Mentzen poszukuje TEGO człowieka. „Trzeba ten talent i siłę perswazji wykorzystać”

Sławomir Mentzen, Konfederacja. Foto: fb/Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen, Konfederacja. Foto: fb/Sławomir Mentzen

Sławomir Mentzen poszukuje człowieka, który potrafi wylobbować w rządzie nadzwyczajną przychylność dla swojej branży. Chodzi o kasyna.

W imię walki z koronawirusem kasyna zostały zamknięte jako jedne z ostatnich. Gdy gastronomia, turystyka, siłownie, branża eventowa czy weselna dostawały po dupie od wielu tygodni, kasyna śmigały w najlepsze. Ręka władzy dosięgnęła ich dopiero po Świętach Bożego Narodzenia, gdy w Polsce wprowadzano narodową kwarantannę.

Zakaz działalności wydany został zresztą w dość dziwnych okolicznościach. W pierwotnym rozporządzeniu, w którym zamknięto już właściwie wszystko poza niektórymi sklepami, kasyn zakaz wciąż nie obowiązywał.

Wybuchła wtedy medialna burza i pojawiały się pytania, dlaczego kasyno jest uprzywilejowaną branżą, choć w gruncie rzeczy stylem działalności niewiele różni się np. od restauracji. Ot, tu i tu przy stołach gromadzą się ludzie, można zamawiać jedzenie oraz napoje – i tak dalej.

Przedstawiciele rządu nie potrafili odpowiedzieć na niewygodne pytania o kasyna i wydali nowelizację rozporządzenia o restrykcjach. Wówczas kasyna zamknęli.

Czytaj więcej: Już szykuje się nowelizacja rozporządzenia o restrykcjach. Kolejna branża zamknięta

Kasyna otwarte od 12 lutego

Od 12 lutego rząd luzuje pewne obostrzenia. Przy 50 proc. obłożeniu mogą działać kina, teatry czy hotele. Władza oficjalnie pozwala także na uprawianie sportu na świeżym powietrzu i otwiera stoki czy orliki.

Otwiera także kasyna. O tej branży nie było mowy podczas konferencji prasowej. Zapisy takie znalazły się jednak w rozporządzeniu. Zamknięte pozostają natomiast gastronomia (stacjonarnie), siłownie, branża eventowa czy weselna.

Powyższe wydarzenia w sposób ironiczny skomentował Sławomir Mentzen z Konfederacji. Sugeruje, by lobbysta kasyn się ujawnił i wywalczył otwarcie pozostałym branżom.

„Gdyby ktoś miał namiary na człowieka, który wylobbował w rządzie otwarcie kasyn, to proszę o kontakt. Trzeba ten talent i siłę perswazji wykorzystać. Siłownie, restauracje, branża weselna i eventowa też czekają na ratunek” – komentuje koronawirusową rzeczywistość Mentzen.

26 KOMENTARZE

 1. Po co inne kasyna, skoro jest ZUS?
  Wszyscy pracujący tam wpłacają pod przymusem a wysokie emerytury z ich pieniędzy wygrywają ci, związani z zarządem kasyna.

  • Sławek ty jeszcze nie w pierdlu? Wyciągnąłeś z państwowej kasy 108 tys. zł. razem z Berkowiczem i dziadkiem Januszem i teraz szlajasz się po kasynach i przepuszczasz ludzką krwawicę, haracz na partię !

    • Masz rację p. Jarun. Zwędził forsę i teraz badzia się po kasynach…nierób, pasożyt. Jakby raz w życiu uczciwie popracował – to inaczej by gęgał.

     • co byś nie zrobił i co byś nie napisał to i tak cię tu wszyscy znają, antypolska świnio karmiona przez Mentza, Berkowitza, Ozjasza, Tołwę, Mojzesa.
      Usiłujesz zniszczyć jedyne, prawdziwe BOLSZEWICKIE ugrupowanie. Takie kanapowe, złodziejskie oszołomy, pasożyty jak my: korwinowska gimbaza – a tak się nas pastuchów boicie.
      Jesteś antypolską gnidą bez honoru, godności, sumienia, człowiekiem już nie jesteś, tylko Polakiem…podludziem.

  • Się zorientowałeś. NCzas pozwala na podszywanie się pod cudze nicki.
   I tak ten „Twój” wpis nie jest zły, ale gdyby byłyby w nim poglądy przeciwne Twoim, to „jakbyś się wtedy czuł”?

 2. ..hymmmm.. ale tak miedzy nami, to pan Mentzen wie, że to są pralnie pieniędzy? Co miałby zrobić polityk z lewą kasą, trzymać w domu? A kasiory teraz mają w pip i od groma! Im szczelniej wszystko zamknięte tym więcej kasy, ot, cud purymowy!

  • Po 90 tys. zł pensji wypłacili sobie liderzy Konfederacji z partii KORWiN, gdy pojawiło się ryzyko, że majątek ugrupowania przejmie państwo – informują media. Mogło dojść do bezpodstawnego wzbogacenia się. Śledczy mogą sprawdzić, czy politycy popełnili przestępstwo. „Zadziałaliśmy słusznie i gdybym znów znalazł się w takiej sytuacji, zareagowały tak samo” – ocenił Sławomir Mentzen.

 3. Nikt z rządzących nie odważył się zamknąć kasyn-pralni pieniędzy mafii a to by świat ujrzał swymi oczami, dziwnie znajomych gości ich burdeli.

 4. Ma chłopiec problem: Kasyna. To jest właśnie problem darmozjadów pasożytów z korwinowskiej partii, gdzie przepierniczyć zrabowaną kasę. Jak mówił p. Braun :”od żłobka do nagrobka w partii” nigdy ciężkiej pracy nie spróbowali, zawsze na krzywy ryj, łatwy kawałek chleba.

   • Ceterum censeo alienam pecuniam reddi -a poza tym, uważam (panie Korwin, Mentzen, Berkowicz, Marcin Sypniewski), że zrabowane pieniądze powinny być zwrócone. PS. Miejsce wasze nie na salonach, czy w kasynach – ale we Wronkach w zimnej celi ! Banda Pięciorga.

  • Żadne pytania, rozważania czy kasyna…forsa na stół – ty rabusiu z Torunia. Popatrzcie, co z Torunia to monetarysta, klej w łapkach i to od czasów Kopernika. Na razie daj zrabowaną forsę na przechowanie do redakcji N. Cz. …bo zaraz w Kasynie przepierdzielisz ty hultaju, albo dziwki cię spiją obwiesiu i wyciągną.

   • Ale tobie Jarun żal dupę ściska,tylko kasa i kasa.Proponuję poszukać dobrze płatną pracę,która wszystkie problemy finansowe rozwiąże.Chyba że jest się leserem,nierobem to wówczas pozostaje atakowanie innych,którym żyje się dobrze.Wszelkiego rodzaju niedojdy,ofiary losu tak mają.

    • Mam taka zaletę, której ty nie posiadasz: nie lubię złodziei i oszustów. Konfederaci ciągle krzyczą: kapitalizm, wolność, tylko prywatne jest dobre ! Sami zaś żyją tylko z państwowej dotacji, nigdy pracą się nie utrudzili, od żłobka do nagrobka w partii-darmozjady, pasożyty. Tak jest! Jaki macie rzeczowy kontrargument! Wyzwiska?!

Comments are closed.