Międzynarodowy Komitet Oświęcimski z okazji wyzwolenia Auschwitz wzywa do „obrony demokracji”

Adolf Hitler, demokratycznie wybrany przywódca Niemiec. Foto: wikimedia
Adolf Hitler Foto: wikimedia

Zbliża się kolejna rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Z tej okazji Międzynarodowy Komitet Oświęcimski wystosował apel, by „nie być obojętnym wobec zagrożeń demokracji”.

27 stycznia przypada 76. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W związku z tym Międzynarodowy Komitet Oświęcimski zaapelował o… „obronę demokracji” na świecie. Żeby podkreślić absurd całej sytuacji, wystarczy przypomnieć, że architekt zagłady, w tym także obozu w Auschwitz, Adolf Hitler, doszedł do władzy w demokratycznych wyborach.

W udostępnionym oświadczeniu podkreślono, że 76. rocznica „wyzwolenia od nazizmu” jest dla ocalonych nie tylko okazją do wspomnienia o ofiarach, lecz także dniem „coraz większego zaniepokojenia stanem demokracji”.

– Zwłaszcza w tych dniach ocaleni spoglądają z wielkimi obawami na wyzwania, przed którymi stają demokracje na całym świecie, konfrontowane z antysemityzmem i skrajnie prawicową nienawiścią – stwierdził wiceprzewodniczący Komitetu Christoph Heubner.

„Jak dodał (Heubner – przyp. red.), to że skrajnie prawicowa nienawiść raz jeszcze nabierze takiej przemocy i zostanie populistycznie wykorzystana w wielu krajach, było, po wyzwoleniu, czymś niewyobrażalnym dla ocalonych” – czytamy na łamach dw.com.

– Kiedy ocaleni przypominają dziś, że nie można zapomnieć o Auschwitz i jego przyczynach, to mają na myśli także teraźniejszość i ludzi żyjących dzisiaj – podkreślił Heubner.

„Nie zapomnijcie swojej przyszłości! Nie bądźcie obojętni! Chrońcie demokrację!” – wezwał Międzynarodowy Komitet Oświęcimski.

To nie jedyne kuriozalne działania podejmowane w cieniu 76. Rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Wcześniej niemieccy piłkarze uczcili pamięć poległych tam homoseksualistów tęczową opaską na ramieniu kapitana Augsburga oraz sześciobarwnymi chorągiewkami na boisku.

Źródła: dw.com/nczas.com

13 KOMENTARZE

    • NIEMIECKI! Wszystkiemu winni są niemcy, a właściwie ostatni żyjący + rodzice, dziadkowie, pradziadkowie dzisiejszych Niemców. Taka prawda! Nawet Aldona nie pisze, że tak nie jest!

    • dla jeszcze pełniejszej jasności- socjalistyczny, bo obojętnie z jakim przymiotnikiem, jest to najbardziej mordercza ideologia

  1. I ku pamięci ocalałych oraz broniąc demokracji ci sami ludzie bez mrugnięcia okiem wprowadza segregację sanitarną.

  2. Rzeczywiscie, nie sposób być obojętnym na fałszerstwa wyborcze w USA, promocję zboczeń seksualnych, czarny rasizm i zwykły żydokomunizm, suflowany przez kuzynów oświęcimskich demokratów.

  3. Tylko że to co teraz serwują nam politycy różnej maści to nie jest demokracja!
    Tylko idiota lub beneficjent może tego bronić z własnej nieprzymuszonej woli.

Comments are closed.