Ojciec domaga się wyjaśnień. Sonia zmarła dwa dni po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19

41-letnia Sonia Acevedo zmarła dwa dni po przyjęciu szczepionki. Portugalski rząd wykluczył, by zgon był powiązany ze szczepieniem.
41-letnia Sonia Acevedo zmarła dwa dni po przyjęciu szczepionki. Portugalski rząd wykluczył, by zgon był powiązany ze szczepieniem. (Fot. Facebook)

41-letnia Portugalka Sonia Acevedo zmarła dwa dni po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciw COVID-19. – Chcę wiedzieć, co doprowadziło do śmierci mojej córki – mówi ojciec kobiety.

Acevedo od 10 lat pracowała na oddziale pediatrycznym Instytutu Onkologii w Porto, dlatego szczepionka przeciw koronawirusowi przysługiwała jej już na początku programu szczepień. Pierwszą dawkę preparatu Pfizer/BioNTech przyjęła 30 grudnia. Zmarła dwa dni później.

Sprawę wyjaśniają portugalskie ministerstwa: zdrowia oraz sprawiedliwości. Na razie nie ma oficjalnych informacji na temat przyczyny śmierci 41-latki. Podano natomiast, że wstępne wyniki sekcji zwłok „nie wykazały bezpośredniego związku szczepionki ze zgonem”.

Ojciec Abilio na łamach dziennika „Correio da Manha” wskazał, że Sonia nie miała żadnych efektów ubocznych. Domaga się pełnego i transparentnego śledztwa w tej sprawie.

Przyjęła szczepionkę, ale nie miała żadnych objawów ubocznych. Nie wiem, co się stało. Chcę poznać odpowiedź. Chcę wiedzieć, co doprowadziło do śmierci mojej córki – powiedział.

Zdradził, że w Sylwestra zjedli wspólny posiłek, a potem jego córka pojechała do swojego partnera. O godzinie 11 w Nowy Rok dostał wiadomość, że Sonia nie żyje.

Moja córka wyszła z domu i nigdy więcej nie ujrzałem już jej żywej – wspomina ze łzami w oczach.

Jedna z córek 41-latki dodała, że mama skarżyła się jedynie na typowy „dyskomfort” w miejscu ukłucia, ale poza tym nic jej nie dolegało.

Sonia była jednym z 538 pracowników instytutu, którym podano szczepionkę Pfizer-BioNTech. Portugalski rząd wykluczył, jakoby śmierć kobiety była związana z przyjęciem szczepionki.

14 KOMENTARZE

 1. Nie ustalono przyczyny.
  Ale na pewno nie bylo to zwiazane z podaniem eksperymentalnego preparatu dwa dni wczesniej.

  Normalnie bym powiedział ze to bezczelne klamstwo ze strony rzadu. Ale obecna sytuacja wykracza poza to.
  To jest jawna eksterminacja narodow!!!!!!!

 2. „Portugalski rząd wykluczył” – of korz, ciekawe na jakiej podstawie. Kto za szybko feruje wyroki, ten jest podejrzany.

 3. No i tak to lecialo. Teraz ten slogan ze smierc nie nastapila z powodu szczepionki bedzie lecial przez lata w kazdym kraju. A ciemny lud dalej bedzie gadal ze smierc po szczepieniach to teoria spiskowa.

 4. SUKCES Panowie – Szczepionka działa i jest SKUTECZNA !!!
  czy tam tez jest ktoś, kto >>melduje wykonanie zadania<<

  Ściema skończy się wtedy jak ludzie zaczną myśleć samodzielnie!!!

 5. Pochwaliłem się kolegom,że wynalazłem rozpuszczalnik który wszystko rozpuszcza.
  Ale mój fumfel im wyjaśnił iż blagowałem, bo on dopiero pracuje nad naczyniem dla przechowywania tego rozpuszczalnika, ale co druga substancja je rozpuszcza…
  Kumacie serduszka kapuściane ?!?

 6. Po szczepieniach będzie eksplozja zachorowań i zgonów.
  Starzy będą umierać, ale nie przez szczepionkę, ale ze „starości”. Reszta będzie umierać, ale nie będzie „dowodów” na związek z szczepionką. Wszystko zwalą na wirusa – ZMUTOWANEGO, lub choroby współtowarzyszące, albo niezdiagnozowane.

Comments are closed.