MAMY TO! Kamil Stoch tryumfatorem Turnieju Czterech Skoczni! Rywale zdeklasowani [VIDEO]

Kamil Stoch.
Kamil Stoch Foto: PAP

Kamil Stoch po raz trzeci w karierze tryumfował w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni! Polak nie miał sobie równych także w ostatnim konkursie w Bischofshofen.

Stoch zdeklasował rywali zarówno w ostatnim konkursie, jak i całej 69. edycji TCS. W Bischofshofen wyprzedził drugiego Mariusa Lindvika o ponad 20 pkt, a w całym turnieju drugiego Karla Geigera o blisko 50 pkt.

Bardzo dobrze w całym TCS wypadli także Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Andrzej Stękała, którzy zajęli odpowiednio 3., 5. i 6. miejsce. Po raz pierwszy w historii aż czterech Polaków znalazło się w czołowej „6” Turnieju Czterech Skoczni.

Niewiele brakowało, by Polacy nie liczyli się w końcowym rozrachunku. Przed pierwszym konkursem w Oberstdorfie polska reprezentacja została wykluczona, bo rzekomo pozytywny test na koronawirusa miał Klemens Murańka. Kolejne testy wychodziły jednak negatywne i po ostrej krytyce, także ze strony Adama Małysza, organizatorzy przywrócili biało-czerwonych do turnieju.

Wówczas w Oberstdorfie Stoch był ostatecznie drugi. W Nowy Rok w Garmisch-Partenkirchen zajął 4. miejsce, a potem z dużą przewagą wygrywał w Innsbrucku i dziś w Bischofshofen.

Stoch wcześniej tryumfował w TCS w edycjach 2016/17 i 2017/18, a Kubacki w 2019/20. Trzecim z polskich zwycięzców prestiżowego turnieju jest Adam Małysz, który wygrał w sezonie 2000/01.

Wyniki konkursu w Bischofshofen

Klasyfikacja 69. turnieju Czterech Skoczni

 

4 KOMENTARZE

  1. „MAMY TO!”
    Znowu malpujecie.
    „She made it”, He said it”, „We did it” etc. sa idiomatyczne w jezyku angielskim (i silnie schematyczne). W polskim takie kalki-potworki sa kalekie i pretensjonalne

    • „Mam go” (pokera – ze słuchowiska radiowego), „mamy ich” (z polskiego kryminału) pamiętam z czasów gdy jeszcze kalki z angielskiego nie weszły do „polskiej” mowy. Masz rację, że brzmią sztucznie ale szukasz nie tam gdzie ich najwięcej. I żeby było na temat: Niemiaszki muszą teraz pluć sobie w brodę, że jednak nie uziemili Polaków przed pierwszym konkursem. I dobrze, że tak mocnemu w gębie Granerudowi teraz rura zmiękła.

Comments are closed.