„Demokracja bezpośrednia” w USA. Zaatakowano domy senatora McConnella i Nancy Pelosi

Nancy Pelosi i marszałek Sejmu Elżbieta WItek Fot. Wikipedia

Amerykańskie media donoszą, że domy przywódcy większości republikanów w Senacie Mitcha McConnella i przewodniczącej Izby Reprezentantów Demokratki Nancy Pelosi zdewastowano.

W sobotę 2 stycznia przed domem Nancy Pelosi w San Francisco znaleziono głowę świni i sztuczną krew.

Dodano przekreślony napis „2 000 dolarów” namalowany sprayem na drzwiach jej garażu oraz hasła „Anuluj czynsze!”.

Z kolei na frontowych drzwiach i oknie domu Mitcha McConnella w Louisville w stanie Kentucky też pojawiły się napisy, w tym m.in. „Mitch morduje biednych”.

Mitch McConnell skomentował graffiti słowami: „w naszym społeczeństwie nie ma miejsca na wandalizm i politykę strachu”.

Wszystko wskazuje na to, że te akty wandalizmu dotyczą „debaty”. Dotyczyła ona amerykańskiego planu stymulacyjnego w wysokości około 900 miliardów dolarów na walkę z kryzysem wywołanym pandemią Covid-19.

Plan został przyjęty przez parlament i podpisany już przez prezydenta Donalda Trumpa pod koniec grudnia.

Republikanie w Kongresie zablokowali jednak propozycję Demokratów, aby ponad trzykrotnie zwiększyć pomoc dla Amerykanów z 600 do 2000 USD na osobę dorosłą.

Senator krytykował pomysł jako „socjalizm dla bogatych”. Postępowa Pelosi dostała pewnie rykoszetem, za to, że jako szefowa Izby Reprezentantów nie doprowadziła do zwiększenia kwoty pomocy.

5 KOMENTARZE

  1. Macie jak to wygląda wszystko na pokaz fasada robią to samo u siebie od dekad a teraz to się dzieje w Polsce od 30 lat niszczą nasz kraj i wciskają swoje firmy kłamią oszukują a jak trzeba to wojnę rozpoczynają na swoich prowokacjach i dla tego tak ich kocha cały świat i teraz zwykli Polacy przekonali się na swojej skórze jak USA działa rządzi na świecie nic nie mają do zaoferowania tylko wojna

  2. Do roboty, a nie o zasiłki żebrać! Ciekawe, na ile w USA wystarcza 600$ na osobę, bo ja jako prowadzący działalność gospodarczą za 17 dni przymusowej kwarantanny dostałem od naszego „kochanego” (tak ładniej brzmi niż jeb…go) ZUSu 249,90 PLN. Tj. jakieś 67.50 $ przy obecnym kursie.

Comments are closed.