Górale zapraszają prezydenta Dudę na narty. Pitoń: Niech Pan wróci do Polski z „wygnania”!

Andrzej Duda, Sebastian Pitoń Źródło: PAP, Polsat News, collage
Andrzej Duda, Sebastian Pitoń Źródło: PAP, Polsat News, collage

Sebastian Pitoń, autor akcji „Góralskie Veto” ponownie zapowiedział, że Górale z Podhala otworzą swoje biznesy po 17 stycznia. Lider Podhalańczyków zwrócił się również do prezydenta Andrzeja Dudy – zaprosił go na narty.

Inicjatywa „Góralskie Veto”, zrzeszyła kilkuset przedsiębiorców z Podhala, którzy zamierzają otworzyć swoje biznesy po 17 stycznia. Nie będą zważać na to, czy rządowe restrykcje będą czy nie.

Lider akcji, Sebastian Pitoń, w czwartek zorganizował konferencję prasową dot. „Góralskiego Veta”. Towarzyszyli mu inni zbuntowani Górale, choć oni twierdzą, że prawdziwymi rebeliantami są rządzący.

– Ci, którzy ze mną przyszli, to odważni, wspaniali ludzie – zapewnił Pitoń.

Jak dodał, „nie zamierzamy brać udziału w rebelii rządu”. – Jesteśmy strażnikami porządku prawnego Rzeczpospolitej Polskiej. Mamy niezbywalne prawo do normalnego życia i zamierzamy normalnie żyć i pracować – mówił.

Pitoń wyjaśnił, iż inicjując „Góralskie Veto”, chciał „dać impuls, by wszystko otworzyć i nie przejmować się rebelią niszczącą prawo, Polaków i ich własność”.

Pitoń zaprasza Dudę

Góral zwrócił się także do prezydenta Andrzeja Dudy. Pitoń serdecznie zaprosił Dudę na narty. – Mam nadzieję, że nie będzie pan musiał przebierać się za sportowca, jak minister Jadwiga Emilewicz – dodał.

Lider Podhalańczyków powiedział, że niektórzy uważają Dudę za „prezydenta bezobjawowego” albo „długopis”. – Jednak pamiętam bardzo ambitne początki pana prezydentury. Niestety, rząd Morawieckiego storpedował te wszystkie plany – uznał.

Zdaniem Pitonia, Duda „sprytnie się wycofał, aby zejść z pola rażenia”. – Myślę, że to jest taktyka, która pozwoliła drugi raz objąć urząd. Może się mylę, ale uważam, że obserwuje pan chłodno i spokojnie, stara się zdobyć zaufanie i pozycję, umniejszając swoje możliwości – kontynuował.

– Kilka lat temu dostał pan swój portret od górali. Niech pan na niego spojrzy i uzna, że to znak – zaapelował.

Pitoń poprosił Dudę, by „jak Jan Kazimierz wrócił do Polski z »wygnania« i z góralami ocalił ojczyznę przed tymi, którzy ją niszczą”.

– Wielkie okazje nie trafiają się małym ludziom – tak powiedziała moja znajoma, wielka polska artystka Agnieszka Fatyga, jedna z ofiar polityki tego rządu; świeć panie nad jej duszą – powiedział.

Rząd stłumi bunt przedsiębiorców?! Prof. Gut: W każdej sytuacji pojawią się rozwiązania [WIDEO]

Źródło: Polsat News

13 KOMENTARZE

 1. Pitoń nie jest góralem, to przebieraniec podobnie jak Golcowie…hej ! Sprzedają tandetę na Krupówkach i to są górale? Przebierańcy-pajace a nie górale. PS. A w Gdyni sami marynarze. Naiwniaki.

 2. Naród polski to hołota, że jak się ja za mordę nie weźmie, to zawsze warchoły będą bruździć, zawsze tak było. Za dawnej Polski też. Trzeba raz na zawsze zrobić z takimi porządek, karać przykładnie po 30-60 tysięcy, żadnych tam mandatów tylko od razu taki spuścić lanie, żeby im się odechciało warcholić. Rząd naszego premiera Morawieckiego wie, jaka jest droga wyjścia z kryzysu!

  • Tak czytam te Twoje różne komentarze i nie wiem do końca czy maja jeszcze bardziej ludzi wk…na ten rząd czy Ty jesteś skończona idiotką czy tam idiotą. W sumie są nawet zabawne, choć śmiać się z idiotów nie wypada.

  • co byś nie zrobił i co byś nie napisał to i tak cię tu wszyscy znają, antypolska świnio karmiona przez Sorosa.
   Usiłujesz zniszczyć jedyne prawicowe ugrupowanie. Takie małe, a tak się go boicie, lewacka hołoto. Jesteś antypolską gnidą bez honoru, godności, sumienia, człowiekiem już nie jesteś.

 3. Wstyd panie prezydencie ludzie tam głosowali na pana a pan co??? Wziął pan ludzi na wuarę katolicką a pan święcił żydowskie świece chanuka podhale małopolska podkarpacie lubelskie rolnicy na pana wiarę się nabrali i teraz jeszcze zamykana jest polska branża przedsiębiorczości rolnictwo już zniszczyliście kopalnie zamknięte to wszystko jest złe dla Polaków

 4. „Jednak pamiętam bardzo ambitne początki pana prezydentury.”
  Ja również, a dokładnie to pewien akt ułaskawienia dla pewnej szui.

 5. Czyżby narodził się polski LIDER? Brawo p. Pitoń ! Chociaż co do p. Prezydenta, to słowa Agnieszki Fatygi jednak celują w niego, zważywszy na prezydentowe odznaczenie Mosbacher.. Bo nie czynić czegoś też może być wielką okazją.

  • Pitoń wspomniał o Dudzie jedynie z powodu taktycznego. Wytrąca w ten sposób argumenty tym, którzy posądzają Góralskie Veto o tendencje secesyjne. Osobiście nie sądzę, aby poważnie traktował tą prezydenturę.

Comments are closed.