Ostrzał amerykańskiej bazy w Iraku. Jest wielu rannych [WIDEO]

Atak rakietowy na amerykańską bazę wojskową w Iraku.
Atak rakietowy na amerykańską bazę wojskową w Iraku. (Fot. Twitter/screen)

Amerykańska baza wojskowa w irackim Kurdystanie została ostrzelana. Na miasto Irbil spadły co najmniej trzy rakiety.

Zginęła jedna osoba cywilna, a pięć zostało rannych, w tym amerykański żołnierz – poinformowała amerykańska armia stacjonująca w Iraku.

Dwie rakiety spadły w okolicach osiedli mieszkaniowych w Irbilu, a jedna uderzyła w bazę lotniczą, w której stacjonują wojska amerykańskie. Jest to pierwszy od dwóch miesięcy atak na zachodnie obiekty wojskowe lub dyplomatyczne w Iraku.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Kurdystanu potwierdziło w oświadczeniu, że w miasto uderzyło „kilka rakiet”. Podkreślono, że służby bezpieczeństwa rozpoczęły „dokładne śledztwo” i wezwały cywilów do pozostania w domu do odwołania.

Prezydent Iraku Barham Saleh napisał na Twitterze, że atak był „przestępczym aktem terroryzmu” i „zagrożeniem” dla bezpieczeństwa w regionie. Premier Regionu Autonomicznego Kurdystanu Masrour Barzani także potępił atak.

Od kilku dni ofensywę zbrojną przeciwko kurdyjskim rebeliantom w północnym Iraku prowadzi Turcja.

Sytuacja na Bliskim Wschodzie nie należy do spokojnych. Dzień wcześniej rakiety spadły na Syrię. Za atakiem stał Izrael.

Izrael zrzucił rakiety na Syrię [FOTO/WIDEO]

8 KOMENTARZE

  1. To raczej ,nowa’ pandemia miłości do Amis.Żeby się ,tylko’ nie wynieśli.Przy najbliższej okazji demokraci winą obarczą Trumpa.

  2. nie ma żadnych amerykańskich baz w Iraku, są tylko terroryści okupujący Irak od 2003, a tych należy bewzględnie likwidować

  3. No zaraaa…. atak żydów na ‚bazy’ irańskie w Syrii był ok, prawda? A ten nie jest ok? Wg której wersji TALMUDU jest ten wniosek?

  4. Może to za ataki syjonistycznego tworu na Syrię i to od lat jeszcze za pomocą najemników, terrorystów FSA, ISIS …
    nie szkoda pastuchów z USrala

Comments are closed.