Przedsiębiorcy buntują się przeciw obostrzeniom. „Od jutra nasz lokal jest otwarty”

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Facebook: Laser Factory Zamość Centrum Rozrywki

Kolejni przedsiębiorcy buntują się przeciw bezsensownym obostrzeniom rządu. Dochodzą nas głosy o otwartych siłowniach, lodowiskach, restauracjach, a nawet centrum rozrywki.

Zgodnie z listopadowymi zapowiedziami rządu Polska obecnie powinna znajdować się w tzw. żółtej strefie, a to oznacza m.in. otwarcie hoteli, restauracji czy siłowni w reżimie sanitarnym.

Tymczasem rząd gnębi polskich przedsiębiorców wprowadzając twardy lockdown. Zamknięcie biznesów, jednak zdaniem wielu prawników, a także WSA jest niezgodne z prawem.

Sąd wskazał, że skoro nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej, to władza dysponuje tylko zwykłymi środkami konstytucyjnymi. Tym samym nie może ograniczać konstytucyjnych praw i wolności rozporządzeniami.

Upoważnienia ustawowe pozwalają wyłącznie czasowo ograniczyć prowadzenie działalności gospodarczej, nie pozwalają one natomiast na przyjęcie zastosowanej w rozporządzeniach konstrukcji prawnej polegającej na ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej poprzez jej zakazanie.

Polak wygrał z opresyjnym państwem. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił karę sanepidu dla fryzjera

Do buntu przeciw władzy szykują się też górale. Sebastian Pitoń zapowiedział „góralskie weto”, a mieszkańcy Karpacza chcą rozpisać referendum, aby sprawdzić poparcie dla nieprzestrzegania nielegalnych rządowych obostrzeń.

O swoim „obywatelskim nieposłuszeństwie” poinformowali na Facebooku także właściciele Laser Factory Zamość Centrum Rozrywki. – Kochani po długich namysłach rozmowach z radcami prawnymi, adwokatami nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność na Pomoc Państwa – czytamy na Facebooku.

– Ratujemy się sami !!!!! Przez okres pandemii nie zwolniliśmy ani jednego pracownika ,nie otrzymaliśmy również ani złotówki z tarcz antykryzysowych (odmowa) – podkreślono.

– Sytuacja jaka dotknęła Nas i wielu przedsiębiorców w Zamościu doprowadzi do zadłużenia i bankructwa – dodano. I poinformowano o tym, że od jutra (6 stycznia – red.) lokal jest otwarty i działać będzie w zgodzie z reżimem sanitarnym.

– Otwieramy lokal zgodnie z prawem obowiązującym w RP. Jeśli jesteś chory lub ktoś z Twojego bliskiego otoczenia – zostań w domu – poinformowano. – Rezerwację wszystkich atrakcji pod nr tel. 606 312 130 – po dokonaniu rezerwacji nikt inny nie zostanie wpuszczony do lokalu poza Twoją grupą.

Kochani po długich namysłach rozmowach z radcami prawnymi, adwokatami nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność na…

Opublikowany przez Laser Factory Zamość Centrum Rozrywki Wtorek, 5 stycznia 2021

17 KOMENTARZE

  • Szczególnie jako klienci musimy wspomóc takie działania przedsiębiorców.
   Jak pojawią się jakieś »kulsony« ze policji, straży czy sanepidu, to trzeba im mocno ognia pod d. napalić. Niech nie myślą, że luksusowo, bez ponoszenia konsekwencji, mogą wysługiwać się korona–faszystom, kiedy inni są rujnowani.

 1. 30 tys. PLN kary z sanepidu w zamian za ogólnokrajową reklamę to na prawdę bardzo tanio.
  Aż dziwne, że tak mało osób z tego korzysta…

 2. Zgodnie z art. 233 ust. 3 Konstytucji RP, ustawa określająca zakres ograniczeń wolności i praw człowieka i obywatela w stanie klęski żywiołowej może ograniczać wolności i prawa określone w art. 22 (wolność działalności gospodarczej), art. 41 ust. 1, 3 i 5 (wolność osobista), art. 50 (nienaruszalność mieszkania), art. 52 ust. 1 (wolność poruszania się i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej), art. 59 ust. 3 (prawo do strajku),

  • art. 64 (prawo własności), art. 65 ust. 1 (wolność pracy), art. 66 ust. 1 (prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy) oraz art. 66 ust. 2 (prawo do wypoczynku).

    • Do chwili gdy nie rozpocznie się masowe plądrowanie sklepów i podpalanie banków i urzędów przez głodny i ścigany przez windykatorów motłoch rząd nie zmieni polityki.

 3. Myślę że pierwszego odważnego zamkną za stawianie oporu przy aresztowaniu. Oczywiście za trzy miesiące wypuszczą, może nawet przeproszą, ale pójdzie przekaz dla reszty.

 4. Brawo !!! Jak tu nie korzystać z zapisów Konstytucji, skoro ją mamy !!! Ona jest dla obywateli, ona ma chronić obywateli a nie rządzących. Brawo przedsiębiorcy. Tylko nieposłuszeństwo obywatelskie na podstawie obowiązującego prawa. !!! trzymam kciuki !!! Brawo !

 5. teraz urzędasom z Sanepidu zamrozić wynagrodzenia na pół roku, niech poczują na własnej skórze jak to jest fajnie bez pieniędzy

 6. Otwierają lokale ale zgodnie z „reżimem sanitarnym”. W ogóle to nie jest pocieszające. Ci ludzie mają syndrom sztokholmski. Debile, tyle można powiedzieć. Pewnie jak by byli w latach 30 w Niemczech to by otwierali lokale zgodnie z „reżimem antyżydowskim” zgodnie z linią rządu.

Comments are closed.