„Trzeba anulować”. Jest decyzja prokuratury ws. marszałek Elżbiety Witek

Elżbieta Witek Źródło: prt. sc. TVN24
Elżbieta Witek Źródło: prt. sc. TVN24

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie odpowie za anulowanie głosowania z 2019 r. Mimo, iż cała Polska słyszała, że polityk zareagowała na słowa posłanki PiS, że „trzeba anulować, bo przegramy”, to śledczy uważają, że Witek nie złamała prawa podczas wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa.

Onet podaje, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie poświadczyła nieprawdy i nie przekroczyła uprawnień funkcjonariusza publicznego podczas wyboru przez Sejm w listopadzie 2019 r. podczas wyboru czterech członków KRS.

„Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie wydał postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa” – przekazali śledczy.

O możliwości przekroczenia uprawnień przez marszałek Witek śledczych powiadomił poseł z Lewicy – Krzysztof Gawkowski.

Warszawska prokuratura twierdzi, iż Witek nie złamała prawa co do okoliczności „mającej znaczenie prawne w protokole z I posiedzenia Sejmu RP IX kadencji, poprzez uznanie, że został zgłoszony wniosek (…) o reasumpcję głosowania”.

Skandal w Sejmie podczas wybierania członków KRS! Powtórzono głosowanie. „Trzeba to anulować, bo my przegramy” [VIDEO]

Źródło: Onet.pl

7 KOMENTARZE

  1. I ta sama banda ogłosiła rok 2021 r. rokiem konstytucji 3 maja… Widać wierzą, że siodło robi ze świni wierzchowca

  2. pisDA w akcji i prawko i syprawiedliwość, parszywcy a polaczkownia liczbie 10mln jeszcze na nich zagłosowała w 2020, na szęście to były już ostatnie wybory

  3. A teraz wyobraźmy sobie, co by się działo w czasie tzw pandemii, jeśliby PiS przejął całkowicie władze nad sądami w wyniku tzw reformy sądownictwa… Przecież to by było jedno wielkie bezprawie w majestacie prawa.

Comments are closed.