Elon Musk kontra Bill Gates. Kto ma rację?

Elon Musk i Bill Gates.
Elon Musk i Bill Gates. (Fot. PAP/kolaż)

Jedni z najbogatszych ludzi na świecie mają odmienne zdanie na temat tego, na czym należy się skupić w najbliższych latach. Elon Musk chce kolonizować Marsa, a Bill Gates walczyć z globalnym ociepleniem.

Musk wyznaczył plan, w ramach którego jego firma SpaceX doprowadzi do lądowania na Marsie w 2026 roku. W 2050 roku na Czerwonej Planecie miałoby powstać pierwsze miasto.

Na przeciwnym biegunie jest Gates. Ten z kolei chciałby zmieniać Ziemię. I walczyć ze skutkami globalnego ocieplenia, a dodatkowo skupić się na rozwoju i dystrybucji szczepionek.

Gates uważa, że do walki z ze zmianami klimatu przyczynił się już Musk, a to za sprawą produkowanych przez jego firmę Tesla samochodów elektrycznych. To jednak zdaniem współzałożyciela Microsoftu za mało.

Gates uważa Muska za wizjonera i „szaleńca”. Twierdzi, że światu potrzeba zdecydowanie więcej takich „szaleńców”, ale dobrze by było, gdyby skupili się na innych celach, niż podbój Marsa. Wskazał tutaj chociażby na dekarbonizację przemysłu czy rozwój szczepionek, które miałyby zapobiegać pandemiom, które – zdaniem Gatesa – wybuchną w przyszłości.

Nie sądzę, aby rakiety były rozwiązaniem naszych problemów, ale może czegoś tu nie dostrzegam? – mówił Gates w podcaście „New York Timesa”.

To nie pierwszy raz, gdy Gates wbija „szpilki” Muskowi i sugeruje, co powinien zmienić w swoim podejściu.

We kwietniu 2020 roku po twardym lockdownie wprowadzonym w Kalifornii Musk stwierdził, że to działania „faszystowskie i niedemokratyczne”, a jego fabryka będzie funkcjonować. A jeśli władze stanowe chcą za to kogoś aresztować, to niech aresztują jego.

Gates odniósł się do tych wypowiedzi po kilku miesiącach, we wrześniu.

Musk pozycjonuje się poprzez wywoływanie kontrowersji. Powinien być bardziej zaangażowany w szczepionki – mówił wówczas w wywiadzie dla CNBC Gates.

Musk zdaje się tymi opiniami nie przejmować i raczej nie komentuje poczynań Gatesa.

Elon Musk się nie zaszczepi i krytykuje lockdowny. „Nie jestem zagrożony. Ludzie stali się irracjonalni”

21 KOMENTARZE

 1. “… jestem tak samo ostrożny wobec szczepionki, ponieważ nie wiemy jakie są jej długofalowe skutki uboczne, poprzez głównie modyfikowanie DNA i RNA człowieka, poprzez bezpośrednie kodowanie w DNA i RNA możliwości produkcji przeciwciał i czy to nie spowoduje mutacji i czy z czasem nie stworzy ryzyka.”
  Mark Zuckerberg
  Wideo nagrane zostało podczas zamkniętego spotkania w dniu 16 lipca 2020 roku
  Za: Serwis Informacyjny BIBUŁA

  • Jaka tam kłótnia? Musk to CIA i z nimi już nie ma żartów, nawet Gates nie podskoczy. A Mars to pic dla frajerów. Naprawdę obstawiają Ziemię tysiącami satelitów co w połączeniu z 5G pozwoli dobrać się do każdego i spuścić klientowi na łeb drona z kilogramem semtexu.

 2. Psychopata Kill korumpuje rządy, służby, a ci niczym mengele i machina hitlerowska robią holokaust narodom na Ziemi. Pieniądz jest takim fetyszem, że nikt i nic nie ma znaczenia, liczy się tylko on. Zaślepieni nie dostrzegają, że i sami zostaną unicestwieni. Tak się kończy przyjaźń z faszystami.

 3. Gatesa szczerze nienawidzę od bardzo, bardzo dawna. To intrygant, manipulant i szuja o jakiś tam mizernych zdolnościach programistycznych, któremu się trafiło z założeniem Microsoftu, choć sam kod DOSu ukradł od człowieka, który był naprawdę geniuszem, a mowa tu o Gary’m Kildall’u. Teraz z nudów chce rządzić światem i ma spore zapędy dyktatorskie i tyranistyczne, wydaje mu się także, że jest ponad prawem.

  • Widząc Kill’a przypomina mi się kadr z filmu z Charlie Chaplinem odtwarzającym Hitlera gdy na palcu obraca globusem. Ten sam świr.

 4. mają chłopaki zdaje się przestrzeń wspólną, transhumanizm – łączenie ludzi z urządzeniami, sieciami, oczywiście w imię rozwoju nauki i bezpieczeństwa, jakości życia…na rzecz Muska przemawia, że nie jest szczepionkowym obsesjonatą jak Gejc

 5. „Nie sądzę, aby rakiety były rozwiązaniem naszych problemów” Z pewniością nie rozwiąże to WASZYCH problemów.

 6. Gates jest już po prostu stary a starzy ludzie to siedzą przy piecu a nie podbijają kosmos. No a taki piec, wiadomo, kopci. No to się Gates na kopceniu skupił i jeszcze chciałby dostać szczepionkę na nieśmiertelność.

 7. Muzg ma rację, Mars przede wszystkim, będzie gdzie wysłać czerwonych levi’ch. Do domu, po prostu do domu, do czerwonego Mar(k)sa!

 8. O mój Panie,
  Imbecyle i randyści wierzą w jakąś dobrą wolę Pana Muska w konfrontacji z Gatesem. Pan Gates jako zły policjant od lockdownu i złowrogich szczepionek na covida którego sam przewidział. Musk dobry policjana, który się nie zgadza z Gatesem co do lockdownu i szczepionek, ale stręczy cyfrową tożsamość prowadzącą do transhumanizmu. Obaj panowie mają tych samych właścicieli, te same cele tylko odmienne metody do odegrania tego teatru.

Comments are closed.