Pierwszy telewizyjny wywiad Trumpa po wyborach. Atakuje FBI, Republikanów i zarzuca oszustwa

Prezydent Donald Trump. Foto: PAP/EPA
Prezydent Donald Trump. Foto: PAP/EPA

Prezydent USA Donald Trump udzielił pierwszego telewizyjnego wywiadu po wyborach. Powtórzył, że były one oszustwem, zarzucił też bierność w tej sprawie FBI oraz ministerstwu sprawiedliwości.

Trump ocenił, że ministerstwo sprawiedliwości „zaginęło w akcji” podczas sprawdzania uczciwości procesu wyborczego. W Fox News Trump mówił, że ten resort i FBI powinny „przyglądać się” doniesieniom jego obozu o rzekomych wyborczych oszustwach, ale „nie widział”, by to robiły.

„Po prostu idą naprzód i przechodzą do następnego prezydenta” – stwierdził.

Trump powtórzył, że według niego „wybory były oszustwem”. Nie wykluczył także, że jego wyborcze skargi będą składane także po 14 grudnia, czyli po głosowaniu Kolegium Elektorów.

Krytyka Republikanów

W trwającym blisko godzinę wywiadzie prezydent krytykował też Republikanów, którzy nie stanęli po jego stronie w oskarżeniach dotyczących uczciwości procesu wyborczego. Uznał, że „wstyd mu” iż popierał republikańskiego gubernatora Georgii Briana Kempa.

W piątek sąd w Pensylwanii odrzucił jeden z pozwów Trumpa, uznając że nie przedstawiono w nim dowodów na oszustwa wyborcze. Z podobnym skutkiem kończyły się do tej pory prawne próby prezydenta m.in. w Michigan, Arizonie, Wisconsin, Nevadzie oraz Georgii.

Po zwycięstwach we wszystkich z tych wymienionych stanów w Kolegium Elektorów Biden może liczyć na 306 głosów, a Trump na 232.

Zespół prawny Trumpa twierdzi, że ma świadków i dowody na oszustwa wyborcze. Giuliani: „Trump wygrał z dużym zapasem. Udowodnimy to” [VIDEO]

9 KOMENTARZE

 1. Trump został wykolegowany – i w zasadzie nie ma co go żałować.
  Biden przyspieszy rozkład USA – a to wcale nie jest z naszego punktu widzenia złe.

 2. To dość przerażające. Zgłoszasz sprawę do FBI oraz do Sądu, a te po prostu nie nadają sprawom biegu. To koniec państwa prawa.

 3. Lichwiarska oligarchia uczynila z USA panstwo upadle, ktorego rozklad senilny Joe przyspieszy. Stany moze uratowac tylko kolejna wojna domowa, oczyszczajaca je z pasozytniczego robactwa. Prawda, ze koniec tego panstwa – to koniec Izraela, ale nie Polski, tylko kompradorskich degeneratow magdalenkowych u wladzy.

 4. D. Trump gra rolę pokrzywdzonego po swojej stronie ma to że wybory naprawdę były oszukane i ustawione i to tak bardzo że szybko to wypłynęło ale może o to właśnie chodziło
  USA zadłużone, upada jak ich miasta Detroit, Gary, Camden, Baltimore, Chicago, Oakland …
  więc Antifa, BLM robią chaos, zamieszki … do tego szczepionki które mogą powodować efekty uboczne a nawet śmierć, wychodzi że pandemia jest fałszywa, protesty przeciwko lockdownom, fałszywej pandemii …

 5. Ty trampek nie pierol, jak tylko przekazales dane wywiadowcze bidonowi, to zginol znakomity rdzenny miezkaniec Iranu, i co? niewinny bidon niewinny i ty?. AMERYKO! jesteś publicznie ruchana przez zmijowe plemię, nie mówię że My nie, ale to my wam o tym mówimy… Kiedy WY NAM to powiecie? Jak znikniecie? Obudz się USA

Comments are closed.