznawali się” do tego czego chcieli oprawcy – czyli do bycia członkami POW. A to dało NKWD pretekst do dalszych działań.

Foto: YouTube Tomasz Sommer Extra

Jak wskazuje dr Sommer NKWD stworzyło koncepcję, według której 20 proc. Polaków na wschodzie to agenci POW, a pozostali zostali „bazą dla polskich szpiegów”. I w ten sposób NKWD mogło przystąpić do ludobójstwa.

Źródło: Tomasz Sommer Extra

4 KOMENTARZE

  1. Czyli PIS stworzył agenturę terrorystyczną w Ministerstwie Zdrowia by pod pretekstem pandemii wymordować Polaków szczepionkami.

    • Puki co, wzięli się za starszych i schorowanych. Zdrowi, którzy pozostaną, zostaną zaszczepieni pewnym kompozytem, który Nas odczłowieczy na rzecz hybrydy DNA, a w którą to są zamieszani zapewne jacyś Obcy.

  2. Nie wiem dokładnie jakie były intencje, jakie dokładnie argumenty, co opieram się jedynie na skrótowym opisie, nie słuchałem filmiku.
    Pomijając dobrą robotę jaką odwalił Sommer, pisząc i przypominając o „operacji polskiej”, to artykuł wygląda – przynajmniej w realnym oddziaływaniu, może nie w doborze przykładów – jakby był pisany do gw….

    • Pretekst do ludobójstwa stworzony przez władze danego kraju, w postaci nieistniejącego spisku mordowanej mniejszości, nie jest ani teorią ani praktyką spiskową. Jest jakby wskazaniem: spójrzcie, spiski nie istnieją, tylko władze zmyślają spiski by je wykorzystać do prześladowań

Comments are closed.