Kosiniak-Kamysz: Dojdzie do nieposłuszeństwa obywatelskiego. To PRL bis do kwadratu

Władysław Kosiniak Kamysz lider PSL. Fot. PAP Jakub Kaczmarczyk
Władysław Kosiniak Kamysz, lider PSL. Fot. PAP Jakub Kaczmarczyk

Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, był gościem programu „Onet Rano”, gdzie zapowiedział post factum, że dojdzie do obywatelskiego nieposłuszeństwa, a także przedstawił plan PSL – na pewno bardziej rozsądny niż działania obecnej władzy.

Twardy lockdown przedłużony do końca stycznia, a według nieoficjalnych informacji znacznie dłużej, może
nawet do kwietnia – to rzeczywistość, w której się znaleźliśmy. Przedsiębiorcy nie wytrzymują, buntują się i otwierają swe biznesy.

Obywatelskie nieposłuszeństwo

To już nie tylko akcja „Góralskie Veto”, ale też „Bałtyckie Veto” czy lokalny bunt restauratorów w Olsztynie, Legionowie, na Śląsku etc. Akcja #otwieraMY, do której zachęcaliśmy od samego początku nabiera rozpędu i otwartych biznesów jest coraz więcej.

Tymczasem lider PSL zapowiada, że…pojawi się obywatelskie nieposłuszeństwo. – Myślę, że dojdzie do nieposłuszeństwa obywatelskiego. To jest kwestia dni, a nie tygodni. Nie wytrzymują tego przedsiębiorcy – powiedział w „Onet Rano”.

To, co się dzieje na południu, to dramat wielu ludzi. Oni żyją z sześciu tygodni zimy – stwierdził. – Chciałbym, żeby rząd miał jakąkolwiek strategię, ale jej nie ma – dodał.

Wizja rodem z wróża Macieja albo jasnowidza Jackowskiego ma duże szanse się spełnić, szczególnie, że to już się dzieje. Żarty żartami, ale poseł PSL zupełnie na poważnie przedstawił też plan odmrażania gospodarki wg PSL.

Otworzyć gospodarkę

Zdaniem Kosiniak-Kamysza błędem jest posyłanie dzieci do szkół, jednak otworzyłby on restauracje, hotele czy galerie handlowe. Polityk proponuje jednak, by wpuszczać tam jedynie osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Mamy ogromną pracę do wykonania. Uważam, że powinny być uruchomione hotele z testem na koronawirusa, jak się przyjeżdża. Restauracje też powinny zostać uruchomione – tłumaczył.

W wielu europejskich krajach działają one do określonej godziny przy zachowaniu rygoru sanitarnego z mniejszą liczbą klientów – mówił Kosiniak-Kamysz. – W galeriach handlowych mamy paradoks. Galeria, która jest niezadaszona, jest otwarta, a zadaszona jest zamknięta.

To taki sam paradoks jak z obostrzeniem na Wigilię. To przykłady absurdu rodem z PRL-u, ale dzisiejsza władza to przebija. To PRL bis do kwadratu – podsumował.

34 KOMENTARZE

 1. Pisałem tutaj o tym ponad rok temu. Obecnemu rządowi zostało już tylko kilka miesięcy przy korycie władzy. Wykończy go nie tylko covid-21 ale także niefortunna współpraca wojskowa z USA.

 2. Dość tej paranoi !!
  Nie mamy epidemii dżumy!
  Zasady sanitarne jak w czasie sezonu ostrogrypowego i w miarę normalne życie.
  Osoby starsze, chore – we względnej izolacji.

  Tyle w temacie.

 3. Pamiętajmy, że naczelny gumofilc kraju jest również członkiem bandy czworga. Więc jest to tylko takie niewinne przekomarzanie się. Gdyby gumofilc jakimś cudem zdobył władzę to robiłby to samo co PO czy PiS czyli głównie szkodził Polsce…

 4. Następny ukryty zwolennik nowej nienormalności , SS ( segregacji sanitarnej) i NWO opakowanej w nowy, inny zestaw paranoicznych ograniczeń, nakazów i zakazów.

     • To tak jak ja. A pamiętasz wpis do Konstytucji o przewodniej roli partii i przyjaźni z Krajem Rad? Nieprzebrane ilości fatalnych inwestycji? Przyznanie Breżniewowi Virtuti Militari? I oczywiście zadłużenie. Gospodarka już w połowie dekady ledwo zipiała.
      I już nie pamięć, a fakty – rozbudowanie IV departamentu MSW.
      Rozumiem, że na tle innych „sekretarzy” Gierek cieplej wypada, ale to była komuna i Gierek ją utrwalał ze szczerego serca.

 5. Genialne! Wprowadzić wejście gdziekolwiek tylko dla negatywnych. Ponieważ tzw. testy są ważne 72 godziny to trzeba je będzie powtarzać. Oczywiście nikt nam testu za darmo co trzy dni nie zrobi. Świetny interes. Czyli PSL już obsadził pośrednictwo.

 6. Kosiniak, pojedz do UK to zobaczysz co sa restrykcje, szczepienia i nieposluszenstwo obywatelskie, ze o innych krajach nie wspomne. Nie wiesz pomponie o czym mowisz.

 7. Do pozbycia się cukrzycy podobno wystarcza odpowiedni tryb życia i odpowiednia dieta. Niestety, restrykcji nikt nie lubi i ta sztuka udaje się tylko nielicznym. Reszta woli tabletki i zastrzyki – taka „wolność” od restrykcji, na rzecz zniewolenia u Big Farmy.

 8. kosiniak to ignorant.
  Testy dają masę fałszywych wyników.
  Nawet jakby było odwrotnie to posiadanie testu nie oznacza że osoba po wyjściu z testu będzie zdrowa.
  Koejna sprawa- wirus od prawie roku jest wszędzie pomimo idiotycznym obostrzeniom.

 9. Kosiniak Kamysz to debil!!! Po pierwsze pierdoli to co od dawna już mówią konfederaci jak były głosowania za obostrzeniami to głosował tak jak pisiory! Po drugie kto będzie na tyle głupi aby samemu robić test za 300zł ryzykując że wyjdzie pozytywny i skazywać siebie na kwarantannę po to aby iść do restauracji lub galerii! No debil podniesiony do ¹⁰ potęgi!!!

 10. „Polityk proponuje jednak, by wpuszczać tam jedynie osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa”.
  Imię i nazwiska znam, ty kretynie.
  A teraz podstawa prawna i podstawa faktyczna, polityczno-prawny cieciu!
  Hę???

 11. „Przebiegły” Kosiniak Kamysz wychodzi PISowi w sukurs, czyli chce ukrócić otwieranie się przedsiębiorstw fałszywymi testami. Nie słuchać polityków, nie brać od nich gangsterskich „tarcz”. Otwierać firmy, trzymać się ustawy zasadniczej, nieposłuszeństwa obywatelskiego i wyższej, egzystencjonalnej konieczności!

 12. Banda darmozjadów, która nigdy nie skalała się pracą, siedzi i wymyśla idiotyzmy żeby udowodnić że jest do czegoś potrzebna. Niech się sam testuje, testami do cocacoli. Już tyle spraw wygrano o niesłuszne kwarantanny spowodowane bezużytecznymi testami, a oni dalej swoje.

Comments are closed.