Prof. Simon brał pieniądze od firmy Pfizer, producenta szczepionki na Covid-19

Ordynator oddziału zakaźnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, prof. Krzysztof Simon, podczas konferencji prasowej pod placówką.
Ordynator oddziału zakaźnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, prof. Krzysztof Simon, podczas konferencji prasowej pod placówką. PAP/Maciej Kulczyński
Prenumerata NCZ! z prezentem

Prof. Krzysztof Simon w listopadzie 2019 roku brał pieniądze na badania od Pfizera – informacja o tym znajduje się na stronie Wiley Online Library.

Nazwisko profesora znajduje się w liście na stronie Wiley Online Library.

Mowa o badaniu pt. „Rzeczywiste doświadczenie z produktem Grazoprevir/Elbasvir w leczeniu wcześniej „trudnych do wyleczenia” pacjentów zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C genotypem 1 i 4″.

Ze strony dowiadujemy się, że prof. Krzysztof Simon otrzymał doradztwo od: AbbVie, Gilead, Merck, Alfa-Wassermann, Novartis, Lilly i Bayer, a także pozyskał finansowanie badań od: AbbVie, Allergan, Bayer, EISAI, Gilead, Intercept i Pfizer.

Sam fakt pobierania środków na badania nie jest niczym nadzwyczajnym. To normalna praktyka.

Jednak lepiej by było dla wiarygodności profesora, gdyby sam o tym wspomniał, zanim stał się jednym z głównych propagatorów szczepionek Pfizera w polskich mediach.

Teraz trudno będzie brać go za obiektywnego eksperta, skoro ta sprawa wyszła już na jaw.

Nazwisko profesora można zobaczy TUTAJ.

Dr Bodnar: Gdyby mnie posłuchano, to w ciągu miesiąca pandemia zostałaby opanowana

Źródło: Wiley Online Library

70 KOMENTARZE

 1. Berkowicz, Mentzen i ten stary gałgan – oddajcie nie zarobione pieniądze! Prof. Simon zarobił, a wy ukradliście i taka jest różnica.

 2. Jakoś mnie to nie dziwi
  sprzedajni są też ministrowie zdrowia obecny i byli, premier, prezio i wielu z pis, po / ko …

 3. Wszystko jasne,dlatego tak ostro lobbuje za szczepieniami.Przypuszczałam że siedzi w kieszeni firmy farmaceutycznej.

 4. Płaskoziemcy z Konfederacji wychowani na partyjnym (państwowym) wikcie uważają, że tylko oni mają rację, żadnej wolności wyboru: Nie szczepić się i już ! -ot takie bolszewickie podejście czerwonej, korwinowskiej gimbazy zduraczonych małolatów. Zero wolności, zero wyboru ! Reżym ! Tylko dyktat fiśniętego dziadygi i tych nierobów z KC Konfederacji!

  • Jest dokładnie odwrotnie PiSowski durniu. To Konfederacja mówi o dobrowolności szczepień, PiS o jakimś „obywatelskim obowiązku”.

   • Towarzysze z konfederacji! Po linii partyjnej nie powinniście nosić maseczek, ani się szczepić! Tak wyznaczył nam, nasz ukochany ojczulek Fiśnięty Dziadyga. Nie poddamy się zachodniemu Imperializmowi ! Uraaa! Kon-bolszewia myślenia!

  • @jarun
   Matkę Simon wyleczył ci z kiły, ciebie z bolszewizmu nie wyleczy …..sam jest neobolszewickim propagandysta.

  • Troglodyci z PiS nawet nie wiedzą że ludzie się spierają w temacie tego czy ziemia jest okrągła czy płaska. To przekracza ich percepcję. Jarek powiedział, że jest kwadratowa i nie ma tematu.

 5. w Gorzowie juz zmusili kontraktowy personel do szczepien,jezeli sie nie zaszczepia,to nie bedzie kontraktu na nowy rok

 6. Juran czy ty od urodzenia jesteś takim idiotą? Czy to debilizm wtórny? Idź pomódl się jutro u o. Tadka o lepszy rozum

 7. Fajne to, profesorek na państwowej posadzie w państwowym szpitalu robi prywatnie badania na leczonych i opłacanych przez państwo pacjentach dla zagranicznego koncernu. Koszty badań ponosi szpital, zyski zgarnia profesorek a zagraniczny koncern ma badania kliniczne za 1/10 ceny jaką musiałby zapłacić szpitalom w USA. Kiedy państwo ukróci to draństwo i wsadzić paru cwaniaków do paki?

 8. Wow, tez mi odkrycie. Jak ktoś generalnie wykazuje się jakimś intelektem, a rownolegle pierdoli( inaczej nie mogę) bzdury to jasne ze dostaje cash

 9. Odezwa do płaskoziemców! Ja wasz guru Fiśnięty Dziadyga objawiam wam jedyną prawdę. Tylko ja mam rację, a mój kołchoz młodzieżowy zwany Konfederacją /notabene banda pasożytów, nierobów i cwaniaków/ będzie powtarzać każdą brednię, aby być zawsze przeciw i zawsze przy korycie. Dajemy wam dowody naszego oszustwa, półprawd – a wy ślepe kociaki, internetowy motłoch łykacie każdą bzdurę i powielacie demagogie idioty.

 10. Byli „złodzieje spod Bezdan” tow. Ziuk i reszta socjalistów. Mamy teraz „złodziei z ulicy Pięknej”: Korwin, Mentzen, Berkowicz i reszta korwinowskiej szajki.

 11. Przepraszam, miało być: „bandyci spod Bezdan” i „Rabusie z ulicy Pięknej”. Zainteresowane strony przepraszam za niedokładność.

Comments are closed.