Pozytywny dorobek prezydentury Donalda Trumpa, ale Biden straszy dekretami

Donald Trump. Foto: PAP/EPA
Donald Trump. Foto: PAP/EPA

Joe Biden zapowiedział, że objęciu urzędu prezydenta wyda natychmiast kilka dekretów. Chodzi o walkę z pandemią, walkę z „rasizmem”, ale też powrót USA do paryskich „porozumień klimatycznych”. Dogmaty walki z globalnym ociepleniem są nadal w centrum zainteresowania Demokratów.

Jak wiadomo, Donald Trump wycofał swój kraj z paryskiego porozumienia, co stało się przyczyną wielu ataków na niego ze strony „ekologów”.

Tymczasem fakty okazują się dla Trumpa bardzo pozytywne.

Barack Obama zobowiązał się na COP15 w Kopenhadze do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w Stanach Zjednoczonych o 17% w latach 2005-2020.

Tymczasem Donald Trump pod koniec kadencji podniósł te wskaźniki do 21%.

Za kadencji ustępującego prezydenta Trumpa emisje gazów cieplarnianych w USA osiągnęły najniższy poziom od 30 lat! I to nie tylko dzięki pandemii Covid-19, co ograniczyło podróże samochodami, czy zmniejszało aktywność niektórych gałęzi przemysłu.

Pomimo wycofania się z odgórnych zaleceń, Stany Zjednoczone dobrze sobie radziły z ograniczeniem „śladu węglowego” bez propagandowej oprawy.

Biden w tej dziedzinie to „stachanowiec”, ale „wielkie pięciolatki” sprawdzają się na ogół gorzej, niż prawa rynku, konkurencja i zdrowy rozsądek.

Źródło: Le Figaro/ Valeurs Actuelles

17 KOMENTARZE

  1. jeden amerykanin smieci tyle co 10 ludzi reszty swiata i zuzywa 10 razy wiecej energii. depopulacja powinna zaczac sie w ameryce polnocnej. moze by wystarczylo.

  2. Nikt juz nie ma watpliwosci dotyczacych „dorobku” Trumpa, dlatego musial odejsc. Takiej hipokryzji rzadzenia narodem nie mogl poszczycic sie zaden z prezydentow. Za jego kadencji najlepiej miala sie kasta ludzi uprzywilejowanych, a (dla przykladu) liczba 700 000 bezdomnych wzrosla do 1 Miliona. Na szczescie dyktatura skorumpowanych nie mogla trwac dluzej. Czas na odrestaurowanie kulejacej demokracji.

  3. Ciekawe czy Biden cofnie akt 447, weźmie USralskie wojsko z Polski no tak on nawet nie wie gdzie Polska jest a za 447 byli Demokraci i Republikanie więc niech upadają :)

  4. USA przez wyscig zbrojeń wykończyli ruską gospodarkę a Ruscy przez eksport komunizmu amerykańskie społeczeństwo. Które straty jest łatwiej odrobić?

Comments are closed.