„Otwieramy gospodarkę”. Bosak ruszył w trasę i zachęca do zbiórki podpisów: „Trzeba umożliwić ludziom zarabiać pieniądze na życie” [FOTO]

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. Foto: PAP/Piotr Polak
Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. Foto: PAP/Piotr Polak

Krzysztof Bosak odwiedził Kielce i zachęcał do włączenia się w zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą dot. otwarcia gospodarki. Poseł udał się także do kieleckiej gastronomii – działającej nieoficjalnie.

„Obywatelskie inicjatywy ustawodawcze, to jeden z najlepszych sposobów w demokracji na zmianę prawa w momencie, kiedy nie działa perswazja, debata i komunikacja ze społeczeństwem. Bardzo byśmy chcieli, żeby ta ustawa okazała się niepotrzebna. Żebyśmy zanim zbierzemy 100 tysięcy podpisów wywarli skuteczną presję na rząd i żeby wszystkie ograniczenia zostały cofnięte” – mówił Bosak.

W jego ocenie rząd „wykańcza” wyselekcjonowane branże gospodarki, „nie zakreślając żadnego horyzontu czasowego, kiedy zniesie obostrzenia”.

Bosak dodał, że projekt ustawy zakładający zniesienie obostrzeń w gospodarce jest zgodny z orzecznictwem sądów, które – jak powiedział – uznają te ograniczenia za nielegalne.

„Ustawa uchyla przepisy ograniczające gospodarkę, nie dotyka spraw związanych z ochroną zdrowia. Chodzi o to, by była możliwa działalność gospodarcza. Trzeba umożliwić ludziom zarabiać pieniądze na życie” – przekonywał.

Konfederata poinformował jednocześnie, że rusza z programem darmowych porad prawnych dla mieszkańców Kielc i woj. świętokrzyskiego.

„W każdy wtorek w moim biurze asystent będzie zbierał sprawy od mieszkańców i wstępnie je analizował, a następnie w te sprawy włączą się nasi prawnicy” – przekazał Bosak.

Porady mają być skierowane m.in. do przedsiębiorców, którzy mimo obostrzeń zdecydowali się na otwarcie biznesu.

Otwieramy gospodarkę – obywatelska zbiórka podpisów

Jak informowała Konfederacja przed tygodniem, zapowiadając obywatelską inicjatywę ustawodawczą dotyczącą otwarcia gospodarki, projekt sprowadza się do pięciu podstawowych punktów.

Po pierwsze, otwarcie wszystkich działalności: lokali gastronomicznych, hoteli, stoków narciarskich, siłowni, klubów fitness. Po drugie, zniesienie możliwość nakładania kar administracyjnych na osoby, które nie stosują się do ustanowionych rozporządzeniami nakazów czy zakazów. Po trzecie, zniesienie przepisów mówiących o tym, że naruszenie jakichkolwiek obostrzeń dotyczących działalności gospodarczej może pozbawić firmę pomocy publicznej. Po czwarte, zniesienie obowiązku zwrotu kwot stanowiących równowartość udzielonej pomocy i umorzenie toczących się w tych sprawach postępowań. Po piąte, zniesienie możliwości odmowy przyznania pomocy publicznej w przypadku niestosowania się do ograniczeń.

Konfederacja rozpoczyna akcję powrotu do normalności! Zbiórka podpisów pod projektem „Otwieramy Gospodarkę”. Sprawdź, jak zmusić rząd do zniesienia lockdownu [VIDEO]

21 KOMENTARZE

 1. Takie zbieranie podpisów i ewentualne referendum da tyle, co wyśmiewane rysowanie kredkami po chodniku. Rząd się wypnie zarówno na te podpisy jak i na referendum, gdyby takie było. Najpierw trzeba wywalczyć, żeby rząd musiał zrobić referendum, gdy zebrane są podpisy i żeby wynik referendum był dla rządu nakazem a nie opinią, jak teraz. Wtedy dopiero rząd musi robić to, czego chcą obywatele. I wtedy to ma sens. Niech Konfederacja zacznie działać w tym kierunku a będzie miała moje pełne wsparcie.

  • Gdyby w Polsce referendum miało takie znaczenie jak w Szwajcarii to Polska byłaby dzisiaj jednym z najbogatszy krajów świata a ludziom żyłoby się dużo lepiej. Nie może być tak, że rząd traktuje wolę narodu wyrażoną w referendum jako opinię, którą jak będzie chciał to sobie uwzględni w swoich planach, a jak nie będzie chciał to nie uwzględni. Wola narodu wyrażona w referendum musi być dla rządu najwyższym nakazem, z którym nie ma dyskusji.

   • Jak lud zdecyduje żeby wprowadzić komunę to też?
    I jak to niby Konfederacja ma wywrzeć presję na PiS skoro ma tylko 11 posłów? Opozycja idzie ramię w ramię z PiSem w tych sprawach. Jak masz pomysły to podaj jakieś.
    A, że rząd skieruje ten projekt do zamrażarki sejmowej to pewne. Chodzi o to żeby uświadomić ludzi jak się sprawy mają i pokazać ludziom jak to PiS ma ich gdzieś. Nic tu się więcej zrobić nie da. A przynajmniej dopóki PiS ma większość.

    • Nie wierzę w to, że lud zdecyduje o wprowadzeniu komuny. Jak lud poczuje władzę w swoich rękach to już jej nie wypuści. A jak się sprawy mają jest powszechnie wiadome. Na Konfederację nie ma co liczyć, że wywrze jakąkolwiek presję. To zadanie ich przerasta. Poza tym nie słyszałem, żeby Konfederaci mówili o obligatoryjnych dla rządu referendach. Może trzeba zrobić tak, jak mówi Wałęsa: dwa miliony ludzi w Warszawie i mamy referenda jakich chcemy.

    • Po zastanowieniu przyznaję, że to referendum ma tę zaletę, że może uświadomić jakąś liczbę tych jeszcze nieuświadomionych. Jednak nie wiem o jakim procencie można tu mówić. Pytanie, czy gra jest warta świeczki?

    • Dyskusja z Konfederatami (wyznawcą korwinizmu) to jak dyskusja z sekciarzem. Do tych pustych, zaczadzonych łbów dociera tylko to, co powie Korwin (nota bene szuler karciany) albo któryś z tych młodych nierobów-pasożytów. Skuteczność gimbazy Korwina zwanej Konfederacją to 3% do 6%. Tyle ma /jeszcze/ płaskoziemców za elektorat ta śmieszna małpiarnia z ulicy Pięknej, banda nierobów🤑😛😜😂 od żłobka do nagrobka w partii.

   • Daruj już sobie te banały.
    Chcesz – załóż ruch, partię, fundację i walcz o swoje przekonania.
    Przeżyjemy bez Twojego poparcia.

    • Nie odstraszaj ludzi od Konfederacji takimi wpisami bo to najbardziej pożyteczna partia w obecnym sejmie.
     Dzień lub dwa temu postawiłeś mi jakieś bezpodstawne zarzuty, więc przynajmniej przeczytaj co odpowiedziałem. Może ci przejdzie.

     • Czytamy to samo, ale widzimy co innego…
      1. nie widzę związku między moją wypowiedzią a odstraszaniem od Konfederacji
      2. przeczytałem, ale niczego interesującego tam nie widzę.
      Oszczędzę Ci – Ty jesteś zwolennikiem demokracji i mocno w nią wierzysz, a ja – podobnie jak wielu konserwatywnych wolnościowców – uważam, że demokrację należy ograniczać aż do jej wykluczenia.
      Demokracja – rządy ludu.

     • Karol Marks: „Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację.” Pewnie miał co innego na myśli, ale miał rację.

     • A właśnie, a kto to napisał:
      „A Konfederacja? No cóż. Jak każda inna partia ustawiła się w kolejce do żłoba kreując się na obrońcę narodu.”?

  • Czy mogę prosić o dopisanie do postulatów Dzielnych Konfederatów dodatkowego punktu? Chodzi o to, żeby latem dobrze brały sandacze przy moście pontonowym w Sobieszewie. W zamian obiecuję zebrać 1000 podpisów.

 2. Po co prosić swoich oprawców o jakieś ludzkie odruchy? Zapewniam, że oni ich nie mają. To są tchórze, którzy boją się tylko gdy stawia się ich przed faktami dokonanymi. Pan Bosak ich tylko uwiarygadnia. To też jest dość zastanawiające.

Comments are closed.