Jeszcze nie otworzyli, a już straszą zamykaniem. Niedzielski: „Będę rekomendował powrót do większych ograniczeń, jeśli…”

Adam Niedzielski.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: PAP

System ochrony zdrowia nie podoła liczbie powyżej 30 tys. zakażeń dziennie. Będę rekomendował powrót do większych ograniczeń, jeśli przekroczymy 10 tys. zakażeń – zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski w opublikowanej we wtorek rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Obostrzenia zostaną delikatnie poluzowane od najbliższego piątku, 12 lutego. Rząd łaskawie zezwoli na uprawianie sportu na świeżym powietrzu, otworzy stoki, hotele z ograniczoną liczbą rezerwacji, na podobnej zasadzie kina i teatry.

Władza od razu zaznaczyła jednak, że robi to „warunkowo na dwa tygodnie”. Restrykcje jeszcze nie zostały poluzowane, a minister zdrowia Adam Niedzielski już straszy ponownym zamknięciem.

„Przy odmrażaniu gospodarki mamy duszę na ramieniu. Jesteśmy jednak w lepszej sytuacji niż w ubiegłym roku, bo mamy chociażby szpitale tymczasowe. Gdyby udało się je stworzyć wcześniej, to uniknęlibyśmy pewnie wielu problematycznych sytuacji. Dziś opozycja je atakuje, ale to realne zwiększenie bazy łóżkowej, która może być wykorzystana w gorszym momencie i w ten sposób odciążać placówki, które będą przyjmować najciężej chorych. To nasza realna polisa na trzecią falę i dlatego ich nie zamykamy, tylko utrzymujemy w stanie gotowości” – powiedział minister Niedzielski w rozmowie z dziennikiem.

Pytany, „skąd taka duża liczba zgonów w porównaniu z niezłymi statystykami zachorowań”, szef resortu zdrowia przyznał, że „z pewnością jest to anomalia”.

„Część osób wcześniej próbowało tłumaczyć, że wykonujemy za mało testów, stąd taka dysproporcja. Jednak od dłuższego czasu robimy stale 45–50 tys. badań dziennie, a mieliśmy też ponad 60 tys. W ostatnich tygodniach testy wyjaśniają dużo więcej niż nadwyżka zgonów. Obecna liczba zmarłych może być jeszcze pewnym pokłosiem okresu świąteczno-noworocznego. Musimy tu wziąć pod uwagę okres inkubacji, leczenie w domu, następnie w szpitalu” – powiedział.

Pytany, czy patrząc na strukturę zgonów, widać zmieniającą się tendencję, minister odpowiedział, że zmarli to przede wszystkim osoby z chorobami współistniejącymi i seniorzy. „Dlatego szczepimy ich w pierwszej kolejności. Będziemy też rozwijać Domową Opiekę Medyczną, będziemy wysyłać pulsoksymetry do każdego chorego” – zaznaczył w rozmowie z „DGP” Adam Niedzielski.

Przy okazji postraszył zamknięciem tego, co w najbliższych dniach ma zostać otwarte. – System ochrony zdrowia nie podoła liczbie powyżej 30 tys. zakażeń dziennie. Będę rekomendował powrót do większych ograniczeń, jeśli przekroczymy 10 tys. zakażeń – zapowiada Niedzielski.

29 KOMENTARZE

 1. przyglupy z kondonpederastii!!!
  zlapal Braun choc jednego zyda w polskich lasach?
  a choc jeden kraj przyjal belkot Mikkego i oplywa w dostaki i luksus? procz Brunei,przyglupy.
  jak sie nie mozecie pochwalic tymi sukcesami waszych guru,to jestescie gorsi niz sekta smolenska.

  • „Kolega” się tak nie denerwuje, proponuję zrobić jednak tego tradycyjnego porannego loda ,i uzupełnić poziom spermy w japie .

 2. a doczekam się w końcu rekomendacji której ręki mam używać,-wskazany jest pośpiech ,szanowny ministrze

 3. Przyszły nowe wytyczne od „enerdówki” Makreli nie może znieść wolnościowo myślących Polaków, którzy przejrzeli plan zniszczenia klasy średniej i masowego zniewolenia ludzi. Na razie ćwiczy na Niemcach, Polacy spędzają sen z powiek międzynarodowej bandzie przestępców.

 4. Tak, nie liczcie na koniec plandemii. Wszystko idzie z planem i nie zatrzyma się samo.
  Oni wykonują polecenia globalnych super elit. To jest piramida. Każdy w swoim regionie powinien gromadzić informacje i identyfikować fukcjonariuszy.

 5. Władza ludowa właśnie radośnie oświadczyła, że w ubiegłym roku zamordowała ponad 67000 ludzi więcej niż w 2019, z czego tylko 43% miało związek z covidem (covid plus „choroby stowarzyszone”). Resztę wykończyli paniką i zamkniętymi szpitalami i przychodniami. Jak to nie jest ludobójstwo to co nim jest?
  Do efektywności Hitlera i Stalina jeszcze im trochę brakuje, ale kierunek słuszny…

 6. ty jak bandyta straszysz , ale to ty bedziesz lobuzie uciekal , poniewaz tysiace ludzi beda cie scigac za zbrodnie jestes mocny bo ubecja cie chroni ty bandyto .

 7. bydle morawiecki mowi ,ze moze pare tygodni albo miesiecy musimy wytrzymac to od zydow wyszlo , ze w duzej czesci zostaly spelnione nasze plany , ale nie wszystkie musimy jeszcze poczekac identycznie jak ten lobuz morawiecki ,az wszystko u nas padnie uwazam , ze wiosna bedzie straszna.

 8. Kaczyński ze swoją bandą ma na sumieniu życie dziesiątków tysięcy Polaków.
  Niedługo będą to setki tysięcy, zakorkowali służbę zdrowia i ludzie umierają nie na covid, tylko na wszystko inne. Dlaczego tak zrobili, bo są marionetkami. Jest grupa „ludzi”, którym zachciało się władzy nad światem i wymordowanie większości ludzkości. To im służą te nasze marionetki, zdrajcy i sprzedawczyki.
  Polaku zrób coś, bo niedługo będzie za późno.

 9. Przez takich jak on umierają dziesiątki tysięcy Polaków, nie na covid, który jest mniej grożny niż sezonowa grypa, tylko na wszelkie inne choroby nieleczone bo rządzący dostali polecenie zablokowania służby zdrowia. Masz się zaszczepić bo NWO Ci każe. Chcą z Ciebie zrobić niewolnika i zrobią, bo jesteś głupim tępym bezmózgowcem i nie umiesz myśleć samodzielnie, a teraz wracaj do telewizora i z otwartą gębą chłoń co Ci powiedzą.

 10. O CO TU CHODZI?? Bo chyba nie o kola/no/wi/rusa/, e/pi/dem/ię itp.
  Ludzie przestali w to wierzyć, więc obniża się kryteria 29000–>10000–>2000–>100–>30 pozytywnych wyników testów, aby banda eskimo mogła trzymać 40mln Polaków za twarz.
  NAJNOWSZE OBOSTRZENIA wg [koronawirus.lol].

 11. Tow. Niedzielski: ” Będziemy też rozwijać Domową Opiekę Medyczną, będziemy wysyłać do każdego chorego: pulsoksymetr, termometr oraz zestaw do lewatywy. Pracujemy też nad zestawem 2.0, który chcemy wprowadzić od marca, dla osób bardziej zaawwansowanych. Bedzie to zestaw wzbogacony o nóż do tapet, szpulkę nici w kolorze neutralnym oraz pieluchę tetrową i bandaż wielorazowego użytku.”

 12. A wiecie co to „spuszczanie ciśnienia z kotła”? Obiecanki o otwieraniu temu służyły, a teraz zawór znów przymknięty i obserwują czy pokrywa się podnosi. Jak się podniesie, to znów trochę upuszczą.

  Aż dziw, że ‚wy’ tu nie uświadamiacie czytelników, tylko pozwalacie JUDENRATOWI grać z nimi w piczipolo!

 13. klasyczny przykład aparatczyka w stylu ZMP. Rzad chroni plandemię nie obywateli. Zawsze,w każdym reżimie znajdą się łasi na zaszczyty i kasę. Tylko wywrócenie tego systemu kłamstwa i nienawiści i zastąpienie go systemem „miłości do wszystkiego i do wszystkich” zmieni sytuację ludzi na całym świecie. Do tego dojdzie jak większość zrozumie gdzie jest wróg.

 14. Weźcie schowajcie tego memloka
  pierdo.onego, dlaczego on jest ministrem zdrowia skoro nie mieliśmy możliwości o tym decydować w wyborach, dlaczego do rządu wchodzą ludzie z dupy?! kim on qrwa jest pojawił się z dupy i nakłada zakazy na nasz 38mln kraj dlaczego mu na to pozwalamy!?!?

 15. „skąd taka duża liczba zgonów w porównaniu z niezłymi statystykami zachorowań”

  Nabijanie nie COVID’owych zgonów na COVID – proste.

 16. A ktoś temu muminkowi powiedział, że już nie ma kogo testować? I że go już nikt nie posłucha, jak będzie straszył ludzi? Naród ma dość takich ministrów, co kłamią lub wciskają ciemnotę…

Comments are closed.