Twitter oświadczył, że Donald Trump już nie wróci na platformę

Donald Trump. Fot: whowhatwhy.org
"Czy zostanie zablokowany?" Donald Trump. Fot: whowhatwhy.org

Szefostwo Twittera oświadczyło, że nie wpuści już byłego prezydenta USA na swoją platformę. Donald Trump arbitralnie i permanentnie stracił prawo do prowadzenia konta i publikowania treści na tym portalu. To pierwszy taki przypadek.

W okresie prezydentury media społecznościowe były dla Trumpa jednym z podstawowych kanałów komunikacji z wyborcami i wyrażania swoich opinii. Napięcie jednak rosło. Konflikt na linii Trump – Twitter zaostrzył się znacznie po 6 stycznia 2021 r. i szturmie na Kapitol. Wówczas serwisy społecznościowe – m.in. Facebook, Instagram i Twitter – postanowiły zawiesić konto ówczesnego prezydenta USA.

Konta Trumpa wciąż pozostają zablokowane. Teraz jednak Twitter oświadczył, że nie pozwoli na powrót Trumpa. Szef Twittera ds. finansowych, Ned Segal, w CNBC zapowiedział, że zgodnie z decyzją kierownictwa serwisu, Trump otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia konta i publikowania treści na platformie.

Segal podkreślał, że cenzorzy usunęli Trumpa z Twittera z powodu „podżegania do przemocy”, więc ma to charakter „prewencyjny”. Jak twierdził, nie ma znaczenia, że jest to były prezydent USA.

Źródła: CNBC/wirtualnemedia.pl

10 KOMENTARZE

  1. Zamknąć Twitter w Polsce jako totalitarne medium dyskryminujące, szerzące mowę nienawiści i o charakterze neomarksistowskim. Żadnych odstępstw. Wyłączyć tez Facebooka za cenzurowanie faktów i dokumentów historycznych IPN, który śmiał pokazać Polaków jako niemieckie ofiary, a nie kłamał jak różne antypolskie Engelkingi, co uznał sąd Rzeczypospolitej.

    • No co ty, ja bym inaczej zrobił, niech zapłacą taki podatek by firma nie miała zysków póki nie zmienią decyzji. Jak nie zapłacą to nasłać na nich policję i wsadzić typów za kraty oraz zablokować dostęp na terenie Polski.

  2. Żyd Segal : „nie ma znaczenia, że jest to były prezydent USA.”
    Żydowska obłuda i fałsz, bo właśnie to, że jest to były prezydent ma największe znaczenie.

  3. To są ostatnie podrygi ex prezydenta.Znając historyczną mściwość zwycięskiego odłamu koszernych,dopiero puszczenie go w skarpetkach zadowoli ich na początek.Choć przewidziane jest ,demokratyczne’ skazanie go na stos.Dość symptomatycznym wydaje się nawracanie na wiarę LGBT części dotychczasowych jego zwolenników,co mogłoby świadczyć o tym, że (nie)sławne nawracanie się polskich exsekretarzy znalazło swoich naśladowców.Ciekawe gdzie się odbędzie ichnia Targowica?

  4. Chyba jesteśmy świadkami tworzenia się cyfrowych państw. Konto to obywatelstwo. Brakuje tylko papierka lub czipa jako paszportu. Oby tylko ich wojenki pozostawały w cyberprzestrzeni.

  5. Dla równowagi Twitter dopuszczał i dopuszcza tysiące pedofilskich i zakrawających o pedofilię postów, a wezwania do zamieszek i przemocy (w tym ze strony polityków) z okazji BLM dalej sobie spokojnie wiszą. Taki to postęp ;)

Comments are closed.