Eksperci: założenie dwóch maseczek zwiększy ochronę przed COVID-19

Maseczki Źródlo: Pixabay
Maseczki Źródlo: Pixabay

Czy już niedługo rząd będzie „zalecał” noszenie dwóch maseczek jednocześnie? Może tak być, bo naukowcy stwierdzili, że takie zabezpieczenie dużo lepiej chroni przez zakażeniem koronawirusem.

Już rok męczymy się z mniemaną pandemią i dusimy się pod maseczkami, które teraz rząd rozkazał nosić na zewnątrz wszystkim. Możliwe jednak, że najgorsze – a przy tym również najabsurdalniejsze – wciąż jeszcze przed nami.

Eksperci zaczęli bowiem zalecać… noszenie dwóch maseczek! Brzmi głupio, na pewno wygląda głupio, ale nie jest to wyłącznie głupi żart.

– Jeśli zastosujemy więcej niż jedną cienką warstwę, skuteczność ochrony na pewno się zwiększy. Ale oczywiście istnieje ryzyko, że oddychanie stanie się trudniejsze. Trzeba znaleźć kompromis – mówi prof. Linsey Marr z Uniwersytetu Stanowego Wirginii, ekspertka w dziedzinie przenoszenia wirusów drogą powietrzną.

Ekspertka sama przyznała, że maski chirurgiczne i te wykonane z tkaniny ograniczają przenikanie koronawirusa tylko w 50 proc. Żeby skutecznie ochronić się przed zakażeniem, należałoby nosić maseczki N95.

Według Marr nałożenie dwóch maseczek o niskiej skuteczności może dać ten sam efekt, co nałożenie jednej N95. Według ekspertki nie ma natomiast sensu nakładanie na siebie dwóch maseczek o wysokiej skuteczności.

Paranoja? Może i tak, ale możliwe, że niedługo zrobią z tego „nową normalność”…

Źródło: medonet.pl

44 KOMENTARZE

 1. Proponuje się nie bawić w jakieś półśrodki.
  Torebkę foliową na łeb założyć, na szyi porządnie ją taśmą obwiązać – skuteczność 99%;

 2. pamiętam jeszcze z lekcji po
  zakładaliśmy gumowe maski na łeb z trąbą do pochłaniacza przypinanego u boku
  szanowni uczeni może by tego spróbować
  tylko pochłaniacz trzeba przepiąć z wdechu na wydech

 3. Jedna maseczka podnosi stężenie CO2 10 razy a tlenu zawartość obniża do 15%. Jakby zakładać po 5 maseczek naraz, to by to zabiło każdego wirusa, razem z żywicielm.

 4. W miarę rozwoju „pandemii” przybywa wariatów. Chociaż można podejrzewać że to nie ostatnie ich słowo. Następnie będą zalecane 4 maseczki potem 8 i tak aż do uduszenia.

 5. Co za bzdury wirus o wielkości nanoczastki nie przejdzie przez bawelniana maskę, lobbyści nakręcają sprzedaż masek, nauka potwierdzi każda głupotę, gdy popłynie za zleceniem odpowiednia kasa.

 6. Twierdzenie JKM że kobiety są mniej inteligentne ma tu swoje potwierdzenie. A może najlepsza obrona przed mniemanym wirusem to samobójstwo? Chociaż nie bo coca cola jest martwa a testy wykazują jego obecnosc.

 7. Wycielam ze srodka tej maseczki wszystkie warstwy, zostalo tylko to niebieskie, doszylam kawalek gazy, zeby z zewnatrz wygladalo jak profesjonalna maska i wreszcie oddycham pelna piersia. Gdzie moge oszukuje, zsuwan pod nos. Wogole nie wierze w to gwno a nosze, bo nie chce mandatu. Jeszcze sie nikt nie poznal, polecam. Musze w tym pracowac.To nasaczone chemia biale powodowalo u mnie alergie a dzisiaj kichnac to kryminal.

Comments are closed.