Grzegorz Braun interweniuje ws. wymuszania szczepień w wojsku [FOTO]

Grzegorz Braun. Foto: PAP
Grzegorz Braun. Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Szczepienia w wojsku mają być dobrowolne, ale kto się nie zaszczepi, nie może liczyć na awans – wynika z pisma wysyłanego przez MON do żołnierzy. Innymi słowy, chcąc robić karierę w wojsku, trzeba się zaszczepić. W sprawie interweniuje Grzegorz Braun z Konfederacji.

Dokument dla żołnierzy sporządził dyrektor Departamentu Kadr na polecenie szefa MON Mariusza Błaszczaka.

„(…) realizacja kluczowych z punktu widzenia Sił Zbrojnych RP informuję, że w roku 2021 tylko zaszczepieni żołnierze kierowani będą na kursy i szkolenia, w tym podoficerskie i oficerskie, a także na kursy kwalifikacyjne i doskonalące” – to fragment pisma. Więcej na ten temat TUTAJ.

Pismo Grzegorza Brauna ws. szczepień w wojsku

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun wysłał w tej sprawie pismo do przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej, Michała Jacha.

„Wnoszę o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji celem, rozpatrzenia sprawy wydanego polecenia Ministra Obrony Narodowej, nakazującego dyskryminację żołnierzy i oficerów służby czynnej, którzy nie poddadzą się szczepieniom przeciwko Covid-19.

Z treści dokumentu, który dołączam, a pochodzącego od Dyrektora Departamentu Kadr, jeśli – oczywiście – jest autentyczny, ale jest już w obiegu społecznym od pewnego czasu i nie został zdementowany, wynika, że Minister Obrony Narodowej wydał polecenie dyskryminacji tych żołnierzy i oficerów, którzy nie poddadzą się szczepieniom.

Dyskryminacją jest uniemożliwienie części wojska uczestniczenia w „kursach i szkoleniach, w tym podoficerskich i oficerskich, a także kursach kwalifikacyjnych i doskonalących”.

Powstała niedopuszczalna i skandaliczna sytuacja, bowiem w oficjalnym dokumencie Minister Obrony Narodowej łamie wprost Konstytucję RP, a mianowicie prawo do równego traktowania przez władze publiczne, której to zasady władze muszą przestrzegać.

Z tej generalnej zasady wynika także zakaz stosowania dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. Dyskryminacji tego rodzaju nie mogą usprawiedliwiać żadne przepisy i żadne przyczyny. Od zasady równości Konstytucja nie zna żadnych odstępstw i wyjątków.

Zatem powstała ekstraordynaryjna sytuacja, w której Komisja musi poznać przyczyny takiego stanu rzeczy i reagować.”

45 KOMENTARZE

 1. No i dobrze,niech się szczepią!To my im płacimy niezłymi poborami i świadczeniem emerytalnym w skandalicznie młodym wieku po to,żeby narażali za nas życie.

 2. Brawo braun., jedyny prawdziwie zaangażowany poseł ,któremu na sercu leże dobro Polski i Polaków.To dlatego Jonny Daniels mówił swego czasu, że trzeba uciszyć Brauna.

  • Czekam na takie oświadczenie Brauna:
   składam czystoserdeczną samokrytykę i przepraszam moich wyborców za to, że w 2010 roku aktywnie popierałem kaczora na prezydenta, wołając na wiecu we Wrocławiu „jarek na prezydenta” i ciężko pracowałem w jego komitecie poparcia…

 3. Bierut wydawał dekrety z mocą ustawy, czyli prawo siły a nie sensu, to nic mu nie pomogło bo wrócił w trumnie z Moskwy od Stalina…
  Co będzie z Naczelnikiem, czy jego nadwornymi paziami, Płaszczakami,
  Gdy w Polsce nastanie sprawiedliwość?

 4. Zmuszanie kogoś do czegokolwiek jest zabieraniem mu jego praw do wolności. Każdy z nas powinien walczyć o przywrócenie wolności jak ci żołnierze. Każdy ma możliwości wyrażania swojej dezaprobaty, sprzeciwu, buntu, skargi wobec tego co się dzieje. Nie bądźcie bierni, piszcie skargi, negatywne opinie, petycje, pozwy, doniesienia do prokuratury, na instytucje, sklepy, korporacje. Nie zgadzajcie się na narzucony nam reżim.

 5. jak zostaną kalekami po tym eksperymencie medycznym, to będziemy płacić jeszcze więcej, a ich wartość bojowa będzie zero

 6. zdechlaki to do konfederacji a nie do armii. nie podoba sie to won z armii.
  ciekawe,ile by wytrzymal Braun z maska pgaz na ryju?

 7. niech zyje koalicja zaklamego PSL i teczowej Konfederacji!!
  nareszcie koryciarze sie odnalezli,i Gwiazdowskiego-milosnika nachodzcow bez ograniczej kontroli na kandytata rzeczkika praw obywatelskich sobie wybrali!!
  tfuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 8. Braun nie odpuszcza żadnej okazji do siania zamętu teraz miesza w armii wszystko byle tylko zdestabilizować kraj człowiek ewidentnie zadaniowany

 9. Żadna ze szczepionek nie została przebadana pod kątem skutków długookresowych. Nie ma zatem pewności, czy po jakimś czasie nie okaże się, że w bardzo małym stopniu wpływa na układ nerwowy. W tak małym, że przeciętny człowiek tego nie zauważy, nawet kierując pojazdem. Ale ci, których kraj wyszkolił za ciężkie miliony do latania nowoczesnymi myśliwcami już tak. I co wtedy powie MON?

   • To byłaby dobra wiadomość, choć po obecnym MON różnych rzeczy można się spodziewać. Niemniej, w związku z tym, że żadna ze szczepionek nie mogła przejść długoterminowej fazy testów, szczepienie wszystkich jest zwyczajnie niedozwolone.

  • Żołnierz wtedy może zostać oskarżony za celowe nieprawidłowe wykonywanie obowiązków. Sąd jako dowód przyjmie, że to nie wina szczepionek a wina żołnierza. Statystyki szczepionek są podobne jak statystyki o szkodliwości palenia 60 lat temu…czy sędzia podważy badania zlecane przez globalne koropracje? Jak sędzia pójdzie na emeryturę uniewinnią żołnierza…

 10. A widzieliście jak się pięknie zaszczepiła Kamala Harris ? A jak się pięknie pielęgniarce strzykawka w pół złożyła :)

 11. Płaskoziemcy o szczepieniach. A Armii /matołki z konfy/ nie obowiązuje zasada dobrowolności. Po was widać, że chcecie się wygadać na forum, jednak jak zwykle nic ciekawego i mądrego nie macie do powiedzenia. Typowe konfederacyjne matołectwo. A z Błaszczaka minister Wojny, jak z koziej… .Przedtem był frędzel-wymoczek Siemoniak ministrem nad generałami…śmiechu warte.

  • W armii obowiązuje takie pojęcie, jak „rozśrodkowanie”. Czyli nieskupianie sił, żeby jednym uderzeniem nie można było zniszczyć wszystkich. Dalej już możesz sam sobie dopowiedzieć resztę, jak jesteś takim mądralą, żeby wyzywać innych od „matołków”.

  • A coś konkretnego Jarunku? Tu nie Onet, tu się samymi inwektywami nie popisuj. Na szkoleniu partyjnym nie powiedzieli że to trudny odcinek?

 12. Niestety ale żołnierz jest tylko narzędziem do rozkazów, za co mu płacą? Więc nie ma gadania rozkaz to rozkaz. W imię wolności pokoju czy honoru i boga ojczyzny do wyboru do koloru

 13. Krzywousty Pinokio obiecywał że nie będzie przymusu szprycowania ale jego słowa są nic nie warte. Policja, wojsko są też po to by mogli na nich eksperymentować tak było podczas 1 wojny światowej, 1 wojny w Zatoce Perskiej

  • Słuszna uwaga. Nie mamy wojska z poboru, tylko każdy z tych żołnierzy zgłosił się do wojska sam. A wojsko ma wypełniać rozkazy. Zanim wynaleziono najpierw sulfonamidy a potem antybiotyki, a także szczepionki w początkowej fazie wojen wymieszanie wszelkich zarazków w skupisku rekrutów w fazie mobilizacji zabierało w epidemiach więcej ofiar niż było ich na polach bitew, a potem to samo w obozach jenieckich. Tak było jeszcze w pierwszych dekadach XX wieku.

   • Sulfonamidy i antybiotyki gdy się pojawiły to ratowały, a szczepionki czasem też. Ale one zawsze są eksperymentem, na co wskazują efekty szczepień w I WŚ, a także prawdopodobne efekty szczepień w wojnie wietnamskiej i w pierwszej wojnie w Zatoce.

 14. Dlatego wymyślono pandemie by badać na populacji a nie na ochotnikach, Bill Gates to samo robił jak wypuszczał nie sprawdzone oprogramowanie by Ci co kupili testowali i zgłaszali poprawki do Microsoftu, model biznesowy ten sam… dochód wyrwany na „klientach” i to klienci mają problem a nie Gates, Gates liczy tylko zielony papier…jak skup makulatury

Comments are closed.