Pies tropiący Motor.
Obrazek ilustracyjny/Pies tropiący o imieniu Motor i jego przewodnik. (Fot. policja.pl)
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył podczas konferencji prasowej, że rząd wprowadza w Sylwestra „godzinę policyjną”. Zakaz przemieszczania się będzie obowiązywał w naszym biednym kraju od godz. 19.00 31 grudnia do godz. 6 rano 1 stycznia. Właściciele psów zastanawiają się, czy będą mogli wyjść w tym czasie na spacer ze swoimi pupilami.

Redakcja polsatnews.pl zapytała resort zdrowia, czy sylwestrowa „godzina policyjna” będzie obowiązywała także w przypadku spacerów z psem. Jest odpowiedź ministerstwa.

„W imieniu Rzecznika Prasowego informuję, że trwają prace nad projektem rozporządzenia Rady Ministrów, które zacznie obowiązywać od 28 grudnia br. Po zakończeniu prac nad ww. projektem, zostanie on przekazany do konsultacji publicznych” – przekazała Justyna Maletka z biura komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

REKLAMA

W czwartek rząd, ustami ministra Niedzielskiego, oświadczył, że – mimo braku wskazań epidemicznych – wprowadza „kwarantannę narodową”. To kolejny cios dla branży turystycznej.

– Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Oprócz pozostawienia dotychczasowych obostrzeń, zamykamy hotele – również na wyjazdy służbowe – oraz stoki narciarskie – mówił minister zdrowia.

– Zbliża się Sylwester. Chcemy wprowadzić zakaz i ograniczenia w przemieszczaniu się. Obowiązywać będzie od godz. 19.00 31 grudnia do 6 rano 1 stycznia – oświadczył.

Nowe koronarestrykcje mają uchronić Polaków przed mityczną trzecią falą koronawirusa. „Nie zamierzam kontestować decyzji, ale żaden z trzech powodów, które oficjalnie skłoniły rząd do kolejnych restrykcji, tj. groźba III fali na przełomie stycznia i lutego, duża dzienna liczba zgonów, eskalacja pandemii w okresie szczepień – nie są wiarygodne. Jakie prawdziwe powody?” – pytał na Twitterze dr Paweł Grzesiowski.

Źródła: Polsat News/nczas.com

REKLAMA