Mentzen kontra Niedzielski: „Zrzekam się też prawa do…”

Sławomir Mentzen i Adam Niedzielski. Foto: fb/PAP
Sławomir Mentzen i Adam Niedzielski. Foto: fb/PAP

Żyjemy w państwie, które tylko udaje, że oferuje jakieś usługi publiczne – komentuje Sławomir Mentzen najnowsze zapowiedzi Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia rozważa ograniczenie dostępu do niektórych usług publicznych niezaszczepionym.

W głośnym wywiadzie dla „Wprost” Niedzielski powiedział, że „w wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych; my to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych”. Więcej na ten temat TUTAJ.

Zapowiedzi te komentuje dr Sławomir Mentzen z Konfederacji.

Nasi umiłowani przywódcy bardzo by chcieli wprowadzić w Polsce faszyzm, ale nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać i wychodzi coś na kształt Allo Allo – ironizuje.

Co sądzi o ograniczeniu dostępu do usług publicznych?

Świetnie! Tak się składa, że żyjemy w państwie, które tylko udaje, że oferuje jakieś usługi publiczne. Za dobrą szkołę czy lekarza i tak trzeba zapłacić. Nie mam z waszymi sankcjami problemu. Równie dobrze możecie mnie pozbawić prawa do lotu na Marsa. Chociaż, patrząc na postępy Elona Muska, wydaje się, że termin na taki lot byłby bliższy, niż termin wizyty u niektórych lekarzy specjalistów w Polsce. Pozbawcie mnie więc prawa do państwowego dentysty, pediatry, endokrynologa i zabrońcie oglądać państwową telewizję – kontynuuje w ironicznym stylu Mentzen.

I kontynuuje:

Zrzekam się też prawa do jeżdżenia waszym państwowym samochodem elektrycznym. Nic od was nie chcę, nie pokazujcie mi się tylko na oczy i odczepcie się ode mnie i mojej rodziny.

Cały wpis do przeczytania poniżej.

28 KOMENTARZE

 1. Sławek ty jeszcze nie w puszce ? Tul się do ukochanej, bo w celi… no i pamiętaj, że zrabowane pieniądze masz zwrócić, najlepiej na razie do depozytu do Sommera.

 2. Skoro chcą nam odebrać nasze formalne uprawnienia do usług publicznych , do których faktycznie i tak nie mamy dostępu , to niech oddająnam pieniądze, które na te usługi im płacimy.

 3. ale składki na ubezpieczenie zdrowotne i owszem tzw. „państwo” pobierać będzie dalej. Skoro nie mam zamiaru skracać swojego życia lub chorować po zaszczepieniu się pseudo szczepionką i znosić łaskę w korzystaniu z publicznej tzw. opieki lekarskiej powinienem zostać zwolniony z obowiązkowego świadczenia na tzw.służbę zdrowia .Sam się wyleczę z chorób bo każdy organizm to potrafi. A jak trzeba będzie odejść z tego świata to odejdę w swoim domu. Co dalej to mnie nie obchodzi…

 4. mentzen jest glupi bo nie wie ze faszyzm w Polsce juz jest. nikt go nie musi wprowadzac. zostal wpisany w „mala konstytucje” ktora poparlo 16% uprawnionych do glosowania. tak sie robi panstwo faszystowskie panie mentzen.

 5. dr Mentzen jak zwykle niezwykle celnie. Rzeczowo i logicznie. Prześmiewczo i strasznie. Rząd jak z filmu Allo, allo – dokładnie tak. Publicystyka p. Sławomira dodatkowo wypuszcza trochę powietrza z tej całej pisowskiej komediotragedii. Pozwala nie zwariować przez ten faszystowski rząd.

  • Sam to Sławku wpisujesz, czy ktoś z twojej zgrai oszustów (korwinowskiej grupy przestępczej!) ? Myślisz, że jak będziesz piał, jaki to jesteś wspaniały nierobie, pasożycie -to ktoś uwierzy w twoje kłamstwa?

 6. Wszystko pięknie i cacy, ale składkę na te publiczne uslugi będę musiał nadal przymusowo płacić. Te faszystowskie zagrywki nie są mi więc wcale obojętne.

 7. Bardzo mądre słowa wypowiedziane.Podpisuję się pod nimi.Niczego nie chcę i nie oczekuję od rządzących.Nie życzę sobie aby ingerowali w moje życie.Potrafię sama o siebie zadbać.

 8. Trafione, tylko to chyba będzie tak jak z RTV, nie masz telewizora, ale płacić musisz.Nie będziesz miał do podstawowej opieki zdrowotnej, ale płacić składkę zdrowotna musisz. Pracujesz i żeby mieć emeryturę na starość to składkę emerytalną 9,76% płacić musisz, teraz doszło PPK nieobowiązkowo-obowiązkowe. No i teraz mówi się o tzw. emeryturze europejskiej. Tylko się pytam gdzie ta kasa co teraz grabią? Morawiecki miał zwracać, ale zwraca chyba po…

 9. Minister ograniczać prawa może sobie w domu , jeśli domownicy na to pozwolą. W Polsce obowiązuje KONSTYTUCJA . Może warto aby ,, minister ,, przynajmniej poczytał zanim zacznie WCISKAĆ OBYEATELOM KIT !!!

Comments are closed.