„Bezpieczne” szczepionki Pfizera. Opublikowano szokujące ulotki

szczepienie/Szczepionka/fot. ilustracyjne/fot. pixabay
Szczepionka/fot. ilustracyjne/fot. pixabay

Przedstawiana jako bezpieczne i pewne remedium na mniemaną pandemię koronawirusa szczepionka firmy Pfizer okazuje się być wielkim eksperymentem. Eksperymentem, który już w najbliższych dniach będzie wstrzykiwany Brytyjczykom.

W internecie pojawiły się brytyjskie ulotki do szczepionki Pfizera.

Już nawet ich pobieżna lektura szokuje. Okazuje się bowiem, że w przypadku szczepionki COVID-19 mRNA BNT162b2 brakuje wielu istotnych dla ludzkiego zdrowia danych.

Jak czytamy, nie przeprowadzono badań nad interakcjami genetycznej szczepionki na COVID-19 z innymi produktami medycznymi czy innych form reakcji. Nie przebadano także wpływu jednoczesnego podawania nowego specyfiku z innymi szczepionkami.

Brakuje także informacji na temat oddziaływania szczepionki na kobiety w ciąży. Producent nie zaleca więc jej stosowania u ciężarnych. Ponadto sugeruje, by przed zaszczepieniem wykluczyć ciążę u kobiet w wieku rozrodczym, a po podaniu drugiej dawki – unikać jej przez dwa miesiące.

Producent nie wie także, czy szczepionka przedostaje się do mleka matek karmiących. „Nie można wykluczyć zagrożenia dla noworodków/niemowląt” – czytamy.

Nie ma także danych mówiących o tym, czy szczepionka wpływa na płodność.

„To jest chyba jakiś żart. I my mielibyśmy się tym szczepić?” – skwitował Łukasz Warzecha.

Serię niewygodnych pytań, dotyczących szczepień Polaków, skierował do premiera Mateusza Morawieckiego poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Źródła: Twitter/assets.publishing.service.gov.uk/nczas,com

54 KOMENTARZE

 1. Ruskie trolle – szczepcie się wszyscy Sputnikiem.
  W zasadzie ŻADEN lek nie jest badany na kobietach w ciąży i kobietom w ciąży nie rekomenduje się przyjmowania ŻADNYCH leków. Co najwyżej daje się paracetamol, znany od 70 lat.

  • Ot myslenie niewolnika. Koniecznie trzeba, tylko pytanie czym. A może się NIE szczepić? Zanim wszystkich wyszczepią osiągniemy „odporność stadną”.

  • Szczepionka nie jest lekiem a do tego jest podawana wprost do krwioobiegu omijając wszystkie bariery ochronne organizmu.

  • Ty możesz się zaszczepić jedną i drugą niedotleniony wyznawco św szmaty, oddam ci moją.

  • PiS-wski kretyn nie rozumie, że można się w ogóle nie szczepić. W sumie nie się wyborcy PiS-u zaszczepią. Następnych wyborów już nie wygrają bo będzie ich za mało.

  • Paracetamol, mule, jest teratogenny, czyli podany kobiecie w ciąży powoduje potworkowatość płodu. Przepisanie czy zasugerowanie kobiecie w ciąży paracetamolu powinno być karalne tak samo jak polecanie paracetamolu, którego dawka lecznicza może nieodwracalnie uszkadzać wątrobę włącznie ze śpiączką wątrobową i zgonem, chorym na covid, skoro wiadomo, że koronawirus również uszkadza wątrobę. Nie wiem kim jesteś i w czyjej kieszeni siedzisz, ale nie bredź więcej o paracetamolu.

  • Za okupacji rzucano też określeniami takimi jak polscy bandyci. Potem mówiło się o zaplutych karłach reakcji, był czas że mówiło się o żydowskich agentach, dzisiaj mówi się o ruskich trollach, płaskoziemcach, foliarzach, antyszczepionkowcach. Metoda jest od lat ta sama. Zamiast merytorycznej dyskusji różnej maści prowokatorzy rzucają jakimiś coraz to wymyślniejszymi epitetami bo nic nie mają do zaoferowania. Jedynie frustrację, wściekłość i głupotę.

  • Tak właśnie będą pisać wszyscy, którzy się urodzą po przyjęciu przez rodziców tej szczepionki. o ile będą zdolni nauczyć się pisać. Ciebie widać już faszerowano jakimiś szczepionkami.

 2. Czy ktoś sprawdził wiarygodność. Postępy w nauce i ile odszkodowania zapłacił te firmy farmaceutyczne i za co?z jakimi firmami współpracują i ilu zabito a ilu pomogło. ?
  Radzę się szybko obudzić .każdy zrobi jak uważa. Czy ktoś się zastanawiał nad tym.ze przez te corone-wirus którą nas tu poczestowano praktycznie na całym świecie .można samemu wpaść do swego dołka? A może to oczysz czasie na naszej planecie?a może w krótkiej przyszłości pozbędziemy się tych/wspaniałych polityków

  • 4,3 mld dolarow zaplacil sam producent tej szczepionki za uszczerbki na zdrowiu spowodowane ich szczepionkami. To sa dane ogolnodostepne.

 3. Ty Larum weź się puknij w główkę. Podawanie specyfiku istniejącego na rynku od kilku miesięcy jest eksperymentem medycznym, a nie szczepionką.

 4. Na stronie TED poświęconej zamówieniom publicznym w UE w dniu 19/10/2020 opublikowane zostało ogłoszenie.
  MHRA (Agencja Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej Londyn, Wielka Brytania) pilnie poszukuje oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji (AI) do przetwarzania spodziewanych dużych ilości niepożądanych reakcji lekowych (ADR) szczepionki Covid-19 i upewnienia się, że żadne szczegóły z tekstu reakcji ADRs nie zostaną pominięte.
  Więcej na stronach ted europa eu 506291-2020.

 5. A ja czuję się kobietą i chyba jestem w ciąży po ostatniej nocy z moją żoną, wiec szczepionka mnie nie obowiązuje.

  • Celem jest zwrot mienia bezspadkowego(447), do czego PiS się zobowiązał. Nie zrobią tego otwarcie tylko drogą pośrednią, na raty, żeby głupie goje się nie zbuntowały. Podejrzewam, że co najmniej połowa kwoty wypłacona żydowskiemu weterynarzowi z Pfitzera trafi do różnych organizacji jego ziomali. Morawiecki spotkał się z nim aby uzgodnić szczegóły przelewów na konkretne konta ? W przyszłym roku należy się spodziewać kolejnych „dziwnych” tego typu geszeftów.

 6. Polecam jednak przeczytanie ulotki dowolnego leku – co piszą nt. zażywania go przez kobiety w ciąży. Warzecha to już może iść do GW, bo od chwili, gdy go wywalili z TVP stał się opozycyjny.

 7. Sądzę, że autor tego artykułu nigdy w życiu nie przeczytał żadnej ulotki, jakie standardowo są dołączane do każdego lekarstwa…

 8. Jak zawsze same doktory tu piszą.
  Odrzućmy teorie spiskowe typu „chcą nas wytruć” ale zwróćmy uwagę na następujące fakty:
  1. Szczepionki dostępne na rynku są nowatorskiego typu i tak na prawdę nie wiadomo jakie mogą mieć skutki uboczne.
  2. Pełen cykl badań nad nimi jeszcze nie jest ukończony.
  3. COVID jest w większości przypadków łagodną chorobą.
  Proponuję poczekać rok czy dwa i patrzeć co będzie z tymi zaszczepionymi i wtedy podjąć decyzję. Schorowane dziadki natomiast mogą zaryzykować.

  • odrzucmy teorie spiskowe – gdzie jest naukowy dowod na istnienie covid-19? naukowy. jak ktos nie wie co to naukowy dowod to odsylam do wikipedia – scientific method. no, gdzie jest?

   • Nie pleć głupot o wikipediach i metodach naukowych – nie ma problemu z takim dowodem.
    Wirus został wyizolowany i dobrze scharakteryzowany.
    Problem jest raczej z mediami, które rozdmuchały zwykle łagodną chorobę którą ten wirus powoduje do rozmiarów dżumy XXI wieku.
    Później doszedł wielki biznes węszący profity kosztem pacjenta i głupole węszący teorie spiskowe.

    • skad masz takie informacje? w niemczech jest do wziecia 100 kawalkow euro za dowod na istnienie covid. daj linki to zgarne nagrode. mysle ze zdrowo zalewasz albo zyjesz w swiecie tvp. jeszcze dzis slyszalem od pfizera ze nadal nie wyizolowali wirusa. co ty pleciesz?

     • Słyszałeś jakieś głupoty internetowe o nagrodzie.
      Limit 300 znaków i brak możliwości podawania linków uniemożliwia rzeczową dyskusję na ten temat.
      Ale tak – wirus jest jak najbardziej wyizolowany.
      Problemy są z metodologią testów PCR która została zakwestionowana. Około 70% testów na rynku, w tym te tańsze co mamy u nas jest bezwartościowe.

     • Spróbuję:
      Tutaj masz referencję do jednej z istotnych publikacji:

      Eur J Clin Microbiol Infect Dis. 2020 Sep;39(9):1629-1635.
      doi: 10.1007/s10096-020-03899-4. Epub 2020 Apr 24.

      Wejdź na Sci-huba i wbij tam *doi* to możesz to sobie poczytać bez opłat.

    • Zapomniałeś o politykach. Nie wiem jakie były ich pierwotne motywacje ale teraz to już jest ucieczka przed prokuratorem – oni sądzą, że okropieństwo pandemii będzie okolicznością łagodząca. Chociaż dziwne, że stanu wyjątkowego nie wprowadzili… Czyli jest strasznie i jednocześnie nie jest. Ale od tego jest Jacek Kurski, żeby pokoleniu 500+ wyjaśniać

  • Ale – obserwujac zaszczepione babcie nie dowiesz sie, czy szczepionka wplywa na plodnosc…a taki wplyw moze byc w nastepnym dopiero pokoleniu!

 9. To nie wszystko na temat „bezpieczeństwa” tych szczepionek, więcej jest informacji o niepożądanych działaniach na organizm ludzki np. w liście otwartym polskich lekarzy i naukowców do rządu… Takie bezprawne przymuszanie i „eksperymenty” na ludziach prowadzili kiedyś esesmani i dr Mengele w obozach koncentracyjnych i od zawsze nazywa się LUDOBÓJSTWO!

 10. Przynajmniej szczepienie będzie dobrowolne. Kto nie chce niech się nie szczepi- mozna żyć bez konta w banku i podróży. Mieszkanie w lesie ma swoje plusy, a kopanie ziemianki nie jest sprawą trudną.

  • Akurat życie na uboczu, choć niekoniecznie w lesie ma wiele zalet, zwłaszcza wobec paranoi jaka zapanowała. Konto w banku jest wygodne, dla obu stron, także tego, kogo interesują twoje pieniądze,bo np. potrzebuje wydać je na jakieś 500+. Telewizja, internet – wszystko to jest fajne ale ludzie żyją bez tego. Sądzisz że gorzej?

 11. 1% śmiertelności, z czego 2/3 osób to zmarli ze starości i z racji innych chorób, bądź zaniedbań i reżimu irracjonalnych procedur covidowyc. To mi nie wygląda na pandemie, tylko na robienie przez PIS wszystkiego, nawet po trupach, by przepchnąć te szczepionki i dostać kasę od korporacji, resztę dopowiedzcie sobie sami 😒

 12. Nie tylko szczepionka na covid – w większości ulotek szczepionek, które podawane są (obowiązkowo) dzieciom w Polsce widnieje klauzula, że „Nie jest znany wpływ szczepionki na płodność”. Jak można mówić o bezpieczeństwie, skoro w tej – najważniejszej w sumie dla przetrwania populacji – kwestii nic nie wiadomo?

Comments are closed.