Von der Leyen zapowiada wprowadzenie „ciemnoczerwonych” stref w UE. Nie opuścisz jej bez testu i kwarantanny

Ursula von der Leyen Dostawca: PAP/EPA.
Ursula von der Leyen Dostawca: PAP/EPA.

Rosną nasze obawy z powodu nowych wariantów koronawirusa w Europie – poinformowała na konferencji w Brukseli szefowa KE Ursula Von der Leyen. Zapowiedziała też wprowadzenie „ciemnoczerwonych” stref zakażeń w UE tam, gdzie jest szczególnie wiele przypadków Covid-19.

„Mamy powody do nadziei z powodu szczepionek, ale też powody do poważnych obaw z powodu nowych odmian wirusa. (…) Musimy zagwarantować dostawy szczepionek z firm i musimy zapewnić szybkie i efektywne wykorzystanie dostępnych szczepionek” – powiedziała von der Leyen.

Zapowiedziała też wprowadzenie „ciemnoczerwonych” stref zakażeń w UE tam, gdzie jest szczególnie wiele przypadków Covid-19.

„W tych strefach wirus występuje na bardzo wysokim poziomie. Wobec osób podróżujący ze stref ciemnoczerwonych byłby wymagany test przed ich opuszczeniem, jak również kwarantanna po przyjeździe (do punktu docelowego – PAP)” – powiedziała.

Dodała, że wszystkie nieistotne podróże z tych stref miałaby być „mocno odradzane”.

Z OSTATNIEJ CHWILI! Unijne certyfikaty medyczne dla zaszczepionych coraz bardziej prawdopodobne


(PAP)

11 KOMENTARZE

 1. Może tak niech wprowadzi brunatną strefę. Na początek może obejmować Niemcy. Ciekawe czy by się tam swojsko czuła.

 2. DOŚĆ !!! KONIEC !!! WYCHODŹMY NA ULICE I ORGANIZUJMY NASZE PAŃSTWO PODZIEMNE, TRZEBA NATYCHMIAST WYJŚĆ Z UNII EUROPEJSKIEJ , A NA USA TEŻ JUŻ NIE MA CO LICZYĆ… CZAS NA SOJUSZE Z FEDERACJĄ ROSYJSKĄ, BIAŁORUSIĄ, KAZACHSTANEM I INDIAMI !!!! TAM JEST PRZYSZŁOŚĆ !!!!

 3. Właśnie widać czym oni się tam zajmują… Nic tylko przeziębienie zwane Covidem. Ta rządy, państwa są z dykty

 4. Tak beda sie komunisto-nazisci pozbywac konkurencyjnychh firm, przemyslu. Po prostu napisza na papierze,ze w danym rejonie jest nadmiar covidu,zabarwia na bordowo i koniec z twoja firma i do widzenia z odbiorcami twoich towarow.

 5. Ale się ta niemiecka gnida rozpędza. No cóż to głupie polskie euroosły, szczególnie PIS-gnięte, przyczyniły się do jej wyboru na to stanowisko.

 6. Von der Leyen wykończyła niemiecką armię, będąc ministrem obrony.
  Absolutny brak jakichkolwiek kompetencji do pełnienia funkcji ministerialnej.
  Naturalnie taki aparatczyk, której tatuś był premierem Dolnej–Saksonii, potrafi wszystko, więc robiła także za ministrę rodziny, a potem pracy. Talent iście merkelowski.

  Jak to w zwyczaju, skierowana na emeryturę do UE. Teraz ta wariatka zaczyna majsterkować przy naszym zdrowiu i życiu.
  Strefy ciemnoczerwone, certyfikaty — sen wariata. Zgroza!

Comments are closed.