Niedawno wkręcili Dudę, teraz premiera Kanady. Rosyjscy pranksterzy podszyli się pod Gretę Thunberg

Justin TRudeau
Premier Kanady Trudeau na tęczowym pochodzie Fot. twitter Dissident Dawes

Dwaj rosyjscy pranksterzy „wkręcili” premiera Kanady. W rozmowie telefonicznej z Justinem Trudeau Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoljarow podszyli się pod Gretę Thunberg.

Rosyjscy komicy występujący pod pseudonimami Vovan i Lexus opublikowali na YouTube nagraną rozmowę z szefem kandyjskiego rządu.

W nagraniu słychać jak Trudeau wita się z rzekomą Gretą Thunberg, a następnie odpowiada na pytania, m.in. o NATO, sytuację na świecie i Donalda Trumpa.

Fałszywa Greta mówi natomiast, że czołowi szefowi rządów zachowują się jak dzieci. Radzi też premierowi Kanady, by „opuścił NATO, złożył broń, zbierał kwiaty i cieszył się przyrodą”.

Trudeau pochwalił swoją rozmówczynię za jej „spojrzenie na świat” i „pełne emocji słowa”.

Rzecznik rządu w Ottawie powiedział kanadyjskiemu portalowi „iPolitics”, że kiedy Justin Trudeau zorientował się, iż nie rozmawia z prawdziwą Gretą, przerwał rozmowę.

Dwóch rosyjskich pranksterów, Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoljarow, nabrało już wcześniej w ten sposób wiele znanych osób, m.in. Eltona Johna, księcia Harry’ego, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, brytyjskiego premiera Borisa Johnsona i szefa NATO Jensa Stoltenberga.

„Wkręcali” także prezydenta Polski Andrzeja Dudę, podając się w rozmowie telefonicznej za sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

Zobacz także: Przebieg rozmowy pranksterów z Andrzejem Dudą