Lekarze opóźnią szczepienia przeciw Covid-19? Liczba wątpiących „bezprecedensowa”. Sensacyjne wyniki badań

Szczepionka na koronawirusa.
Szczepionka na koronawirusa - zdj. ilustracyjne. (Fot. PAP)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

W najbliższych tygodniach mają rozpocząć się masowe szczepienia przeciwko Covid-19. Tymczasem wątpliwości co do skuteczności szczepionki pojawiają się wśród coraz większej liczby lekarzy. Badania Uniwersytetu Kalifornijskiego wywołały niemałe poruszenie.

Wątpliwości wobec szczepionki budzi przede wszystkim fakt, że powstała ona zaskakująco szybko. Proces opracowania nowej szczepionki zależy oczywiście od wielu czynników, ale zazwyczaj trwa kilka (bardziej osiem niż cztery), a czasami kilkanaście lat. Teraz mamy szczepionkę w niecały rok.

Przed wprowadzeniem na rynek, każda seria szczepionki powinna być poddawana szeregom badań jakościowych przez niezależne od producenta laboratoria.

W przypadku szczepionek na Covid-19 zastosowano jednak specjalne, przyspieszone procedury każdego z procesów. Największe koncerny są w trakcie trzeciej, ostatniej, ale i w teorii najdłuższej fazy badań nad szczepionką. Tylko ta faza powinna trwać 2-3 lata.

Choć poza wąskim gronem producentów nikt szczepionki na oczy jeszcze nie widział, to już zaczęły się medialne zapewnienia o jej skuteczności. To budzi coraz większy sprzeciw lekarzy.

Lekarze opóźnią szczepienia?

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego przeprowadzili anonimową ankietę wśród pracowników służby ochrony zdrowia, pracujących w całej aglomeracji Los Angeles.

Aż 66,5 proc. lekarzy wskazało, że spróbuje „opóźnić szczepienie”. Nie zamierzają podawać szczepionki na koronawirusa od razu, gdy stanie się dostępna na rynku. Zamiast tego planują zbierać wszelkie dane o jej bezpieczeństwie.

Spośród tych ankietowanych 76 proc. osób jako największą obawę przed szczepionką na Covid-19 wskazało jej „przyspieszone powstanie”. Eksperci przyznają, że tak szybki proces wprowadzania na rynek wymaga „niespoglądania na wszystkie dane”.

Liczba lekarzy wątpiących „bezprecedensowa”

Susan Bailey, prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy, powiedziała na antenie CNN, że liczba lekarzy wyrażających wątpliwości co do szczepionki była „bezprecedensowa”, co z kolei stanowi „realne zagrożenie” dla zaufania do szczepionek wśród społeczeństwa.

Z kolei CNBC relacjonowało zdalne posiedzenie Komitetu Doradczego ds. Praktyk Szczepień. Przyznano na nim, że szczepionka przeciw Covid-19 może wywoływać skutki uboczne zbliżone do… Covid-19. Wśród ochotników szczepień, po zaaplikowaniu substancji, u wielu zaobserwowano bóle mięśni, głowy, gorączkę czy dreszcze.

Dr Sandra Fryhofer przytaczała relację jednego z uczestników badań, który zeznał, że po szczepionce firmy Moderna „był bardziej chory niż kiedykolwiek wcześniej”.

WHO zatrudnia firmę PR

Dodała także, że aby szczepionka była skuteczna, należy przyjąć dwie dawki. Obawia się, że po wystąpieniu ewentualnych nieprzyjemnych skutków ubocznych po pierwszej dawce, po drugą pacjent już się nie zgłosi.

WHO uważa natomiast, że wątpliwości wobec szczepionki na koronawirusa to „największe globalne zagrożenie dla zdrowia publicznego”. Organizacja zatrudniła już firmę PR Hill+Knowlton, która ma przeprowadzić zakrojoną akcję „ocieplania wizerunku” szczepionki. Zatrudni do tego celebrytów, influencerów, aktorów czy sportowców.

TYLKO U NAS. Tak rząd (nie)odpowiada na pytania o szczepionkę. Justyna Socha: To jest bezczelne

22 KOMENTARZE

 1. Niech pracownicy WHO i Hill+Knowlton, celebryci, „influencerzy”, aktorzy czy sportowcy zaszczepią się tym syfem pierwsi i dadzą znać jak się czują.

 2. To jest w interesie służby zdrowia, żeby nie dopuścić do tych szczepień, bo oni idą na pierwszy ogień, potem policja, wojsko i (nie)rząd. Jeśli tego nie powstrzymają, to sami staną się królikami doświadczalnymi. WHO już wywołało piekło na całym siwcie, ogłaszając pandemie na podstawie wyników z beużytecznych testów PCR.

 3. „po drugie dawce Pacjent już się ni zgłosi”

  Ciekawe czy daltego że już objawy minęły , czy dlatego że już nie żyje…

  • Umrzeć to chyba nie umrze, ale będziemy wkrótce podziwiać epidemię symptomów, których bez szczepionki by nie było.

   W szczególności ciekawi mnie co się stanie, jak szczepionkę z mRNA dostaną ludzie którzy już infekcję przeszli i mają odporność komórkową. Czy aby nie będzie apoptozy zdrowych komórek produkujących wirusowe białka i prezentujących antygeny.

   W kolejkę po szprycę, szczury, trzeba ten problem zbadać! :)

 4. Sensacyjne to były wyniki badań szczepionki Moderny ;) Wśród poddanych badaniom doszło do 30 przypadków poważnych reakcji – robi się to metodą podwójnej ślepej próby czyli tylko nadzorujący a nie pacjenci czy lekarze oceniający wyniki wiedzą kto dostaje szczepionkę a kto placebo – i okazało się że wszystkie 30 były na placebo… czyli aqua pro iniectione… Co dla antyszczepionkowców jest groźne bo mówi jak niebezpieczne jest jeśli wierzymy że woda, którą nam wstrzykują jest dla nas szkodliwa ;)

 5. Sranie w banie. Przecież każdy wie że szczepionki będą zabijać, dlatego też kwakwaczynski z resztą akolitow szatana uchwalili ustawę bezkarność+

 6. Dlatego w Polsce nie będą szczepić lekarze tylko wojsko, felczerzy i niby medycy z zagranicy. Niech prawnicy przygotuja już pozwy przeciw rządowi by wyciągnąć z szuflady prosto na biurko sędziego, a nie dopiero je tworzyć i zbierać dowody.

 7. „Wątpliwości wobec szczepionki budzi fakt, że powstała ona zaskakująco szybko.” Bzdura. Ta szczepionka była przygotowywana od lat kilkunastu, a jej skuteczność będzie porażająco wysoka

 8. Producenci szczepionek występują do instytucji regulacyjnych o dopuszczenie do obrotu w trybie stanu wyjątkowego bez zakończenia wieloletnich testów i domagają się zwolnienia z odpowiedzialności.

 9. cokolwiek by się nie stało to rząd lekarze psy i celebryci dostaną witaminę a my będziemy się cieszyć ze skuteczności szczepionki na wirusa którego nie ma,jest za to medialny wirus korona psychozy a ludzie wierzą w niego natomiast szczepionki dla zwykłych obywateli będą składały się z takiego syfu żebyśmy nie przeżyli dłużej jak 7 lat w mega chorobach STOP KORONA ŚCIEMIE !!!

Comments are closed.