Pracownicy Sanepidu boją się przeprowadzać „kontrole”? „Żądamy podjęcia w trybie pilnym działań w celu zabezpieczenia pracowników”

Obrazek ilustracyjny/Normalnie otwarta restauracja. / foto: PxHere
Obrazek ilustracyjny/Normalnie otwarta restauracja. / foto: PxHere
Prenumerata NCZ! z prezentem

Szefowa sanepidowskiej Solidarności Dorota Walczak wystosowała pismo do Głównego Inspektora Sanitarnego. Do jego treści dotarło Radio ZET. Jak się okazuje, przeprowadzający „kontrole” pracownicy mają obawiać się „znieważania i szykanowania”.

Według doniesień Radia ZET szefowa Solidarności wskazała w liście, że pracownicy podczas kontroli mają być znieważani, wyśmiewani, szykanowani czy poniżani przez niektórych przedsiębiorców. Inspektorzy mają też spotykać się z zapowiedziami pozwów. Co więcej, są nagrywani podczas „spontanicznych” kontroli, a ich wizerunki trafiają do sieci.

„Żądamy podjęcia w trybie pilnym działań w celu zabezpieczenia pracowników” – napisano w piśmie do szefa GIS Krzysztofa Saczki.

Ponadto Dorota Walczak zaznaczyła, że związkowcy domagają się „uporządkowania wszystkich aktów prawnych, tak by ich działania były skuteczne, ich praca bezpieczna, a wydawanie poleceń pracownikom miało sens”. Jak dodała szefowa tamtejszej Solidarności, nakładane na przedsiębiorców kary administracyjne i tak są uchylane przez sądy. „Po co nakładamy mandaty, które i tak są anulowane?” – zastanawiała się.

Korespondencja datowana jest na 25 stycznia 2021 r. Z ustaleń rozgłośni wynika, że związkowcy sanepidowskiej Solidarności spotkali się z szefostwem GIS w ubiegłym tygodniu. Nieoficjalnie mówi się, że nie padły na razie żadne konkretne deklaracje.

Ostatnio wyciekły także instrukcje dla pracowników Sanepidu, wedle których inspekcja ma dotkliwie karać otwierających się przedsiębiorców, biorących udział w akcji #OtwieraMY.

„Udawane kontrole żywności i przygotowane wcześniej, prawie gotowe decyzje nakładające karę administracyjną do 30 tys zł. Tak sanepid ma walczyć z otwartymi mimo zakazu lokalami. Oto fragmenty wewnętrznej instrukcji. Pracownicy stacji są zszokowani jej zapisami” – donosił na Twitterze dziennikarz Radia Zet Maciej Bąk.

Źródło: Radio ZET

29 KOMENTARZE

 1. „Żądamy podjęcia w trybie pilnym działań w celu zabezpieczenia pracowników”
  . „Po co nakładamy mandaty, które i tak są anulowane?” – zastanawiała się.——-więc zażądaj rozwiązania sądów,najlepiej w trybie pilnym-bo psują ci ,,robotę”,która polega na gnębieniu rodaków.

  • Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A przecież tak blisko była odpowiedzi. Wszak zawarta jest ona już w jej pytaniu, bo i po co Sanepid nakłada bezprawne mandaty.? I po co ochoczo włącza się w bezprawne szykany i dlaczego się dziwi że sprzeciwiają się im przesiębiorcy krzywdzeni przez inspektorów, ustawiani przez nich pod ścianą, albo na skraju przepaści?

 2. Mnie zastanawia dlaczego sanepid walczy o jak największą umieralność Polaków ?
  Rząd nas leczy i wprowadził teleporady i ograniczył szybkość dostania się do szpitala tak żeby zwiększyć umieralność na „C19” i żeby ludzie się bali. A niejaki Moraw.ecki leczy przez telewizor mantrą o „froncie walki …” tak jak kiedyś leczył Kaszpirowski „Adin, dwa, tri…”

 3. Oho, zdaje mi się że na wokande wróci projekt bezkarność+ dla urzedasow, na razie jest bezkarność+ alias morderstwo+ jaki to ma wpływ na życie rdzennych mieszkańców każdy wie. Jak ktoś myślał że to wszystko nie było zaplanowane i dalej im wierzy, jest FRAJER. Dawniej zbrodniarze nosili mundury, teraz noszą krawaty

 4. Sanepid niech zajmie się kontrolą żywności, kierowanej Polakom do spozywania . Tu jest ich zajęcie. Także z urzedu Sanepid powinien sukcesywnie sprawdzać stan wody pitnej , jaką pijemy z kranów. Nie bedzie pan Marcin Bustowski non stop zastępował Sanepid . Musi zająć się pracą i swoim zdrowiem Niech więc sanepid teraz się nie skarży na cokolwiek

 5. No niestety! Bywają w życiu sytuacje, w których komfortowa do tej pory posadka, dająca poczucie władzy i profity zaczyna uwierać i trzeba się zdecydować po której stronie barykady się walczy! Jak ktoś bezprawnie nęka przedsiębiorców w interesie wrogiej Polakom władzy, musi się liczyć z tym, że sam będzie nękany! Wkrótce Sanepid zażąda czołgów i samolotów do ochrony swoich funkcjonariuszy:)))

 6. Oni sobie jakieś jaja robią? Domagają się jeszcze szacunku?
  Bardzo dobrze, niech się boją! Tylko w taki sposób cokolwiek dociera do co poniektórych durniów. Swoją drogą – kogo oni tam zatrudniają, może powinni robić jakieś testy IQ, skoro zauważają oczywistości z takim opóźnieniem.

 7. Niezła byłaby to komedia, gdyby nie było to życiem.
  Mnie uderza jedno: szefowa sanepidowskiej Solidarności domaga się większego komfortu w wykonywani swoich czynności. Tak to już nisko upadło – Solidarność to miała być ogólnospołeczna, taka była jej idea i cel. A tu biurwa chce pomocy w gnębieniu społeczeństwa.

 8. Skoro ONI chcą nas podzielić na wyszczepionych i nie wyszczepionych to należy też przeprowadzić podział na urzędnik i normalny obywatel. Ci pierwsi powinni spotkać się z ostracyzmem społecznym. Powinno zacząć się od publikacji ich wizerunków. Potem nie obsługiwać w sklepach i lokalach. I wiele wiele innych rzeczy, o których nie wypada pisać.

 9. sanepid to jedno wielkie gufno syf smród i same brudasy a pouczać chcą innych tak jak niedzielski z pinokiem majtek nie zmieniają przez tydzień a tacy wielkie z nich generały że pożal się Boże dość zamordyzmu i kłamstwa STOP KORONA ŚCIEMIE !!! ściągać wszyscy kagańce i otwierać wszystko co się da !!! nie bać się naćpanej psiarni oraz zasyfionego sanepidu i walić im to prosto z mostu.

 10. Czynia zlo wiec sie boja bo czuja, ze czynia zlo. Kaczynski tez batdzo czesto wyglada na bardzo wystraszonego. Ciekawe co mu sumienie gryzie?

 11. Aktywny w BEZPRAWNYM nękaniu przedsiębiorców SANEPID od lat jest mało aktywny i skuteczny w temacie trującej żywności w sklepach (glifosat, konserwanty i antybiotyki w mega stężeniach i inne świństwo). Ludzie lata masowo truci byli np. skażoną solą i pewnie proceder by trwał do tej pory, gdyby nie postawa CZECHÓW. Tylko groźba zakazu importu PL żarcia do Czech (i ryzko efektu domina, dołączenia kolejnych krajów) spowodowała działanie. Ergo: SANEPID do zaorania.

 12. Nie dajcie się sprowokować do bezpośredniej konfrontacji.
  Obserwujcie, gromadźcie informacje o funkcjonariuszach w swoim rejonie.

 13. Władza boi się gniewu ludu? Bardzo słusznie. Lud to demon. Jest ich osiem miliardów. Zanim zatrzymają go tanki, rżnie, wiesza, gwałci, pali i grabi. A miało być tak pięknie …

 14. Niech zmienią pracę jak radził Komorowski, nie muszą być w Sanepidzie, który teraz bierze udział w akcji przeciwko Polakom, może przypomną sobie z filmów, jak traktowało się w czasie okupacji kolaborantów, ogolenie łba to była łagodna kara.

Comments are closed.