Zapomnij o rodzinnych Świętach Bożego Narodzenia 2020. Rząd wydał „nowe zasady bezpieczeństwa”

Rodzinne Święta Bożego Narodzenia. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Rodzinne Święta Bożego Narodzenia. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Wygląda na to, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia większość Polaków spędzi… nielegalnie. Zgodnie z „nowymi zasadami bezpieczeństwa” spotkania, nawet w gronie rodzinnym, nie powinny przekraczać limitu… 5 osób. Czyli popularny model rodziny mama, tata plus dwójka dzieci już nie może zaprosić babci z dziadkiem na Wigilię.

Limit dotyczy osób nie zamieszkujących razem pod jednym dachem, ale dzisiaj już mało kto mieszka z całą rodziną „na kupie”.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi w obecnie obowiązującym tzw. „etapie odpowiedzialności” od 28 listopada do 27 grudnia zgromadzenia i spotkania nie mogą przekraczać limitu 5 osób.

Jednak niewykluczone, że rząd całkowicie pozbawi Polaków dylematu czy zaprosić w konspiracji np. dziadków na Wigilię i Święta.

Premier Morawiecki zdradził, że jego gabinet zastanawia się nad ograniczeniami przemieszczania się na terenie całego kraju w tym okresie.

Morawiecki ocenił, że redukcja kontaktów społecznych w czasie świąt „jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii”.

„Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce” – powiedział premier.

Dla wielu, szczególnie dla tych, którzy czują respekt przed każdą – nawet tak mierną – władzą i nie odważą się przekroczyć rządowych limitów, mogą to być smutne i samotne święta.

Większość naszych rodaków jednak sobie jakoś poradzi. Szkoła konspiracji wyniesiona z komuny czy nawet z czasów okupacji nadal ma wiernych uczniów.

Limity spotkań skomentował dr Paweł Basiukiewicz, który od początku krytykuje nielogiczne rządowe ograniczenia m.in. te o zamykaniu różnych sektorów gospodarki i izolowaniu bezobjawowych „chorych”.

„Na Święta Bożego Narodzenia wiele osób chce się spotkać z Rodziną. Prawdopodobieństwo, że ktoś nie dożyje przyszłych Świąt jest istotne, prawdopodobieństwo, że ktoś z zakazi się i umrze na COVID jest najwyżej podobne. Chciałbym aby pozwolono nam podjąć decyzję” – napisał Basiukiewicz.

Poniżej pełny wykaz rządowych ograniczeń ze strony gov.pl

Rządowy projekt obostrzeń: wyjścia z domu tylko do pracy, lekarza, po zakupy; zakaz działalności fryzjerów i kosmetyczek, kin i siłowni; zgromadzenia i spotkania tylko do pięciu osób

Źródła: PAP/gov.pl

42 KOMENTARZE

 1. Mamy czas, w którym wielkie korporacje są znacznie bogatsze od wielu krajów i dyktują im warunki. Stąd, kiedy taka miernota jak Morawiecki dostaje nakaz zlikwidowania gospodarki własnego kraju i wyszczepienie populacji w granicach państwa, to posłusznie to wykonuje.

 2. No bo redukcja kontaktów społecznych w czasie świąt jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu zniewalania, zindoktrynowania i ubezwłasnowolniania Polaków pod świetnym pretekstem jakiegoś tam szczepu grypy.

 3. „Tyrania praktykowana dla dobra swoich ofiar/obywateli może być najbardziej opresyjna ze wszystkich możliwych tyranii. Lepiej byłoby żyć pod rządami zbrodniczych magnatów, niż pod wszechmocnym zarządem moralnie usposobionych cwaniaków. Okrucieństwo zbrodniczego magnata może z czasem zelżeć, a jego żądza władzy i chciwość może w pewnym momencie zostać nasycona; lecz ci, którzy dręczą nas dla naszego własnego dobra, będą nas dręczyć bez końca, ponieważ czynią to z przyzwoleniem własnego sumienia.

  • […] Być „wyleczonym” wbrew własnej woli, ze stanów, których nie możemy uważać za chorobę, oznacza być sprowadzonym do poziomu tych, którzy jeszcze nie osiągnęli wieku rozumu lub tych, którzy nigdy tego nie osiągną.”

 4. ciekawe czy populacj polin znowu podkuli ogonki i zrobi co treser mason-morawiecki kaze?pewnie tak w koncu sami sobie tego oprawce wybierali i o zgrozo nadal go popieraja

 5. Ciekawe czy pojawi się renifer Rico lub inny bohater co będzie ratował te święta?bo coś mi się wydaje że takie cudowne to są tylko w TV.

 6. Ja się tylko zapytam rządzących – Ile wam SOROS zapłacił za zniszczenie GOSPODARKI. Ci co mają umrzeć umrą i nikt tego nie powstrzyma, a Ci co mają umrzeć nie kupią sobie życia z żadne pieniądze, a podejrzewam , że większość z nich na pierwszym miejscu stawia przyszłość swoich zstępnych i chętnie umrze, aby dzieciom nie zajrzał głód w oczy

 7. Co to znaczy: „Zapomnij o rodzinnych Świętach Bożego Narodzenia 2020” ??? A kto mi zabroni Wigilii z wszystkimi dziećmi i wnukami? Co roku kilkanaście osób gości u mnie na uroczystej Wigilli, do której, ja matka/babcia+ojciec/dziadek szykujemy się od początku grudnia. I tak będzie też w tym roku. Nie ma takiej możliwości, żeby jakieś podejrzane o wyszystko indywidua nam zabrały to piękne Święto i cudowne spotkanie przy wielkiej choince. Nie!!!

 8. Zauważyliście, że zniknął z N.Cz. kuc Mentzen po tym jak z Berkowiczem i Korwinem opróżnili partyjną kasę. Czyżby ten żałosny ekspert obawiał się zaprzyjaźnionej prokuratury?

  • Czy ty wiesz jakie głupoty piszesz trollu. że niby zniknął z nczas, bo boi się prokuratury.?Litości, przed prokuraturą to się ucieka do ciepłych krajów, zmienia tożsamość, a nie przestaje pisać cokolwiek, gdziekolwiek. No jak takich durnych trolli mają rządowe mendy, to pięknie.

   • Żeby to tylko takich trolli mieli to by było pół biedy. Ale to jest ogólny stan umysłowy PiSu i rządu. Jednym słowem Tragedia

   • Brak argumentów dla pejsatych trolli z ulicy Pięknej to zaczęły się wyzwiska. Nie dziamgać – tylko zwracać kasę….złodzieje!!! PS.Sekretarz ty też przywłaszczyłeś 50 tys. zł.

 9. Myślę że „rząd ” po prostu chce zamieszek. Z „wściekłymi” nie wyszło to teraz próbują innej metody. Ludzie na ulicach uzasadniają wiele posunięć które inaczej by nie przeszły. Może nawet największy sojusznik naszego największego sojusznika przyśle jakiś kontyngent?

 10. Wyjścia do lekarza nie mają być zakazane?
  To można spędzić święta u lekarza…

  A jak rodzina jest lekarska z pokolenia na pokolenie, to już w ogóle…

 11. Czy Orwell to przewidział? A jak moje dziecko ma 5 dzieci i babkę niańkę (bo matka lekarz musi pracować). Nad polską nadumieralnością nie potrafią zapanować – to (jak w wojsku), problem zastępczy

Comments are closed.