KoronaMUTANT już we Włoszech. Francja zamyka granicę dla Brytyjczyków. Wykryto też przypadki w Danii i Holandii

Nowa mutacja koronawirusa rozprzestrzenia się po Europie. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Nowa mutacja koronawirusa rozprzestrzenia się po Europie. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay

We Włoszech potwierdzono przypadek zakażenia nową odmianą koronawirusa u mężczyzny, który niedawno wrócił z Wielkiej Brytanii do Rzymu – poinformowało w niedzielę włoskie ministerstwo zdrowia. Zakażonego i jego rodzinę poddano procedurze sanitarnej. Włosi zawiesili połączenia lotnicze z Wyspami. Z kolei Francja od północy z niedzieli na poniedziałek wprowadza 48-godzinny zakaz wjazdu dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii.

W wydanym komunikacie włoski resort zdrowia podał, że wykrytą w Wielkiej Brytanii nową odmianę SARS-CoV-2 potwierdzono w rzymskim szpitalu wojskowym Celio.

Zakażony tym patogenem jest mężczyzna, który w ostatnich dniach przyleciał ze swoją partnerką na rzymskie lotnisko Fiumicino. Oboje są w izolacji i wraz z członkami rodziny zostali poddani procedurze wyznaczonej przez ministerstwo zdrowia.

W niedzielę Włochy zawiesiły loty z Wielką Brytanią w związku z wykryciem nowej odmiany koronawirusa.

Minister zdrowia Roberto Speranza powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że „z pierwszych informacji wynika, iż ta nowa odmiana zdaje się nie powodować większych szkód, ale zaraża się nim więcej osób”. „I to jest poważny problem” – dodał.

Jak zaznaczył Speranza, „szczepionki i w tym przypadku działają tak samo, ale potrzebne są pełniejsze informacje”.

Francja zamyka granicę na 48 godzin

Od północy z niedzieli na poniedziałek władze Francji wprowadzają 48-godzinny zakaz wjazdu dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii – poinformował premier Jean Castex. Decyzja związana jest z szerzącym się w Wielkiej Brytanii nowym wariantem koronawirusa.

Dozwolony będzie transport towarów, a także przemieszczanie się ludzi z Francji do Wielkiej Brytanii – podano po niedzielnym nadzwyczajnym posiedzeniu rządowej rady obrony.

Castex napisał na Twitterze, że dwa dni, przez które obowiązywać będzie zakaz, pozwolą na konsultacje z europejskim partnerami w celu wypracowania wspólnych, skoordynowanych działań. Dodał, że przez ten czas zostaną także opracowane odpowiednie rozwiązania dla obywateli francuskich przebywających w Wielkiej Brytanii.

Zakaz przyjazdu z Wielkiej Brytanii ma obejmować wszystkie środki transportu, w tym promy, samoloty, pociągi i samochody – poinformował premier.

Francja jest kolejnym krajem Unii Europejskiej po Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii i Niemczech, które wprowadziły lub zapowiedziały wprowadzanie ograniczeń w ruchu pasażerskim z Wielką Brytanią.

Niemiecka prezydencja w Radzie UE zwołała na poniedziałek pilne spotkanie w sprawie nowej odmiany koronawirusa.

Według WHO, oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, dziewięć infekcji nowym wariantem koronawirusa potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii.

Nowa mutacja koronawirusa już działa. Rekordowa liczba wykrytych zakażeń w Wielkiej Brytanii

Źródło: PAP

20 KOMENTARZE

 1. Ale ściema i czym oni to zbadali ? A jak to jest możliwe że są już pewni że szczepionka dziła na nową odmianę, zwykła ściema przed szczepieniem

 2. „Jak zaznaczył Speranza, szczepionki i w tym przypadku działają tak samo, ale potrzebne są pełniejsze informacje”. ONI jeszcze nie zaczęli szczepić, a już wiedzą, że ten syf jest skuteczny na wszystko. Może jeszcze syfilis wyleczy?

 3. – a juz mnie zaczynała nudzić ta virusomania
  i tak se spekulowałem kiedy koniec, no po wyszczepieniu,
  ale oto propagandowo to samograj: wirusów starczy na kilka pokoleń,
  co tydzień nowy dostanie dziennikarskie imię i je-dziemy…

 4. A jedyne co pomaga na nowego koronaMutanta to czołganie się po ziemi i smarowanie kufy gównem. No koziołki matołki do dzieła – wykonać nowe zalecenia!

 5. Lud ciemny uwierzył że krąży jakiś wirus, to uwierzy też w nowe wirusy i ich mutacje. Oni mają media więc do kręcenia fałszywej pandemii nie potrzebują wirusów tylko wiarę ciemnych ludzi.

  • ten nowy wirus jest zjadliwie zarazliwy i potwornie bezobjawowy. nazywa sie guptaKoronamutak. juz jest we wloszech i w berlinie.

   • Tak, macie racje, orły & sokoły intelektu, wszędzie są ICH spiski…
    A spiskowcy -czyli reptilianie uwili swe gniazda w wieżach 5G…
    To z tamtąd właśnie wylatują wieczorami oby odławiać takich jak wy i wszczepiać im do dopy mikronadajniki 5G przez które będą wami sterować i słuchać o czym se gadacie pod spożywczakiem… Bo wiedza o czym se pod spozywczakiem gadacie jest dla reptilianów wprost bezcenna… :)))

 6. Teorie spiskowe realizują się na naszych oczach, przecież oni to robią celowo, żeby nas zastraszyć, zmanipulować i wprowadzić jeszcze większy zamordyzm. Wirusy były, są i będą, a ten niczym strasznym się nie wyróżnia. Tylko usunięcie sprzedajnych,niszczących kraje polityków może coś zmienić.

 7. Debilizm,ktory opanowal mozgownice elit tego swiata przekroczyl juz nastepna granice. Nastepna wiadomosc po swietach to ta,ze elity siedza w rakietach i leca na marsa ,planety nie udalo sie uratowac. Milionowe masy zombi maszeruja od miasta do miasta,wyszukuja wszystkich tych,ktorzy maja antyciala na virusa..

 8. To normalne, że koronawirus mutuje. Jak wszystkie koronawirusy mutuje szybko. I jak to z reguły bywa, każda kolejna mutacja ma większą zaraźliwość, ale coraz mniejszą zjadliwość. Takie są reguły ewolucji na naszej planecie: patogeny szybko zabijające ofiarę równie szybko zamykają przed sobą ścieżki rozmnażania się.
  Niedługo sensacją będzie, że wirus grypy jest co roku inny.

 9. Czyli jest powod zeby szybko wprowadzic znaną amantadyne do leczenia, bo szczepienia moga sie okazac nieskuteczne, jezeli zakladali ze jak przy starym wirusie mialy skutecznosc okolo 90procent, to przy nowym no sorry ale kiepska ochrona ?

 10. Po pierwszych masowych szczepieniach na CV19 wybuchnie zaraza (pandemia 2).
  To już zapowiedział Bill Gates: „musimy się przygotować się na kolejną (pandemię) i ja bym powiedział, że tym razem ta już przyciągnie uwagę (skrzywiony uśmiech)”.
  Starzy będą umierać, ale nie przez szczepionkę, ale ze „starości”. Reszta będzie umierać,. ale nie będzie „dowodów” na związek z szczepionką.

 11. To ta nowa odmiana jest duzo lepsza, bo choruje się łagodnie, a potem jest odporność.
  Powinni go wyizolować i podawać. :)

Comments are closed.