We Francji tacy nienawistnicy jak Scheuring-Wielgus pójdą za kraty. Francuzi przyjęli przepisy o karaniu za szczucie na policjantów

Joanna Scheuring-Wielgus. Foto: PAP
Joanna Scheuring-Wielgus. Foto: PAP

W kilku miastach Francji odbyły się protesty przeciwko nowemu prawu zabraniającemu publikacji danych policjantów biorących udział w interwencji. Grozi za to kara kara więzienia i grzywna. Nowe przepisy maja zapobiegać organizowaniu nagonek na funkcjonariuszy.

Francuski parlament przyjął ustawę o bezpieczeństwie. Jeden z przepisów przewiduje kary za „upowszechnianie danych i wizerunków policjantów z niskich pobudek”.

Za publikowanie „wizerunku twarzy, lub jakiegokolwiek innego elementu identyfikującego” funkcjonariusza policji, lub żandarma w związku z interwencją, gdy celem jest „narażenie jego integralności fizycznej lub psychicznej” grozi kara do roku pozbawienia wolności i grzywny w wysokości nawet 45 tysięcy euro..

W zamyśle chodzi o podłe zachowania analogiczne do tego jakim po raz kolejny popisała się poseł Scheuring-Wielgus. Ta lewacka polityk posunęła się znacznie dalej. Nienawistna, agresywna kobieta upubliczniła dane policjanta „wściekłym macicom” organizującym burdy na ulicach.

Scheuring-Wielgus chce by funkcjonariusza i jego rodzinę zaszczuto. W mediach społecznościowych podżegany przez Scheuring-Wielgus motłoch już rozpoczął nagonkę.

Francuskie przepisy budzą spore kontrowersje. Protestują przeciwko nim dziennikarze i różne organizacje obywatelskie. Twierdzą, że to „zamach na wolność słowa”. Nowych przepisów bronią rząd, deputowani.

To nie wolność słowa jest atakowana. Atakowana jest nienawiść, szerzona na portalach społecznościowych – mówił sprawozdawca ustawy Jean-Michel Fauvergue, który sam przez lata był szefem jednostek specjalnych francuskiej policji RAID.

Sprawa nie jest jednoznaczna. Z jednej strony Francuzi ograniczają wolność słowa. Nowe przepisy mogą służyć też zapewnieniu bezkarności tym funkcjonariuszom, którzy ewidentnie naruszają prawo.

Z drugiej strony jest prawdziwy problem jak reagować na podłe zachowania takich nienawistników jak choćby Scheuring-Wielgus, która chce zaszczuwania policjantów.

Funkcjonariusze narażają się w czasie interwencji, a teraz jeszcze z powodu działania takich kanalii jak Scheuring-Wielgus narażone są ich rodziny. Przy czym często chodzi o funkcjonariuszy, którzy wykonują rozkazy i pilnują porządku, by motłoch podżegany przez takich jak Scheung-Wielgus, czy ordynarna Lempart organizował zamieszki i paraliżował miasta.

Scheuring-Wielgus ujawniła dane policjanta. Zgotowała piekło żonie funkcjonariusza [VIDEO]

20 KOMENTARZE

 1. Autor niejaki js prezentuje przyklad mentanosci Kalego. Kiedy policja paluje protestujace kobiety, to jest cacy .Ale kiedy ta sama pilicja paluje narodowcow to jest be.! Te okreslenia: wsciekle macice, nienawistnicy etc zblizaja narracje do poziomu „zaplutych karlow reakcji”
  Brawo Wy! Panie Sommer , najwyzszy czas ogarnac te piszaca gimbaze.

  • My zwyczajnie, panie żyd, jak tam nam po plecach pałami pojadą to tylko jest dla nas zachętą do tego, by się stawić w następnym roku w liczbie dwu lub trzykrotnie większej. Poza tym marsze za czasów PIS były nudne. Ludzi na marszach przybywało tylko wtedy, kiedy policja i buffetowa lub sienkiewicz robili sobie ustawki

  • @nadpsuta konserwa: Policja była brutalna również wobec uczestników, którzy wogóle nie brali w zadymie na MN. A zobacz co robi strajk kobiet, demoluje kościoły, pomniki, biura czy domy przeciwników politycznych, wszechobecne wulgaryzmy i wszechobecna lewicowa mowa nienawiści. Wogóle policja przymykała oko na wybryki lewackiego strajku kobiet

   • Widze, zw kolega nie zrozumial. Policja nie moze byc bezkarna bez wzgledu na to jaki rodzaj protestu pacyfkuje. Jezeli funkcjnariusz naduzywa sily i srodkow przymusu w stopniu niewspolmiernym do zagrozenia, to powinien byc ukarany. .Z usunieciem ze sluzby wlacznie,p. Potrzebujemy policji panstwowej. Nie zomo czy czekistow! Jesli jest dumny ze swojego postepowania to nie powinien sie bac podniesienia przylbicy.

 2. Czy to znaczy, że Najwyższy Czas popiera legislacje zmierzające do zapewnienia bezkarności bandytom policyjnym strzelającym do dziennikarzy i pałującym ich?

 3. To babsko już pokazało swoje zakłamanie oddając psy do schroniska jednocześnie nawołując innych do adopcji psów..lewak to taki wygodniś za czyjeś pieniądze!!!

  • lepiej oddać psa pod opiekę schroniska niż przywiązać w lesie do drzewa.A tak na marginesie szczujesz na „lewaków” więc prezentujesz swoje nienawistne oblicze . A policja według Ciebie ma być bezkarna? a jak zapałuje na śmierć bliską Tobie osobę czy Ciebie to będzie dobrze czy źle?

 4. Oskarżyć Merkel za jednostronny zamach w UE wprowadzenie niebezpiecznych imigrantów ,a sprzedajną Scheuring za agitacje donosicieli przeciw Polskiemu społeczeństwu i inne zbrodnie

 5. „W zamyśle chodzi o podłe zachowania analogiczne do tego jakim po raz kolejny popisała się poseł Scheuring-Wielgus. Ta lewacka polityk posunęła się znacznie dalej. Nienawistna, agresywna kobieta upubliczniła dane policjanta „wściekłym macicom” organizującym burdy na ulicach”. Język, którym posługuje się autor artykułu jest dla dziennikarza absolutnie kompromitujący. Sorry.

Comments are closed.