Włochy: Lekarze sceptyczni wobec szczepień i negujący pandemię przed Izbą Lekarską

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

Postępowanie dyscyplinarne wobec 13 lekarzy, uznanych za „negacjonistów” mniemanej pandemii koronawirusa i przeciwników szczepionek, wszczęła Izba Lekarska z Rzymu.

Podstawą wszczęcia postępowania były nieprawomyślne wypowiedzi medyków w mediach społecznościowych i w telewizji.

Wśród lekarzy, wobec których otwarto postępowanie, są zwolennicy takich poglądów, że „Covid-19 nie istnieje” ale też takich, że „koronawirus nie jest groźniejszy od grypy”. Izba Lekarska zajmuje się też lekarzami, którzy są przeciwnikami szczepionek na koronawirusa.

Szef rzymskiej Izby Lekarskiej Antonio Magi powiedział w poniedziałek Ansie, że takie postępowanie nie będzie tolerowane. Poinformował, że kroki dyscyplinarne zastosowano już wobec 10 lekarzy. Wobec trzech, dodał, postępowanie jeszcze jest prowadzone.

Podobne zapowiedzi padały i u nas z ust prof. Andrzeja Matyji, prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej. Wielu lekarzy wyraża swoje wątpliwości co do szczepionki, a statystyki zgłoszeń do szczepień pokazują, że nie wszyscy medycy są chętni.

Coraz więcej pojawia się w mediach sceptyków co do szczepień. Na tej liście są także lekarze, żebyście państwo mieli świadomość. My wszystkich tych lekarzy w tej chwili będziemy, brzydkie słowo użyję, przesłuchiwać, czy wzywać do wyjaśnień ich postawy przed organy odpowiedzialności zawodowej – zapowiedział prof. Matyja.

Zatrudnią celebrytów do promocji, a lekarzy-sceptyków „przesłuchają”. Szokujące zapowiedzi ws. szczepionki przeciwko Covid-19 na senackiej Komisji Zdrowia

Źródło: PAP/NCzas

7 KOMENTARZE

  1. Pora na alternatywne Izby Lekarskie. Ludzie sami zadecydują, czy ma ich leczyć doktor Bodnar znaną 40 lat amantadyną, czy profesor Simon eksperymentalną terapią genową.

  2. Nie mam nic do szczepionek, kto chce to się niech szczepi. Każdy powinien mieć wybór i nie może być za te wybory segregowany. Przez brak innych poglądów niż rząd niestety cofamy się do ery komuny gdzie tylko jedni mogli mieć rację a inni byli likwidowani/szantażowani.

  3. Izb lekarskich w ogóle nie powinno być, jeśli już to dobrowolność do zrzeszania się, a nie chory twór służący miernotom do kreowania się na autorytety.

  4. Od kiedy to politycy mają większą wiedzę od lekarzy? Jeszcze chcą ich przesłuchiwać i karać? To są jakieś jaja…..
    A każdego łapi ducha sponsorowanego przez osiągających zyski z tej hućpy na pal.
    Tyranie zwalczaj tyranią!!!

Comments are closed.