Korwin-Mikke o szczepieniach: „Jak ktoś chce być ochotnikiem doświadczalnym, to świetnie. Ja poczekam”

Janusz Korwin-Mikke.
Janusz Korwin-Mikke. (Fot. PAP)

Janusz Korwin-Mikke znajduje się w grupie „1” i już niedługo mógłby się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Zapowiada, że na razie tego nie zrobi. Wyjaśnia, dlaczego.

W Polsce trwa aktualnie szczepienie tzw. grupy „0”, czyli personelu medycznego. W następnej kolejności szczepieni mają być seniorzy. Według wstępnych rządowych szacunków kolejny etap szczepień ma rozpocząć się pod koniec stycznia.

Z racji wieku do grupy „1” załapał się Korwin-Mikke. Poseł Konfederacji wskazuje jednak, że się nie zaszczepi. Przynajmniej na razie.

Wszystkich fiolkarzy i szczepionkową kołtunerię uświadamiam, że „Pfizer” rozpoczął testy 22-V na 200 osobach. Normalnie testuje się na parudziesięciu tysiącach przez jakieś 2 lata. Ale jak ktoś chce być ochotnikiem doświadczalnym, to świetnie!! Ja poczekam – oświadczył Korwin-Mikke.

Wątpliwości wobec szczepionki budzi przede wszystkim fakt, że powstała ona zaskakująco szybko. Proces opracowania nowej szczepionki zależy oczywiście od wielu czynników, ale trwa minimum kilka lat. Każda z trzech faz badań powinna trwać 1-2 lata.

Szczepionka Pfizera pojawiła się w niecały rok, testowana była zaledwie kilka miesięcy. Nie oznacza to oczywiście, że długoterminowe efekty uboczne wystąpią, ale takie obawy są uzasadnione. Po prostu tego aspektu nie zbadano, bo nie było czasu. Trwał wyścig o to, kto pierwszy szczepionkę wypuści na rynek.

Pierwsze 200 osób, o których pisze Korwin-Mikke, dotyczyło I fazy badań. W III fazie – wg komunikatu Pfizera – przetestowano ok. 43 tys. osób. Analiza danych koncernu wskazuje na skuteczność szczepionki na poziomie 95%. W każdym przypadku oceny dokonywano 7 dni po podaniu drugiej dawki.

Czytaj więcej: Same fakty o szczepionce Pfizera. Znamy możliwe efekty uboczne [TABELA]

W niedawnym felietonie na łamach „Super Expressu” Korwin-Mikke doprecyzował, że woli przeczekać kilka miesięcy i zapoznać się z pierwszymi efektami szczepień.

Jeśli nie byłoby przeciwwskazań, też bym się pewnie zaszczepił – wskazuje. Więcej w poniższym tekście.

Korwin-Mikke o szczepieniach. „Robienie komuś dobrze pod przymusem nazywa się gwałtem”

 

25 KOMENTARZE

 1. Najpierw deklarował, że by się zaszczepił, gdyby nie przeciwskazania.
  Teraz twierdzi, że szczepionka jest niepewna.

  No, Mikkeoluby, jak to u waszego genialnego cybernetyka z tą logiką?
  Czekam na najbardziej niesamowite apologie.

  • Być może uważa, że niepewności co do tej szczepionki są przeciwskazaniem? To by było raczej logiczne. Tak tylko piszę z powodu pytania o logikę. Bo ja sam dość negatywnie oceniam wiele aspektów jego postępowania jako polityka, więc nie jest to kwestia mikkolubstwa z mej strony.

 2. Skoro są przeciwskazania to jest niepewna. Oj chłopie właśnie z twoją logika jest coś nie halo. No ale „wy towarzysze” z Razem już tak macie.

 3. Jak to „Ja poczekam”?
  Na co?
  Przeciez Covida nie ma (bo nikt go nie widzial) a wiec nie ma i pandemii.
  Covida i pandemie wymyslili dziennikarze i lewacy.
  Troche inna opinie ma pani Mikke:
  „- 15 września 2020 roku zakończyła się w Polsce pandemia – oświadczyła Dominika Korwin-Mikke.”
  No ale to kobieta wiec z definicji ‚mniej inteligentna’ czy jak?

 4. Konfederacja aktualnie przesypia najlepsze rozdanie kart jakie może mieć.Zamiast do oporu grzać temat zamykania różnych branż zamiast w każdej chwili deklarować się jako jedyni obrońcy małych i średnich firm mówiąc patrzcie pozostali chcą waszego bankructwa i glodu

 5. Zamiast organizować i wspierać protesty ludzi którym obecna paranoja odbiera chleb to p… jak lekko potluczeni ten się szczepi ale potem tamten w szmacie na twarzy inny chorował i wie co to znaczy . Tu trzeba budować bazę tylko my z wami tylko my walczymy o wasz chleb patrzcie ta banda 4 chce zaglodzic was i wasze dzieci

 6. Pandemii nigdy nie było. Jeżeli już to epidemia. Pandemia to wymysł dziennikarzy i WHO, która to specjalnie zmieniła definicje pandemii. Tym czasem na wiosnę z powodu tej „pandemii” narzekały a być może i plajtowały zakłady pogrzebowe. Umierało mniej ludzi. Takie są fakty. Jesienna nadwyżka zgonów jest spowodowana brakiem opieki lekarskiej. Do tego manipulowanie danymi i celowe mylenie zakażeń z zachorowaniami.

 7. Dodatkowe szpitale stoją prawie puste. Ludzie nie umierają na ulicach z powodu covid19. Za to umierają w karetkach z powodu innych chorób, bo nie chcą ich nigdzie przyjąć do szpitala. Pomimo, że stoją prawie puste. Zmarło kilkadziesiąt tys. osób. To wszystko to jest jeden wielki kryminał dla rządzących. Ponadto te sk…ny umyśliły sobie wszystkich wyszczepić nieprzebadaną „szczepionką”, o której nie wiemy nic łącznie z tym czy w ogóle zadziała.

  • Adolf szczepił i zarażał więźniów, by sprawdzić czy szczepionki działają, Naziści robili badania medyczne, tylko miały one często wymiar zbrodniczy.
   Tylko jeżeli przyjąć, że COVID jest „tworem” człowieka – to szczepienie przypomina nazistowskie eksperymenty medyczne – sztuczna choroba i może nie „ludobójcze” eksperymenty szczepionkowe na masową skalę przy przymusie…

   • tere fere, adolf aktywnie wspieral produkcje szczepionki na tyfus, wymyslonej zreszta przez przyszywanego polaka, o dziwo nie zyda. polowa ludzi w 2 wojnie zmarla na tyfus.

 8. Cyberpunka spierdolili mimo 8 lat pracy, a szczepionkę jakimś cudem zrobili w 3 miesiące? Są partacze programiści, budowlańcy, mechanicy samochodowi i nie ma żadnego powodu żeby z naukowcami i lekarzami było inaczej. Ktokolwiek pracował przy większym projekcie wie, że w takim tempie mimo najszczerszych chęci nie da się zrobić nic działającego.

 9. Była plandemia potrzebne jest planaceum. Jak by to wyglądało gbyby teraz powiedzieli obsranym po pachy Januszom i Krystynom: możecie już wyjść z domu. Jak to tak, bez szczepionki?? Hajs już wydrukowany i dług wygenerowany, ale show must go on.

 10. Ja proponuję by wypłaty z bankomatu połączyć z podaniem kodu swoich szczepionek, brak szczepień brak wypłaty. Dla tych co się szczepią regularnie dodatek 1 litr samogonu na tydzień i 1 kromka chleba i zupa z brukwi. Brukiew wspomaga działanie szczepionek z małpy. To jest droga do rewolucyjnego społeczeństwa komunistycznego. Dla informatorów o spiskach kontrewolucyjnych 100g kiełbasy. Dla członków partii buty skórzane…

 11. Wunurzenia dzbanów, płaskoziemców…no może za wyjątkiem wpisu: larum (po czesku poplach) qwerty, Archer, dupokryt.

 12. „W III fazie – wg komunikatu Pfizera – przetestowano ok. 43 tys. osób”
  Badanie trzeciej fazy nikogo nie przetestowało bo nie jest zakończone i nie będzie jeszcze długo, co najmniej dwa lata jeszcze, a i to nie koniec bo nieznane będą efekty długookresowe, w przypadku wycofanej szczepionki na Dengę ujawniły się po pięciu latach.
  Dodatkowo nie testowano nikogo starszego niż 55 lat!

 13. Główny ekspert WHO mówi, że nie ma dowodów na to, że szczepionka zapobiega zakażeniom!
  „W tej chwili nie sądzę, abyśmy mieli dowody dotyczące którejkolwiek ze szczepionek, aby mieć pewność, że zapobiegnie ona zarażeniu ludzi i jej przenoszeniu” – mówi główny naukowiec WHO, Soumya Swaminathan, podczas wirtualnej konferencji prasowej

  • Co kogo obchodzi, że szczepionka może nie działać – tu chodzi o sprzedaż i złoto i władzę i rozkułaczenie burżuazji

Comments are closed.