„To przypomina rok 1946 i zagrywkę Stalina”. Konfederacja o wojnie na linii „opresyjne państwo PiS-przedsiębiorcy” [WIDEO]

Wojna na linii rząd - przedsiębiorcy.
Wojna na linii rząd - przedsiębiorcy. Konfederacja porównuje zagrywki PiS-u do zagrywek Józefa Stalina.
Prenumerata Najwyższego Czasu!

W Polsce trwa wojna pomiędzy przedsiębiorcami, którzy chcą pracować i pracę dawać, a państwem, które działalności zakazuje oficjalnie w imię walki z koronawirusem. Konfederacja wskazuje na analogie do czasów stalinizmu i stanu wojennego.

Politycy skomentowali doniesienia Radia ZET, które dotarło do instrukcji dla kontrolerów sanepidu. Ci mają robić naloty na zbuntowanych przedsiębiorców z branży gastronomicznej i sprawdzać przede wszystkim żywność. Dlaczego żywność? Bo kontroli żywności nie trzeba wcześniej zapowiadać.

To robienie nalotów pod innym pretekstem niż prawdziwy. W rzeczywistości akcja ma na celu szykanowanie przedsiębiorców za to, że odważyli się otworzyć lokal, prowadzić działalność. Po prostu chcą i muszą pracować – rozpoczął konferencję Witold Tumanowicz.

Skandalem w piśmie jest to, że decyzje są z góry podjęte. Decyzje są już napisane, a kontrole mają tylko to usankcjonować. (…) Mamy do czynienia z naruszeniem zasad postepowania administracyjnego. W jaki sposób Polacy mają podchodzić do prawa na poważnie, skoro sami rządzący prawa nie przestrzegają, łamią je? – kontynuował Tumanowicz.

Wydarzenia w Rybniku

Roman Fritz z Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna odniósł się do ostatnich wydarzeń z Rybnika. Tam policja użyła m.in. broni gładkolufowej, granatów hukowych przed klubem Face 2 Face, a wewnątrz lokalu rozpyliła gaz łzawiący. Trzeba było wyważać okna, aby przebywający w środku goście nie udusili się.

To był prawdziwy szturm. Oddziały prewencji jako żywo przypominały oddziały ZOMO z okrutnych dni stanu wojennego – podsumował Fritz.

Policja obiecała, że interwencję wyjaśni, a wobec funkcjonariuszy, którzy, o ile tak wykaże śledztwo, nadużyli swoich uprawnień wyciągnie konsekwencje. W związku z tym poprosiła właściciela lokalu, by dostarczył zapisy monitoringu. Ten po kilku dniach taśmy na komisariat zaniósł i… w tym momencie został aresztowany.

Czytaj więcej: Właściciel rybnickiego klubu Face 2 Face zatrzymany! Chciał dostarczyć dowody na przekroczenie uprawnień funkcjonariuszy podczas brutalnej akcji [VIDEO]

To przypomina rok 1946 i zagrywkę Stalina, czyli podstępne zbawienie przywódców Polski Podziemnej do Moskwy. Oczywiście – z całą świadomością różnicy tych sytuacji. Właściciel został zwabiony na komendę w Rybniku i już nie wyszedł – skomentował Fritz.

Mamy do czynienia z państwem policyjnym. Mamy połączone akcje policji, sanepidu, skarbówki i służb celno-skarbowych – podsumował Fritz.

Wojna

Tomasz Grabarczyk zwrócił uwagę, że trwa wojna na linii „opresyjne państwo PiS-przedsiębiorcy”.

Przedsiębiorcy otwierają się, by ratować swoje firmy. Firmy, które prowadzą od lat, włożyli olbrzymie pieniądze, często majątek swojego życia – tłumaczył punkt widzenia przedsiębiorców Grabarczyk.

Dziś te firmy bankrutują. Rząd od roku prowadzi w Polsce funkcjonowanie tzw. państwa bezprawia. Na podstawie kompletnie bezprawnych, niezgodnych z Konstytucją, niepodpartych żadną ustawą, rozporządzeń zamyka branże. Potem decyduje, kto dostanie pomoc, a kto nie. Teraz stosuje już nie tylko siłę perswazji, ale przemoc. Przemoc wobec tych, którzy mówią: dość. Przedsiębiorcy nie otwierają się dlatego, że tak „dla sportu” lubią przepychać się codziennie z policją czy przedstawicielami sanepidu. Robią to, bo nie mają innego wyjścia. A u nas w rządzie nikt tego nie pojmuje – mówił Grabarczyk.

Przedstawiciel partii KORWiN odniósł się także do ostatnich decyzji rządu o delikatnym poluzowaniu obostrzeń. Próbował doszukać się logiki.

Kto wie, dlaczego baseny mogą funkcjonować, ale aquaparki nie? Kto wie, dlaczego mogą funkcjonować kina w 50 proc., ale nie można kupić popcornu czy coli? Kto wie, dlaczego teatry, muzea mogą funkcjonować, ale gastronomia nie może? Chyba nikt tego nie wie – podsumował Grabarczyk.

Przypomniał, że lokalni liderzy Konfederacji prowadzą akcję pomocy prawnej dla przedsiębiorców, którzy są szykanowani z racji otwierania biznesów, a także zachęcił do włączenia się w zbiórkę podpisów pod ustawą „Otwieramy gospodarkę”. Cała konferencja do obejrzenia poniżej.

14 KOMENTARZE

 1. a ja pamiętam czasy,gdy Milicja Obywatelska sprawdzała dowody osobiste,w celu stwierdzenia że/czy pracujesz,( w dowodzie była pieczątka zakładu pracy )i dlaczego dzisiaj nie jesteś w pracy,( wymagane było usprawiedliwienie,najlepiej L-4,).
  A dzisiaj,Policja wymaga /wymusza bezrobocie.Do czego to doszło,w ciągu zaledwie trzydziestu kilku lat.
  Ówczesna władza,nazywała takich ludzi,( nie chcących pracować ) ,,niebieski ptak „.
  Starsi forumowicze,tj.ok.55lat,na sto procent to pamiętają.😊

 2. Hola hola, mlodziezy z Konfederacji, male koliberki.
  Jak to sie dzieje, ze mozecie o tym wszystkim napisac?
  Zapytajcie sie starszych, jak pan Zoltek albo Michalkiewicz, co to w istocie byl stan wojenny i jak wygladala wtedy wolnosc prasy. No i dowiedzdie sie, co sie stalo z telefonami i jaka to defilade polskiego sprzetu wojskowego urzadzil nam wtedy… well… zdaniem pana Mikke dyktatura to dobra rzecz wiec… jaka to defilade urzadzil nam wtedy nasz dobrodziej, general j.

   • Miej czlowieku troche litosci dla starego dziada.
    Kiedys probowalem uruchomic akcje, zeby byly klawiatury z polskimi znakami, tak jak ze swoimi maja maja Niemcy, Ruscy, Azjaci… i wiesz co sie stalo? Koliberki o malo mnie nie zadziobaly bo zdolaly opanowac capslock’i.
    Mowi sie ‚trudno’. Predzej doczekam zaniku jezyka polskiego niz przyzwoitych klawiatur w milionach laptopoww polskich domach.

 3. Patrząc na fizjonomie tych całych Konfederatów, jasnym jest, że prochu nie wymyślą.
  A podpisy pod niby projektem ustawy, przydadzą się przy organizowaniu list poparcia w kolejnych wyborach.

 4. Niech Konfederacja lepiej zastanowi się do czego można porównać zmuszanie kobiet do rodzenia zdeformowanych dzieci? Do średniowiecza? Może do eksperymentów dr.Mengele?

  • Czyli ze takiej wybitnie zdeformowanej umyslowo Magdaleny Srody nie nalezalo urodzic?
   No, nie wiem, chociaz szanuje twoja opinie.

  • Porównanie maturalnego porodu do eksperymentów dr. Mengele? Słabe porównanie, a średniowiecze bywalo w niektórych aspektach bardziej cywilizowane od naszej 3 RP, nie mówiąc o postępowym zachodzie

 5. Konfederacja już bredzi, naprawdę. Nie ma pojęcia co to stalinizm. Moja rodzina prowadziła sklep w latach 40-tych i 50-tych i ucierpiała. Nie macie prawa teorzyc takich analogii, to podle i niesprawiedliwe bo potem młodym ludziom się wydaje, ze taki stalinizm nie był wcale zły – trzeba było zamknąć knajpę na chwile i tyle. Stalin by wyrywał paznokcie tym, którzy ośmieliliby się złamać zakaz. I strzelał im w tył głowy.

  • Odwołanie do stalinizmu było bardzo konkretne (i adekwatne), a Ty zaczynasz tworzyć teorie ogólne.
   Chodziło o „zaproszenie do Moskwy” – proces Szesnastu.

 6. Jest to zgodne z założeniami NWO. Jedynym pracodawcą ma być albo Państwo, albo Korporacja. Witamy w Cyberpunku ala 2021

Comments are closed.