Konfederacja: „zbrodniarz” Niedzielski do natychmiastowej dymisji [WIDEO]

Robert Winnicki i Grzegorz braun z Konfederacji. Foto: PAP
Robert Winnicki i Grzegorz braun z Konfederacji. Foto: PAP

Trzeba dostrzec w ministrze zdrowia Adamie Niedzielskim „zbrodniarza”, który swoją polityką wobec COVID-19 „doprowadza do drastycznego wzrostu umieralności w Polsce”; żądamy jego dymisji oraz otwarcia szpitali i przychodni dla pacjentów niecovidowych – oświadczyli przedstawiciele Konfederacji.

W ubiegłym miesiącu z powodów innych niż zakażenie koronawirusem zmarło niemal 70 proc. więcej osób niż w listopadzie 2019 r. Przyczyną wzrostu liczby tych zgonów jest m.in. ograniczona dostępność do leczenia – poinformowała poniedziałkowy „Dziennik Gazeta Prawna” w publikacji pt. „COVID-19 zabija dwa razy. W Polsce padają rekordy zgonów”.

Gazeta przeanalizowała dane, o które poprosiła Narodowy Fundusz Zdrowia. Wynika z nich, że dostęp do leczenia chorób, które najczęściej przyczyniają się do śmierci, pogorszył się wraz z pandemią.

„Chodzi o kardiologię, onkologię i choroby płuc. I choć były momenty, kiedy leczenie wracało do poziomu z poprzedniego roku, to bilans od marca do października jest zdecydowanie ujemny” – pisze gazeta.

Konfederacja: otworzyć szpitale i przychodnie

Do informacji tych odniosła się w poniedziałek Konfederacja.

Polityka nieprzygotowanego systemu ochrony zdrowia, niewłaściwej reakcji to odpowiedzialność rządu. Dlatego Konfederacja żąda dymisji ministra Niedzielskiego. Konfederacja żąda i domaga się również otwarcia szpitali i przychodni – oświadczył poseł Robert Winnicki podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Żądamy i domagamy się, żeby szpitale i przychodnie zaczęły obsługiwać w należytym stopniu, w odpowiednim wymiarze, pacjentów niecovidowych. To jest dzisiaj wymóg interesu narodowego. Trzeba przerwać tę spiralę śmierci, która jesienią 2020 roku zbiera żniwo złej polityki reagowania na COVID-19 już od wiosny aplikowanej nam w Polsce – przekonywał prezes Ruchu Narodowego.

„Czas dostrzec w ministrze zbrodniarza”

Z kolei sekretarz generalny Konfederacji Korony Polskiej i członek Rady Liderów KWiN Włodzimierz Skalik przekonywał, że czas najwyższy dostrzec w ministrze zdrowia nie tylko ekonomistę, ale zbrodniarza, który swoją obłędną polityką i strategią wobec COVID-19 doprowadza do drastycznego wzrostu umieralności w Polsce.

Politycy Konfederacji zostali zapytani przez dziennikarzy „o sens dymisji Niedzielskiego” oraz czy widzą szansę na powołanie na to stanowisko „osoby z autorytetem ponadpartyjnym”. Winnicki zaznaczył, że następca Niedzielskiego powinien zajmować się nie tylko walką z epidemią.

Żądamy powołania takiego ministra, który będzie w stanie odpowiedzieć na systemowe problemy ochrony zdrowia, a nie tylko i wyłącznie zajmować się wybranym odcinkiem. Temat covidowy jest oczywiście ważny i potężny, ale to jest – na Boga – tylko wycinek tego, co się dzieje w systemie ochrony zdrowia – podkreślił poseł.

Czytaj także: Wielka narodowa stypa. Tylu zgonów nie było w Polsce od II wojny światowej. Przerażające dane za listopad

Źródło: PAP/NCzas

29 KOMENTARZE

 1. Żądać to można wtedy jak się ma jakieś możliwości egzekwowania. A tak to takie pie.dolenie. Nawet nie ma votum nieufności nie mówiąc o innych działaniach. Niech zbiorą 10 mln podpisów pod referendum o wy.jebaniu pisu na madagaskar a nie jakieś konfenecje.

  • A co Ci Madagaskar zawinił? Wierchuszkę pisu trzeba wsadzić w drugiego tupolewa i wysłać na wschód… Między bieriozy

  • I co, Bosak znowu będzie za 11 zł dziennie żył? Toż to już jaśnie Pan. Im już pozostało gonienie króliczka za 20 tys./miesiąc. machanie ksiazka jak mao tse tung im pozostalo.

  • Powoli spokojnie weszli do Sejmu i buduj swój siłę, pis pracował na siebie prawie 15 lat, niestety ale trzeba czasu na coś takiego, mają 11 posłów może w następnych wyborach będą mieli 40

 2. Stary Sośnierz na polecenie kaczora zaatakował niedzielskiego, znaczy pisuary przeznaczyli typa na odstrzał. Równolegle tfukonfederaci robią to samo, dla wywarcia wrażenia artystycznego na frajerach swoich wyborcach. Wszyscy pilnie uważają, aby nie pojawiła się uczciwa, patriotyczna, niekontrolowana przez esbecję siła polityczna. Był szumowski, był niedzielski, będzie inna gnida. Co to zmieni? Z gówna bata nie ukręcisz, a zaplecze pisuarów czym może być…

  • Załóż partie, wygraj wybory i wtedy naprawiaj Polskę. Życzę powodzenia. A jak nie potrafisz to idź sobie pobiegać. Póki co to Konfederacja dobrze rokuje. Swoje durne rady wsadź sobie w buty, będziesz wyższy. Albo idź doradzać na PiSowskie portale. Może tam znajdziesz zrozumienie.

  • Kaszubski stolec/Jarun/Jego Maść,
   co byś nie zrobił to i tak cię tu wszyscy znają, antypolska świnio karmiona przez Sorosa.

 3. Winnicki i Braun to jednak bojownicy, nie to co ten mydłek i miękiszon Bosak albo Kulesza. PS. Z takim nazewnictwem” Konfederacji Korony Polskiej i członek Rady Liderów KWiN ” to tylko do Tworków.

 4. co się dzieje z politykami opozycji? dlaczego milczą gdy Polacy umierają? dlaczego tylko KONFEDERACJA i Pan Braun głównie głośno mówią o zbrodni pseudo ministra od zabijania i pseudo premiera i tzw. „doradców” od zabijania. Gdzie Czarzasty? gdzie Budka i inni tzw. opozycjoniści, gdzie Wałęsa nasz Noblista złotousty? gdzie Biskupi dlaczego nie chodzą z chorągwiami pod siedzibą rządu w alejach? przed Sejmem też ich nie ma. Po co te stado „czarnych”? Wszyscy w zmowie!

 5. Działania Niedzielskiego mają charakter zbrodniczy, Konfa powinna żądać pełnego dostępu pacjentów do amantadyny, łajdak zakazał stosowania przy grypie choć jest zarejestrowana na grypę typu A. To celowe zabijanie i okaleczanie Polaków, gdy wielu można uratować ww. lekiem.

 6. Dziwne jest to, że inne partie tego nie widzą i nie żądają tego samego co Konfederacja. Wynika z tego, że aktywistom PIS, PO, SLD, PSL nie przeszkadzają, nie interesują ich, mają w nosie rekordy umieralności Polaków. Ciekawe dlaczego? Nie identyfikują się z narodem polskim?

 7. A kto ma leczyć jak niema lekarzy, ktoś pisze tak, ze lekarze ubrani w podwójne kombinezony pot po nich cieknie dlatego muszą mieć okna otwarte, a chorzy na covid z zapaleniem płuc w tym zimnie umierają podłączeni do respiratorów.Niech służby to sprawdzą, i czy leczą lekarze, którzy maja pojęcie o pulmunologii i zakażeniach, bo jak ktoś pisał ortopeda miał leczyć. Czy wszyscy przeszkoleni zostali w obsłudze respiratora. Nikt takich problemów nie porusza , a ludzie umierają.

Comments are closed.