Rząd stłumi bunt przedsiębiorców?! Prof. Gut: W każdej sytuacji pojawią się rozwiązania [WIDEO]

Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, doradca GIS / Fot. PAP
Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, doradca GIS / Fot. PAP

Profesor Włodzimierz Gut w czasie dyskusji z Tomaszem Sommerem w „Radio 357” zdradził niechcący plany rządu na poskromienie „góralskiego veta”?

W ostatnich dniach Sebatian Pitoń, jako lider „góralskiego veta”, ogłosił, że „Podhale się otwiera”. Górale mają dość nielegalnych rządowych restrykcji i wracają do normalnego funkcjonowania.

Zakończymy to szaleństwo, (…) które chce zniszczyć Polskę i polskość, zniszczyć klasę średnią, małe i średnie przedsiębiorstwa i zabija kilkaset ludzi dziennie – powiedział Pitoń.

Góral dodał, że „nasz protest jest powrotem do normalności, bo chcemy normalnie żyć i pracować”. Lider akcji przekonywał, że „prawo do pracy wynika z naszego prawa naturalnego”.

Zapłonęły pochodnie Góralskiego Veta! „Zakończymy to szaleństwo” [VIDEO]

W rozmowie na antenie Radia 357, w której uczestniczył również redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” dr Tomasz Sommer, do sprawy odniósł się prof. Włodzimierz Gut.

Rozumiem dążenie do odszkodowań i rozumiem dążenie do przywództwa określonych osób, które korzystają z okazji. Zawsze, w każdej sytuacji, nawet najtragiczniejszej ktoś musi skorzystać – mówił ogólnie prof. Gut.

Nie rozumiem tych, którzy idą na czele, tylko tych, którzy idą za nimi – kontynuował prof. Gut. – Ja kiedyś przeżyłem smog w Niemczech – chwalił się dalej.

Pierwszy był apel, kochani nie wyjeżdżajcie, zostawcie samochody (…) skutek 2 procent zostawiło samochody. Następnego dnia było zarządzenie, dziś jeżdżą parzyste, jutro nieparzyste, mamy redukcję o 50 procent – kontynuował prof. Gut.

Trzeba pamiętać, że w każdej sytuacji pojawią się rozwiązania, jeśli Podhale uważa, że wygra otwierając się, to co zrobi w momencie, kiedy wybuchnie epidemia i będzie zakaz ruchu pojazdów na tym terytorium – powiedział prof. Gut.

Warto zwrócić uwagę na dwa elementy tej wypowiedzi. Po pierwsze prof. Gut mówi o wygranej Podhale – należy zatem zadać pytanie, czy w takim razie rząd i państwo jest przeciwnikiem przedsiębiorców, z którym Ci muszą wygrać?

Po drugie prof. mówi o „momencie, kiedy wybuchnie epidemia”. Przecież od kilku miesięcy słyszymy w mediach nieustannie o tym, że mamy do czynienia nie tylko z epidemią, ale nawet pandemią.

Prof. Gut straszny przedsiębiorców „rozwiązaniem”, które ma znaleźć potężne państwo, kiedy ci będą podskakiwać. To nie pierwsza skandaliczna wypowiedź profesora Włodzimierza Guta nt. „góralskiego veta” w ostatnich dniach.

Wcześniej tak mówił o słowach (które portal wpolityce nazwał „bredniami” – red.) Sebastiana Pitonia: Jeśli uważa, że jego interes jest ważniejszy niż ludzkie życie, powinien pierwszy umrzeć.

72 KOMENTARZE

 1. Otwierać wsz6stko i zarabiać to co cerrfur biedronka lidl castorama tesko tam nie na ryzyka?????? Tylko na stokach sanki narty łyżwy restauracje hotele tam jest ryzyko orecz to nie jest logiczne otwierać koniec tego kłamstwa

 2. Tacy są najgorsi.
  Tytuł profesorski, liczne eksponowane stanowiska, doradca rządu i ludzie mu wierzą, a tak naprawdę to sprzedajna kanalia i ludobójca. Przez takich jak on umierają dziesiątki tysięcy Polaków, nie na covid, który jest mniej grożny niż sezonowa grypa, tylko na wszelkie inne choroby nieleczone bo rządzący dostali polecenie zablokowania służby zdrowia. Masz się zaszczepić bo NWO Ci każe.

 3. Ależ redaktor delikatny -„przeciwnikiem”. Rząd wypowiedział wojnę klasie średniej. Z jakiegoś powodu ci pseudo naukowcy w sprzęgli się w polityczne gierki i w wyrugowanie polskiej przedsiębiorczości. Jakby dobrze pogrzebać wyszło by szydło z worka dlaczego tak się dzieje. Bo mając wiedzę, od niezależnych naukowców, która już jest dostępna szerokiej publice, postawa co niektórych profesorów budzi zażenowanie.

 4. kolejny naukowy celebryta
  różnica miedzy celebrytą z definicji a naukowym celebrytą polega na tym że ten pierwszy jest znany nie posiadając żadnych zasług
  natomiast naukowy celebryta nie jest znany z zasług
  natomiast rozpoznawalny jest po tyranizowaniu autorytetem pozycji i tytułu
  ps
  podobno już einstein zauważył że odsetek idiotów wśród profesorów jest taki sam jak w całej populacji

 5. Odpowiadając Gutowi: są takie mendy, które za pieniądze wielkich korporacji są gotowe aplikować ludziom różne świństwa nie dość przebadane. Takie mendy powinny zdechnąć pierwsze.

 6. Co za głupoty. Szwecja otwarta, bez masek, z pełnymi galeriami i otwartymi restauracjami i siłowniami. I co? I nic! Taki sam wynik jak w pisowskiej zamkniętej Polsce. A nawet lepszy, bo Swecja nie notuje zwiększonej ilości zgonów rok do roku, a Polska jest dziesiątkowana przez brak dostępu do usług medycznych.

  • W Szwecji wzrost zgonów o 3% w porównaniu z rokiem 2018 przy 1% wzroście ludności jednego ze starszych społeczeństw Europy. To jest nic? Tak to jest nic!

Comments are closed.